Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Meg lehet-e oldani valahogy,...

Meg lehet-e oldani valahogy, hogy a wifi a telefont ne mobilként, hanem gépként "lássa"?

Figyelt kérdés

Olyan megoldás kéne (már ha létezik) amit a telefonon (androidos) tudok beállítani, mert igazából a suliban tiltották le a mobilokat a wifiről...

(és most nem kérem szépen majd az olyan kommenteket, hogy az iskolában tanuljak, mert pont nem én vagyok az akinek ezt mondani kéne)

Köszönöm a válaszokat előre is :)



2013. jan. 16. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ellen nem tudsz tenni. Gondolom MAC szűrést állitottak be a mobilod MACje meg nincs a kivételek között.
2013. jan. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gabor.galilei ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy megoldható, ha azt csinálták, hogy csak adott azonosítóval rendelkező PC-ket, mobilokat engednek fel a wifire. Ebben az esetben ha te nem vagy a listán rajta akkor buktad.

Erre csak egy szoftver megoldás létezik, a kartonsör.

Amit a rendszergazdánál kell telepíteni :)

2013. jan. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

ez egy hülye duma , nincs olyan szűrés hogy külön szűrjék a mobilokat és laptopokat.

Valószínű hogy MAC cím alapján szűrnek és csak azt engedik fel a hálózatra akinek be van állítva a mac címe !

2013. jan. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 gabor.galilei ***** válasza:
100%

Én ugyan ezt mondtam:

"hogy csak adott azonosítóval rendelkező PC-ket, mobilokat engednek fel a wifire"


Azonosító = MAC csak nem akartam ezt írni, hátha a kérdező nem tudja mi az.

PC-ket, mobilokat = minden felengedni kívánt PC és mobil MAC azonosítója rákerült az engedélyezett listára. Nem kell őket megkülönböztetni, csak engedélyezni.

2013. jan. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát kár, hogy nem megoldható, esetleg a sörös megoldást bevetem... Köszönöm azért a szakkifejezéses és a közérthető válaszokat is :)
2013. jan. 16. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!