Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Garanciavesztéssel jár a...

Garanciavesztéssel jár a rootolás?

Figyelt kérdés

Egy Samsung Galaxy Y-t szeretnék rootolni és az a bajom, hogy a garanciát (1,5 év) nem szeretném elveszteni.

Ez garanciavesztéssel jár ha igen akkor van valami megoldás rá, hogy a root jogom is meglegyen és garancia is.

Attól félek, hogy ha garanciavesztéssel jár a root és szervizbe kell vini mert pl a hagerő szabályzó behalt vagy ilyesmi akkor ha visszaállítom az eredeti állapotba akkor az olyan mintha nem is csináltam volna vele semmit?

de ez hogy működik? csak egyszerűen, beállítások-védett adataim-gyári adatok visszaállítása?


2013. ápr. 21. 19:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát sajnos "2 lovat 1 s*ggel nem lehet megülni". Rootolásnál egyből ugrik a garancia, ez így van. Unrootolni viszont lehet ha kisebb nüanszok vannak, mint pl. a hangerőszabályzó amit te is írtál.


Amíg olyan állapotban van a telfon, hogy lehet unrootolni, addig nyugodt lehetsz. Ha viszont olyan gond van, hogy nem is lehet bekapcsolni a telót, akkor ugrott az egész.


Miért volna fontos számodra a root egyébként?

2013. ápr. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem.

Mivel a telefon nem egy erőmű ezért jó lenne pár MHz-et húzni rajta a feleslege programokat törölni és van a Next Launcher ami már csak (sajnos) rootolt telefonon indul el.

2013. ápr. 21. 20:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha processzort akarsz húzni akkor le kell tölteni egy kernelt is, ráadásul a fellépő hibalehetőségek száma is megnő... Ahogy mondtad nem egy erőmű, csodákat nem fog tenni az a 100-150MHz plusz. Inkább tisztítsd meg a rendszert, a cache-ket mindig töröld.


Persze ha így is szükségét érzed akkor megcsinálhatod, csak szerintem fölösleges..

2013. ápr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!