Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont tudnátok...

Milyen telefont tudnátok ajánlani nekem? (18/L)

Figyelt kérdés

Szülinapomra új telefont szeretnék kérni. Ez lesz az első "okostelefonom", valami szépet és jó minőségűt szeretnék, ami pár évig azért "hű társam" lesz. Már kinéztem egyet, ami nagyon tetszik, mégpedig a HTC One X-et. Nekem nagyon tetszik, okos, gyors, a kijelzője gyönyörű. Egy ismerősünk viszont mindenképpen le akar beszélni róla, mondván óriási, férfias telefon, amit csak 2 kézzel lehet használni, szerinte fölösleges ekkora, de ha mégis ekkorát szeretnék, akkor a Samsung Galaxy S3-at, esetleg S2-őt ajánlja. De szerinte nézzek egy jóval kisebbet, ami egy kézzel is kezelhető, és kicsit kevésbé félteném elővenni a villamoson, metrón. Kezdek hajlani a szavára, bár nagyon tetszik ez a HTC telefon. De átgondoltam, és lehet, hogy mégiscsak elég lenne valami szerényebbel kezdeni. Ami nekem fontos: szép kijelző, jó kamera, gyorsaság, zenehallgatás, és azért legyen jó ránézni is. :) iPhone-t semmiképpen nem szeretnék. Milyen telefont tudnátok ajánlani?

Köszi előre is. :)



2013. jan. 31. 18:28
 1/10 Emberek ***** válasza:

xperia p, u, j, tipo.

samsung galaxy mini 2, galaxy s

nekem egyenlőre ennyi tippem van

2013. jan. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Xperia p vagy s
2013. jan. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A One X-et már csak azért sem ajánlanám, mert baromira melegszik, és az akkus üzemideje valami pocsék.


A mérete meg nem annyira durva, mint sokan képzelik, képeken, meg videókon lehet, hogy nagynak tűnik, de minden relatív.És a képekkel és reklámokkal sokszor csalnak is, hogy hatalmas, "óriásmobil" érzetet keltsenek.Megszokás, na meg persze kézméret kérdése.A legegyszerűbb ha besétálsz a szolgáltatódhoz és kézbe veszed, ha épp van belőle kiállított darab, vagy esetleg ismerősnek.


OneX helyett meg inkább OneX +, vagy egy független, Snapdragon S4 Pro chipsettel szerelt One S, vagy akár Sony Xperia S, vagy Xperia T esetleg.

2013. jan. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :) A Samsung Galaxy S-sel az egyik barátomnak rengeteg gondja volt, már lecserélte, mert utálta. Úgyhogy abban már nem bízok nagyon... :D

Tényleg, ezt talán írhattam is volna, de a Sony telefonok valahogy nem tetszenek. Ugyanígy az LG telefonok sem jönnek be valamiért.

Tehát márka tekintetéből inkább Samsung, HTC felé húzok. Ugyanaz az ismerősöm, aki le akar(t) beszélni a One X-ről, azt mondta, hogy mindenképpen Androidos telefont válasszak, úgyhogy végülis a Nokia is kiesik, mert amennyire tudom, nem gyártanak Androidos telefont.

Várom a további javaslatokat még :)

2013. jan. 31. 18:44
 5/10 A kérdező kommentje:
De ez a Sony Xperia P nem is olyan rossz.
2013. jan. 31. 18:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Jó az a P, de jobb az xperia s, de ha van pénzed az xperia z, mindennél jobb...


[link]

2013. jan. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az one x nagyon jó telefon, ahogy az xperia p is, meg az összes sony ebbena kategóriában.

Viszont szerintem nrked érdemes nokia-ban is gondolkoznod, mert az igényeidnek tökéletes a windows phone. Az android előnye a sok alkalmazás, és a testreszabhatóság, a windows phone-é a gyorsaság, és a stabilitás. Szóval ha zenét akarsz, meg gyors telefont és jó kamera, akkor neked tökéletes a windows phone is, mert azokon megvan minden, amit szeretnél. Ha viszont szeretnél játszani, meg piszkálgatni a telefon rendszerét, akkor az ideális az android.


