Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony xperia sl szoftverfrissítés?

Sony xperia sl szoftverfrissítés?

Figyelt kérdés
Szeretném rootolni a telóm, de addig nem kezdem el amíg nem tudom hogyan kell újrarakni a telót gépről, hátha vakami balul sül el

2013. márc. 23. 11:41
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
a firmware-eket a sony PC companionnal tudom megszerezni?
2013. márc. 25. 21:40
 12/24 A kérdező kommentje:

olyan macerás lett amúgy a root :) pedig annyi hasznos dolgot tartalmaz :)

régen barátnőm telóját simán tudtam rootolni, elég volt tudnom milyen android van rajta :D

itt meg:

flash tool, build szám, nyitott bootloader/ zárt ..., bonyolultnak tűnik :D ráadásul ha nem válaszolsz nem hiszem, h találok magamnak rendes leírást :/

2013. márc. 25. 21:51
 13/24 anonim ***** válasza:

a 2.x-es androidokat rémegyszerű rootolni. .viszont ami frissíthető ICS-re, vagy már alapból az van rajta, kicsit sok a macera. :D

én cirka 100 oldalt olvastam arról, hogy a Live with Walkman-emet hogyan tudom rootolni, majd frissíteni ICS-re hogy a root megmaradjon.. aztán találtam egy leírást, hogy bizonyos firmware-knél elég a flashtoolban a lakatra kattintani és voila: ROOTED.. elhiheted, nem voltam idegbajos.. 4 napot szenvedtem vele :) (sajnos azt a listát azóta nem találom, biztosan másoknak is nagy hasznára vált volna.. az tuti hogy XDA-n olvastam)

A firmeware-ket neked kell letöltened a gépedre a böngészőn keresztül, arról az oldalról ,amit linkeltem (sony fórum).

Mielőtt bármit el akarsz kezdeni, az ADB drivereket, a PC Companion, Sony Update Service (nemtudom miért tetetik a gépre.. nekem nem volt hasznomra.. de ha azt írták rakjam fel, jó ha fennt van :D) legyen a gépen. utána ments le mindent a telefonodról, memóriakártyáról. Csakis ezután kezd el a flashelést, majd ha végzett, rootold, majd OTA (On The Air = telón az update center :D wifi ajánlott) frissítsd a telefont .55-re.. úgy megmarad a root (akkor frissít ha semmilyen gyári appot nem töröltél!)


asszem jól írtam le mindent.

2013. márc. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

upsz, egy kis javítás:

a .45-ös ROMot XDA-n tudod leszedni. :)

2013. márc. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Egyre kuszább az egész : D

most azt mondod, hogy csak a .45-ös ROM-ot tudom rootolni? és ha frissítem a firmware-t. 55-ösre akkor marad meg a root?

De akkor mit ír az első link amit küldtél, ha nyitott a boot loaderem?:D ott annyi van, hogy kössem rá a gépre a telót, indítsam a rooting tool.exe-t, és Sanyi :D most melyik az igaz? 0.o

2013. márc. 26. 18:26
 16/24 A kérdező kommentje:
illetve hogyan tudom fel flash-elni a firmware-t?
2013. márc. 26. 19:15
 17/24 A kérdező kommentje:
ne haragudj, hogy ennyit értetlenkedek, de ez nekem még nagyon kínai, eddig csak a 2.3.4-hez volt szerencsém :\
2013. márc. 26. 19:15
 18/24 anonim ***** válasza:

XDA-n böngésztem egész eddig. itt az eredmény:

[link]

(eredeti cikk: [link] )

nem kell ROMot cserélned, .55-öt rootol. elolvastam a kommenteket, többen írták (akik SL-t használnak) hogy sikeresen rootolta a .55-ös firmware-t.

1. Letöltöd

2. USB hibakeresést és Ismeretlen forrásokat kipipálod

3. ADB driver és a PC Companion legyen telepítve

4. Csatlakoztasd a telefont

5. ROOT.


ne haragudj hogy bekavartalak a sok szarsággal :)

2013. márc. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

És a következő kérdésedre a válaszod :DDD

az itt található installer-rel tudod leszedni az ADB drivereket: [link]

2013. márc. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!:D

látom már ki is ismertél :D:D

még egy kérdés ami remélem egyben az utolsó is lesz xDD

Vagyis most hogy így belegondolok, nem is bitos, hogy csak egy lesz :D:D

1. mielőtt az egészbe belekezdenék: hogyan kell teljesen újratenni a telót, ha mégis gáz lenne? addig bele sem merek kezdeni :P

2. amit utoljára linkeltél az zárt bootloader-eseknek szól, gáz ha nekem nem zárt? ( nem tudom amúgy, hogy az enyém milyen, mert nem jött be amit mondtál, hogy fastboot módban csatlakoztassam a géphez. ahogy rádugtam a gépre rendesen bekapcsolt, és csak utána érzékelte a gép)

2013. márc. 27. 17:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!