Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony xperia sl szoftverfrissítés?

Sony xperia sl szoftverfrissítés?

Figyelt kérdés
Szeretném rootolni a telóm, de addig nem kezdem el amíg nem tudom hogyan kell újrarakni a telót gépről, hátha vakami balul sül el

2013. márc. 23. 11:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ha értelmes leírást olvasol el a rootolásról, nem lesz probléma. Melyik firmware van rajta a telefonodon?
2013. márc. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

android 4.0.4

[link]

ezt a leírást kaptam. jó ez sl hez?

illetve ha rootoltam az visszafordítható? vagy végleg ugrik a gari?

2013. márc. 23. 20:27
 3/24 anonim ***** válasza:

Buildszám? (Beállítások/A telefonról/Buildszám)

A rootolást vissza lehet csinálni :)

2013. márc. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
6.1.A.2.55 a build szám
2013. márc. 24. 14:34
 5/24 anonim ***** válasza:

Ha nyitott a bootloadered, akkor ezzel menni fog: [link]


ha nem, akkor Flashtoollal kell megoldani a dolgot.

[link]



Itt pedig a telefonodhoz tartozó eredeti (gyári, nem a magyar szolgáltatós) rendszer: [link]

2013. márc. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm rendes vagy :)

De ha nem.baj feltennék még egy kérdést :D honnan tudom, hogy nyitott a bootloaderem? :P

2013. márc. 24. 21:33
 7/24 anonim ***** válasza:
megnyitod a flashtoolt, fastboot módban csatlakoztatod a telefonod (hangerőcsökkentő gomb nyomva tartásával csatlakoztatod az usb kábelt, úgy hogy a telefon ki van kapcsolva) és a "LOCK STATE"-nél ha LOCKED-et ír, akkor zárt a bootloadered.. ha zárva van, ne próbálkozz a nyitással, mert ugrik a garanciád.. :)
2013. márc. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

jajj tényleg!:D ez lett volna a következő kérdésem :):)

ha rootolok akkor a garancia marad? vagy csak akkor nem, ha megpróbálom "nyitni a bootloadert"?

2013. márc. 25. 18:22
 9/24 A kérdező kommentje:
illetve ez a flashtool is telefonfüggő? mindegyik telefonhoz másik kell, vagy bárhonnan leszedhetek bármilyet?
2013. márc. 25. 18:32
 10/24 anonim ***** válasza:

Egy a lényeg: a Sony oldaláról szedd le a firmware-eket!

Mivel az android úgynevezett Open Source, szabadon módosítható. rootolással nehezen tudod elrontani a telefonod.. amikor valamilyen program root-jogot kér, neked kell engedélyezned, hogy kapjon-e. semmit nem csinál automatikusan. magyarul nem kell minden gagyi programnak root-jogot engedélyezni :)

ha bármi probléma van, Fastboot-ban csatlakoztatod a telefonod, Flashtoolban pedig az Unroot funkcióval eltünteted a rootot, majd hogy teljesen oké legyen, flasheled az egyik firmware-t.

a flashtool kifejezetten Xperiákhoz van. :)

innen le tudod varázsolni, Installation menü: [link]


A bootloader nyitás az egy hosszú macera... énis csak leírásokat olvastam róla, mert az én telóm bootloadere nem nyitható. erre akkor van szükség, ha olyan főzött (custom) romot akarsz feltenni, ami nem ICS vagy GB alapú.. gondolok itt pl. a CyanogenMod-ra. így röviden ennyi.. :)

2013. márc. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!