Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Akiknek szintén kilátásuk...

Akiknek szintén kilátásuk sincs saját lakásra, titeket is zavar a dolog?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok a barátom 30...Albérletben lakunk,semmi kilátás.Néha nagyon neki tudok keseredni emiatt.Szülői segítségre nem számíthatunk,félretenni nincs miből,örülünk,ha nullára jövünk ki hó végén.Hogy tervezzen az ember így családot?

2012. szept. 23. 14:50
1 2 3 4 5
 1/41 Ria6 válasza:
91%
Szia! Ismerős a helyzet nálunk szintén ugyan így van, nekikeseredsz nem csoda én teljesen elkeseredett vagyok semmit nem tudunk tervezni, és persze gyerekről még álmodni sem merek pedig szeretnék. Tartsatok ki és ha elkeseredsz arra gondolj h legalább egymásnak ott vagytok és szeretitek egymást, másképp nem lehet kibirni.
2012. szept. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Akkor nemcsak én reagálom túl...Amúgy ugye sokan jönnek a spórolással ilyenkor,szoktam látni.Hát bakker,ha félre tudnék tenni havi 100e forintot(ami abszurd,10-et tudunk,de csak ha nincs semmi extra kiadás),akkor is az évente 1.2milla.Kb 7 év mire összegyülne egy 40nm -es panellyukra való...
2012. szept. 23. 15:02
 3/41 anonim ***** válasza:
22%

A panellyukkal semmire sem mész, arra hiába is vágysz.

Ne sajnáld a bérlakást, mi is béreljük, ahol élünk, de ha már bérlés, akkor olyat bérlünk, amit úgyse tudnánk megvenni (új építésű, tetőteraszos). Nézd a helyzetet más szögből, úgy lakhatsz többféle lakásban is, hogy nem kell megvenni.

2012. szept. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
0%
Igazi jóléti államokban (Németország, Franciaország, stb.) 30 százalék körüli a saját lakással rendelkező családok aránya. Nálunk magasabb, pedig kilóg a seggünk a gatyából. Ideje lenne változtatni ezen a 70-es években berögződött gondolkodáson.
2012. szept. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
52%

Nem az a baj, hogy nem tudsz normális lakást venni, mert már országokban van rendes bérlakás, nagyon kevésnek van saját tulajdona, ez a saját lakás dolog magyar mánia.


Az a baj, hogy két kereső, dolgozó ember nem képes egy átlagos színvonalú életet élni, nem tudsz családot tervezni.


Nekem van saját lakásom, pici panellyuk. Most szabadulok tőle, kevesebbet kapok mint amennyiért vettem. Megy az értéke lefelé folyamatosan. Örülök, hogy a hitel ki van fizetve és nullán állok. Én ezt értem el 40 éves koromra... Most gürizhetnék a felújításra mert közben egyre lelakottabb, aztán fenn sem tudom majd tartani, mert nyugdíjam nem lesz, a két gyerek közül sem tud egyik sem ideköltözni majd...

Szóval kilátástalan az egész. Én most árulom, a pénz arra lesz elég, hogy elindulunk vele külföldre, aztán valahogy lesz...

2012. szept. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Baromira nem tudnék tetőteraszos új építésű lakást bérelni.Havi 70-80-100 ezerért kb.Egy panellyukat bérelünk 50 -ért :-(,és ezt is nagyon nehéz kifizetni rezsivel együtt.
2012. szept. 23. 15:22
 7/41 anonim ***** válasza:
29%

"Egy panellyukat bérelünk 50 -ért :-(,és ezt is nagyon nehéz kifizetni rezsivel együtt."


Ha a tiétek lenne az a lakás, amiben most laktok, tehát 50 ezerrel lennétek beljebb minden hónapban, akkor sem tudnátok megélni, abból sem lehet sem félretenni, családot tervezni. Ez a k.va nagy baj ebben az országban.

2012. szept. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
4-es.Igen,de ott ennek hagyománya van.Nekem se lenne semmi bajom,az albérlettel,ha normálisan működne.És nem az lenne,hogy kb 3 évente költözzek mert a tulajnak hopp, még is kell,ha nem szólnának bele,hogy tarthatok-e kutyát/macskát,lehet-e gyerekem...Ha nem kéne még ahhoz is engedélyt kérni,hogy beverhessek egy szöget a falba,ha nem cseszne le a tulaj,mert tegnap miért néztem görbén a szomszéd Pirinénire,stb...Itt fizeted a nemkevés pénzt és megtürt személyként kezelnek a lakástulajok(persze tisztelet a kivételnek).Nem hinném,hogy az általad említett országokban ez így működik!
2012. szept. 23. 15:28
 9/41 anonim ***** válasza:
Váltsatok lakást. Ne panelt béreljetek, annak nagyon magas a rezsije. A mi tetőteraszosunk is csak 65, de a rezsi csak 20 ezer!
2012. szept. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Nem annyira vészes a rezsi(panelhoz képest) mert panelprogramos,és középső lakás.Amúgy ti ezt Bp-en bérlitek ennyiért?És mi tartozik a 20 ezer rezsibe amit írál?Télen fűtéssel együtt?!?!
2012. szept. 23. 15:44
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!