Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Táblagép+butatelefon vs...

Táblagép+butatelefon vs okostelefon?

Figyelt kérdés

Miért éri meg valakinek az egyik, és miért a másik?

Nekem az első verzió a szimpatikus: a spec.okostelós telefonálási funkciókat leszámítva mindet megad, amit egy okosteló, de az amúgy egyik legdrágább komponens, a kijelzőméret függvényében sokkal olcsóbb, mint egy okostelefon! Egy 5 colos okosteló minimum 40-50 ezer FT, míg egy 7 colos táblagép már 20-tól kapható, egy butatelefon meg 2 ezer FT-ért!!



2013. febr. 6. 15:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Egy jobb okosteló többet ér mint egy olcsó tablet.
2013. febr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tételesen mik miatt?
2013. febr. 6. 16:16
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem a táblagépem MyAudio Tablet Series 908A

(mikor vettem akkor 56.ooo Forint volt)

meg egy Xperia U telefon azt nem rég vettem 54 ezerért..

szerintem jó párosítás

2013. febr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Mr.Kütyü ***** válasza:
szerintem okosteló. egy árban lévő okos teló jobb mint egy táblagép(kijelző méret nélkül. inkább vegyél 1 normális telót.
2013. febr. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, bár még mindig nem olvastam érveket.


Tegyük fel, hogy abból indulunk ki: a képátló az egyik döntő tényező -EZT FIZETTETIK MEG LEGINKÁBB A VÁSÁRLÓVAL-, a másik döntő tényező pedig, hogy valaki egy táblagépet nagyjából alap, és egy mobiltelót csak abszolut alap megoldásokra akarja használni.


De ha megnézitek az árakat, még akkor is olcsóbb a mobilteló+táblagép párosítás, MAI (2012-2013) ÁRAKKAL, ha egy olcsóbb OKOStelefont vesz valaki, mellé egy olcsóbb táblagéppel:

egy alap okosteló 20 000 Ft,

egy alap, 7 colos táblagép szintén!

Együtt csak 40 000 FT!


És akkor ha okostelóra sincs igénye valakinek , csak a legalapvetőbb telefonálási, sms-ezési igényei vannak, akkor meg:

a 20 000 FT, 7 col-os táblagéphez egy 2000 FT-os táblagép együtt csak 22 000 FT!


Mindez tartalmaz egy HÉT COL-OS (!!) androidos, érintőképernyős rendszert, és még mobiltelózni is tudsz!


Evvel szemben 50-70 ezer Ft-tól kapsz csak egy 4 - 5 col-os okostelefont, ami lényegesen kisebb képátlójú, és csupán extra telefonálási funkciókkal több, másban nem! Nem tudod rendesen a virtu.billentyűzetét használni, nem tudsz olyan szinten, normálisan videót, fotót nézegetni vele, mint egy legalább 7 col-os táblagéppel!

2013. febr. 7. 12:05
 6/17 A kérdező kommentje:

Ezt elírtam, bocsi, korrigálom:


És akkor ha okostelóra sincs igénye valakinek , csak a legalapvetőbb telefonálási, sms-ezési igényei vannak, akkor meg:

a 20 000 FT-os 7 col-os táblagéphez,

egy 2 000 FT-os ALAP MOBILTELEFON együtt csak 22 000 FT!

2013. febr. 7. 12:07
 7/17 anonim ***** válasza:
Ne csak az árakon lovagolj. Annyi pénzért amennyiért számoltad a telefont és a tabletot, annyiból csak szart kapsz. Egy normálisabb okosteló 60-tól kezdődik és egy rendes tablet is kb annyitól. Ha nem tudod mit szeretnél akkor vegyél egy note 2-őt. Telefonnak is király és tabletnak is majdnem elmegy a kijelző mérete.
2013. febr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem tökre egyénfüggő hogy kinek mire kell. Alapból sztem az emberek 90%-ának egyikre se lenne szüksége.


Nekem spec. nem kell táblagép, mert macerás mindig magamnál hordozgatni. És szerintem okostelefont is be lehet szerezni olcsón, nekem csak egy X8-as van, sztem egy 10-esért megkapod használtan, és oké hogy nincs 4 mag, meg 2 GB ram benne, de arra nekem jó hogy néha 1-2 facebook üzenetet elküldjek, vagyha szükséges útközben megnézzek valamit neten. Pedig fogtam már nem egy 70-80 ezres telefont is, mégsem érzem azt hogy nekem ennyit ki kellene adnom rá.

Persze tény hogy jobb telóval lehet filmet nézni, de annyit meg kibírok hogy ha úton vagyok akkor épp ne filmezzek. :)


De sztem nem lehet összevetni a kettőt, ha neked butatelefon+táblagép kell akkor vedd azt, ha valakinek telefon kell az meg azt vegye, nem mindegy?

2013. febr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt azért megkérdezném: mitől jó egy okostelefon - nem számítva az operációs rendszert? Pontosabban: mitől jobb, mint egy alap mobiltelefon, ha nem számítjuk az oprendszert és az érintőképernyőt?

2013. febr. 11. 19:09
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez megint csak egy értelmetlen kérdés. Egy sima telefontól pont azok miatt jobb mint amiket leirtál + a wifi és gps.
2013. febr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!