Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefont lehet akkumulátorfe...

A telefont lehet akkumulátorfeltöltés közben használni? (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
Pár napja vettem egy Samsung Galaxy Y telefont. Egy gond van vele, mégpedig, hogy hamar lemerül az akksija. Az lenne a kérdésem, hogy ezt a telefont lehet használni, miközben töltőn van,pl. játékra, internetezésre? Vagy rövidebb-hosszabb időn belül lehet belőle a telefonnak gondja? Végülis a telefont nem csak pár hónapra vettem, és azt szeretném, hogy minél tovább kibírja. Tehát: lehet töltés közben használni?

2013. ápr. 10. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz. Úgy tervezték, h ez a fajta használat is beletartozik a normál működtetésbe.

Használd egészséggel! :)

2013. ápr. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Töltheted használat közben és használhatod töltés közben.
2013. ápr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hamar érkezett válaszokat :). Egyébként a kérdést csak azért tettem fel, mert ez az 1. okostelefonom, és nem akartam, hogy hamar tönkremenjen. (Eddig régi telefont használtam, ahol az akksi jó sokáig bírta, de a töltőről való használat-tudtommal- nem tett jót neki).
2013. ápr. 10. 17:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Hehehe érdekes kérdés és sokszor vetem fel magamnak is ééééés ami azt illeti tapasztalt vagyok ebben "is" nagyon!:) Nos használhatod de rövidíti az akksi és a telefon életét nyilvánvalóan!:)Ettől függetlenül ne aggódj a mai telefonok ilyen téren úgymond "bénák" állandóan tölteni kell őket!Nekem egy pici tabletem van most (5"-os :) ) ééés játékkal netezéssel zene hallgatással olyan 6~7 órát bír ki hozzátenném h persze sokszor energia takarékoskodom!:) Ha nemhasználom a telót akk gó repülő mód ill procit lehúzom :) de ez ritka xD :D 2500mA-es az akksim szal azért jól bírja mivel nem kis procit és gpu-t etet :) A fő dolog h ne hagyd lemerülni!leg is sokszor ne forduljon elő mert az tényleg öli az akksit! legjobb ha oylan 10~20% körül már megy is a töltőre...
2013. ápr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha csak annyira hagyod lemerülni, h a teló kikapcsol az alacsony akkufesz miatt, ez még a normál használatba beletartozik. A lényeg, h ILYENKOR mihamarabb töltsd fel, ne maradjon töltetlen hosszú napokig, mert ez károsan befolyásolja az akku élettartamát.

Li-ion akksik élettartama - a szakirodalom szerint - akkor a leghosszabb, ha életük nagyrészét 70-80%-os töltöttségi állapotban élik meg. Tehát nem szerencsés a töltés befejeztével rajtahagyni a töltőn. És az sem szolgálja a hosszú akku életet, ha mindig magától kapcsol ki, az alacsony akkufesz miatt. Egyébként 2-3 évente így is, úgy is cserélni kell. Vagy az akksit, vagy a telót magát. ( 7 éves telóval járok, 4. akksival)

2013. ápr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!