Tehát akkor androidos telefonból ajánlom: az xperia p-t, s-t, sl-t, ion-t, t-t, v-t, htc one x-et, one x+-t.

Windows phone-ból meg: a lumia 820-at, és a 920-at.

Remélem érthetően írtam, és remélem segítettem.

2013. jan. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Annyira tetszik ez a HTC One X. Azt hiszem ki fogom próbálni valahol, hogy tényleg olyan tepsi-e.

Most így nézelődve viszont látom még, hogy a HTC One S-et is sokan dicsérik, és olcsóbb is. A kijelzője valamivel rosszabb. Erről a telefonról van valami tapasztalat?

2013. jan. 31. 19:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Inkább xperia s
2013. jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát a Sima HOX-nak az akksi idejével fogsz szopni rendesen, mert egy napot sem bír ki. Ha a HOX érdekel, akkor inkább a +-os változatot, ott növeltek az akkumulátor kapacitásán.


A One S-ből pedig csak a függetlenül árusítottak a jók, ahogy írtam is, azokat szerelték baromi erős hardverrel.Feltéve, ha ez neked fontos.

A szolgáltatóknál kapható One S nem egy erős darab, és az áránál vannak jobb vételek is.


Bár ez is attól függ, hogy mennyit akarsz költeni a telóra, attól, hogy mekkora a kezed, melyik User interface-t akarod használni, Sense-t a htc-től, motionwiz a samutól, vagy a sony xperia launcherét, stb.


Továbbra is azt tudom mondani, hogy menj be a szolgáltatóhoz, és tapizd meg őket, mert hiába magyarázunk itt bármit, mindenki mást ajánl, nem is kötelező megfogadnod, végső soron úgy is te fogod eldönteni, mégpedig a saját elvárásaid és igényeid alapján.Próbáld ki őket, másképp nem fogod tudni kitapasztalni, hogy melyik milyen fronton erősebb.


HTC tulajként én droidos vonalon nem is használnék mást, max egy újabb htc-t, vagy visszatérek a wp vonalra.Majd a meló eldönti...


Viszont, amiben gyenge a htc, az a kamera.A szoftveres algoritmust a Samunál jobban írják meg, a samu telók jobb képeket készítenek.Na meg a Sony.


Zenehallgatáshoz tökmindegy melyiket veszed meg, egy kis ügyeskedéssel akármelyik telóra fel lehet pakolni a htc féle beats audio-t, vagy a sony xloud-ot.

A külső szubjektív, mindenkinek más tetszik, de ha külsőről van szó, akkor is a htc-t preferálom, klassz az anyaghasználat, egyediek a telóik, bár ők is áttértek arra, hogy egy kaptafára gyártanak mindent.


Kijelző.Megint szubjektív, a HTC-kben előszeretettel használt S-LCD kijelző Sony termék, a Samsung a saját Amoledjét/Super Amoled/Super Amoled+-át használja, egyik ebben jobb, másik másban, megint egyéni preferencia kérdése.Megnézed melyik a jobb, és eldöntöd.


Gyorsaság.Ilyen hardver mellett, mint ami ezekben a telefonokban van, és az android 4.1.x Jelly Bean óta tök felesleges kritérium, mert nincs olyan számottevő, és észrevehető különbség közöttük.Baromi gyors mindegyik felsorolt, de ugyanúgy képes megakadni mindegyik, mint egy 30 ezres droidos teló.Ez meg már az OS hibája, nem a telefonoké.

Én HTC párti vagyok, de nekem édes mindegy, hogy melyiket veszed meg, mert az egyik ebben jobb, a másik meg másban.

Továbbra is azt javaslom, hogy menj el egy üzletbe, vagy ha ismerősnek van, akkor tapizd meg, próbáld ki, mert a legjobb tapasztalatokat így fogod tudni begyűjteni.

2013. jan. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!