Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Motorola Defy plus. Gyakran...

Tarzan11 kérdése:

Motorola Defy plus. Gyakran saját hálózati töltőjéről nem indul az akku töltése, PC-hez kapcsolva mindig azonnal tölt. Szervíz szoftvert frissített 1 hónapig volt jó. Lehet tényleg valami szoftveres/beállítási dolog?

Figyelt kérdés

2013. febr. 21. 12:23
 1/5 Osynho ***** válasza:
Másik töltővel működik?
2013. febr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Nincs a környezetemben más motorolás, h kipróbálhassam. A szervízbe is töltővel együtt ment, de nem cserélték, nem mondták, h bármi gond van vele. Ezért gondoltam, h a "Battery mode" -ban van vmi hülyen beállítva, bár saját eszem szerint mindent kipróbáltam itt és semmi nem változott.
2013. febr. 21. 14:15
 3/5 Osynho ***** válasza:

Nem kell motorolás töltő, mivel szabványos micro usb csatlakozója van...

Ha nem tölt töltőről, de gépről igen én biztos először gyanakodnék a gyári töltő hibájára. De biztos, hogy nem adnám oda 1 hónapig a szerviznek, amíg ki nem derítem a dolgot. A mai telefonok többsége micro usb-vel tölthető + egy utángyártott töltő fillérekbe kerül, tehát ezzel kellett volna kezdened.

2013. febr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Megpróbálom!
2013. febr. 21. 14:59
 5/5 Oyle válasza:

Az enyém (sima Defy) pontosan ugyanezt csinálja egy ideje. A feleségem Samsung töltőjével viszont tölt, tehát egyértelműen a hálózati adapterem rossz. (Az enyém már nem garanciális, ügyesen pont a gari lejárta után romlott el a töltő, és az akksim is lassan halott.)


Egyébként bármilyen micro USB-s hálózati töltő jó hozzá, egyedül a kimeneti értékekre kell figyelni. A gyári töltőé 5,1 V és 850 mA. Az enyém pl. 500 mA-es töltővel nem is tölt, kipróbáltam egy olyat is. A feleségemé 700 mA-es, azzal tölt, de töltés közben a telefon használata akadozós, lassú. Érdemes olyan töltőt venni, ami minimum a gyári áramerősséget (850 mA) adja le, de az sem baj, ha picit magasabb. Pl. 1000 mA kb. ideális, én ilyet fogok venni.

2013. ápr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!