Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Táblagép+butatelefon vs...

Táblagép+butatelefon vs okostelefon?

Figyelt kérdés

Miért éri meg valakinek az egyik, és miért a másik?

Nekem az első verzió a szimpatikus: a spec.okostelós telefonálási funkciókat leszámítva mindet megad, amit egy okosteló, de az amúgy egyik legdrágább komponens, a kijelzőméret függvényében sokkal olcsóbb, mint egy okostelefon! Egy 5 colos okosteló minimum 40-50 ezer FT, míg egy 7 colos táblagép már 20-tól kapható, egy butatelefon meg 2 ezer FT-ért!!



2013. febr. 6. 15:55
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Na de erre a legtöbb olcsó táblagép is képes... ha a sima teló funkciót leszámítjuk.
2013. febr. 16. 13:49
 12/17 anonim ***** válasza:

Mire jó egy okosteló? Az internettől lesz óriás. Egy komplett PC igazából. Mondok egy példát: nemrég kiköltöztem külföldre. Egy szál okostelót hoztam magammal, amin volt egy pdf, egy google maps részlettel, amivel eljutottam az első mobilboltb. Ott vettem egy sim kártyát net eőfizetéssel, és egyből volt net a telómón. Volt GPS-em, megkaptam az emaileket, amire egyből tudtam válaszolni, google talkon egyből tudtam beszélni a barátokkal, és össze voltam kötve mindennel. Ha valamit nem értettem google translate-en megnéztem, címeket kerestem, éttermet találtam könnyen.


Egyébként jelenleg így néz ki az én felépítésem:

Elsődleges cucc:

Nokia 6030 (butafon)

iPod Touch 4G (okosteló mínusz telefon)

Másodlagos:

BlackBerry 9900 (okosteló)

Ezek mindig nálam vannak. Az elsődleges felépítést szeretem, mert együtt egy komplett okosteló majdnem, visznt a nokiám nem tud lemerülni. Ha valamelyik lemerül, akkor még mindig ott a másik, nem vagyok teljesen halott. (Így az iPodot kb 5 naponta töltöm a nokiát pedig hetente. A BlackBerryt naponta kell töltenem. Ha valamelyik éjszaka elfelejtem, akkor bizony aznap csak egy telóm van)

Viszont egy tablet+butafon kombóval szemben valóban jobb egy jobb okosteló. Az olcsó tablet lassú, ha tényleg szükség van rá, mert el vagy veszve a városban, és keresed a menetrendet, egy örökkévalóság lesz.

2013. márc. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
max úgy lenne jó ha minimum egy százast rászánnál egy normális tabletre. de az már elég költséges
2013. márc. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat. Kezdem megérteni az okos telefon pártiakat.

Ugyanakkor azt is látom, eddig azért értetlenkedtem, mert jóval kisebbek az igényeim.

2013. márc. 7. 18:10
 15/17 anonim válasza:
Ott a Note, Note2 ami mindkettő egyben "phablet"szerintem ez a nyerő
2013. máj. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Utánanézek, köszi. :)
2013. máj. 13. 13:26
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem egy 8éves nokia2760om van és 1 hétig bírja az aksija!!! nincs szükségem okostelókra, majd akkor látom szükségét ha elhagyom ezt az elbaszott Magyarországot mert akkor nem laptopom cipelem magammal hanem veszek egy okstelót és azzal nettezek kint majd, egyszóval az lesz a mindenesem!! Magyarországra felesleges venni kibirom nett nélkül amíg haza érek a munkából és ennyi!!
2015. febr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!