Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ezt a problémát kb mennyi...

Ezt a problémát kb mennyi magyar pénzért lehet orvosolni?

Figyelt kérdés
Zte kis plus telefonom kb 0.7 mp-et vízben töltött..ez után azt csinálja,hogy bekapcs után a led villog,és a gombsor is él,de a kijelző nem csinál semmit...mi lehet a konkrét baja?mennyiért lehetne ezt orvosolni esetleg sufniba vagy márkaszervízbe?(T-mobile)

2013. ápr. 22. 17:43
 1/6 Vortrex ***** válasza:

Ez teljesen normális, ha egy kis víz megy bele, automatikusan nem engedi elindítani a kijelzőt, ha viszont van életjel, akkor az működni is fog.

Ki kell szárítani, de fontos hogy nagy meleg NE érje! Értem itt, hogy radiátorra ne tedd és ne is kezd el hajszárítózni! Különben el kezd benne párologni a víz és ahelyett, hogy kijönne a mobilból, olyan helyekre is eljut, ahova amúgy nem, pl. a képernyőfóliák közé.


Én úgy szárítottam ki az enyémet, hogy a porszívónak leszedtem a csövét és közvetlenül a nagy szívó nyílásra raktam akksi nélkül háttal, így kb 15 perc múlva már "biztonsági üzemódban" elindult (magától indul így, ha rendesen kiszárad abbahagyja).


Ha beázott a kijelzője, akkor az új kijelző ára + a munkadíj kb 10 000 Ft körül van

2013. ápr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vortrex ***** válasza:
Igazából az aksit én nem hagynám benne, legalábbis reggelig vedd ki és ne is próbáld elindítani a következő 1-2 órában. A porszívózós módszerhez még annyi, hogy sim és sd kártya se legyen benne, különben nem sokat ér. A porszívónak semmi baja nem lesz tőle.
2013. ápr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
értem! ez az eset kb 1 hónapja történt,az a baj hogy én aksi és sim sd kivétel után hajszárítóval kezdtem...esélytelen a felépülés?
2013. ápr. 22. 18:53
 4/6 Vortrex ***** válasza:

Hú, azt nem kellett volna :/ Sajnos nagyon valószínű, 1 hónap után magától már nem fog életre kelni


Ha a hangszóra ad ki hangot, vagy rezeg olyat a mobil, ami az android rendszerére utal, akkor csak a képernyője ment tönkre. De ha nem, akkor attól félek, hogy javíthatatlan, legalábbis házilag biztos.

2013. ápr. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vortrex ***** válasza:
...tudod mit, ezekben van egy zárlatérzékelő elektronika, ami megvédi a mobilt, ha vízbe esne. Kikapcsolja és nem engedi teljesen elindulni, tehát ha gyötörd egy kicsit porszívóval, lehet hogy kijön belőle egy kis víz, ami nem engedi működni. Csodák nincsenek, de ha csak ez a baja, mégse kérjenek érte 10 ropit...
2013. ápr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát igen az a jó hogy a gombsor világít meg a led is,meg néha fel felrezzen...szoval hátha nincs veszve még az egész..:) most egy magán szerelőnél van de ha azt mondja kuka,azért még majd megpróbálom a porszívós módszert,köszi a segítséget :)
2013. ápr. 22. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!