Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ma egy csomó fiatal (12-20 év...

Ma egy csomó fiatal (12-20 év körül) miért vesz androidos telefont? Miért nem jó nekik a régi hagyományos?

Figyelt kérdés
Régen is megvoltak nélküle skkor most is meglennének
2013. máj. 6. 10:00
1 2
 1/15 Gugu Gabor ***** válasza:
Régen mobiltelefon nélkül is megvoltunk :)
2013. máj. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Miért veszünk számitógépet? Miért járunk autóval, esetleg tömegközlekedéssel? Miért élünk modern házakban? Miért fejlesztünk mindent, amit csak lehet?

Nem jók a régi dolgok? Internet nélkül élni, gyalog lenyomni 100 kilómétert, mint régen, kis vályogházakban élni, és még sorolhatnám.

2013. máj. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

#1 ott a pont :)


Ma már a telefont nem csak telefonálásra használják, sőt telefonálásra használják a legkevesebbet, kapcsolattartásra email, fb, chat, ami ingyenes, csak adatforgalom szükséges, állandó internet elérés, navigáció, szinte mindent tud amit egy átlagfelhasználó a PC-n használ, de ezt mindig nálad van, mindig mindenhol eléred.


(ezt is androidos telefonon írom:))

2013. máj. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Haladni kell a korral. Ilyen egyszerű kedves Kérdezőbiztos... ;-) Cool :-)
2013. máj. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Wadmalac ***** válasza:
80%

Mert az internet-elérés már szükséges része az életnek. Erre az új telefonok sokkal alkalmasabbak, mint a régiek. Meg kell szokni, hogy a mai telefonok már a legkevésbé a telefonálásról szólnak, az internet a legfőbb funkciójuk.

Én nem sírom vissza azt az időt, mikor a fiatalok többsége otthon kockult a pc előtt ülve, a sötét szobában, miközben kint hétágra sütött a nap. Most legalább ki tudnak közben mozdulni otthonról.

"Régen is megvoltak nélküle akkor most is meglennének"

Régen is megvoltunk autó, hajó, repülőgép, vezetékes víz, csatornarendszer és egyéb technikai találmány nélkül, akkor mindez minek?

Én is felnőttem vezetékes, majd mobiltelefon nélkül, huszonévesen volt először mobilom és otthon netem. Megvoltam nélkülük akkor. Ma már nem lennék meg, vagyis legalábbis nagyságrendekkel kényelmetlenebben.

Azért amikor valakinek csak azért kell mindenképpen internet a telefonjára, hogy állandóan a fészbúkon lógjon, akkor elborít a szánalom. :)

2013. máj. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

rÉGEN MINDEN NÉLKÜL MEGVOLTUNK(MOSOGÉP,MOSOGATÓGÉP,AUTÓ,SZÁMÍTÓGÉP..STB)

21.SZÁZADBA MINDENKI VESZ MINDENT,HISZ A KORRAL HALADNI KELL!SZERINTEM TE IS HALADSZ A KORRAL KEDVES KÉRDEZŐ,ÉS TE IS UGYAN ÚGY MEGVESZED A TERMÉKEKET

2013. máj. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

A következő 5-10 évben az android rendszert használó kütyük le fogják mosni az asztalról a PC-t és a laptopot is. Eljárt felettük az idő. Ipp úgy lesz, mint annak idején a PC - TV "versenyben". Ki néz manapság tévét? Aki nem tudja teljeskörűen kihasználni a számítógép adta lehetőségeket. Igen ám, csak amit egy számítógép nyújt, azt már egy zsebedben elférő telefonnal is meg tudod csinálni. Sőt, telefonálni is tudsz vele! A számítógép is fejlődik, de nem jó irányba. Kinek kell 20 magos processzor, ha van egy olyan telefonod, amiben van 10-15 mag, ámbár elfér a zsebedben? Most jött ki a Samsung Galaxy S4, amit semmiképp nem vennék meg, de 8 magos processzort működtet. A számítógépek világában hány év múlván sikerült ezt elérni?

De gondolom a számítógépet is ellenezted, mára meg nem tudsz meglenni nélküle. Igazam van? Persze! Elvégre ezt a kérdést is a számítóógépen keresztül írtad ki az internetre UNALMADBAN.

2013. máj. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7essel azért nem mindenben lehet egyetérteni. a hardver egy dolog, ami érthető is, hogy mért ilyen gyors a fejlődés. azért, mert nem egy időben indult el a szgép és az okostelefonok nagy volumenű fejlesztése. ma már megvan az a technika, amit anno szgépeknél még nehezebben volt elérhető a gyártáshoz. másrészt a rendszer. szerintem az android soha nem fogja kiváltani az asztali op. rendszereket. maximum olyan környezetben, akik a linuxra esküsznek, náluk van esély arra, de aki windows-t, vagy osx-et használ, az biztos nem mondaná, hogy másabb, illetve a szoftveres fejlesztés, ami a hardverhez nagyon le van maradva, és például hiába van az erős hardver, ha ugyanúgy csak ilyen gyengébb alkalmazásoktól(pl a facebook) odáig mennek fel, mint ami körülbelül számítógépen egy olyan 5-6 éve volt grafikában.
2013. máj. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A programokban senki nem nézi a grafikát. Csak lassítja a rendszer működését a sok csilli-villi vacak! Ha pedig a játékokra gondolsz, akkor nézd csak meg bármely 2013-mas játékot androidra. Ha jól tudom, Mo-n 2010-ben kezdett kibontakozni az Android, mint operációs rendszer. ne az 1.6-os androidhoz viszonyíts egy Windows rendszert! De ha már ahhoz viszonyítod, akkor egy olyan tényezőt írj, ami miatt jobb a Windows! (A játékoktól maradjunk távol, az Android nem játszani lett tervezve.)


Minden téren jobb az android. Aki pedig büdös kocka, csak a játék érdekli, annak 600 000 Ft-os gépe van, de csak játszani használja. Szóval nem egészen értem a gondolatsorodat.


Illetve az, hogy már megvan a fejlesztési alap, aminek kifejlesztése több időt vett igénybe a PC-knél, igazad van. VISZONT, ez a kutyát nem érdekli! Éppen ezért fejlődik gyorsan a telefonok világa, és éppen ezért szorítja kifelé a számítógépeket a hardveres környezetből. Ezért hoztam fel a TV - számítógép példát, de látom nem sikerült felfognod. Ez neked érdek, hogy véded a PC-ket? Te is beláthatod, hogy lassan alkonyul!


Még valami...

Ezek már nem is egészen telefonok. Nevezd el, aminek akarod. Ha azért ellenzed, mert helytelenül a magyar ember telefonnak nevezi, akkor nagyon tudlak sajnálni!


Ez a mai világ. Minnél többet minnél kisebbe. Nem véletlenül erősebb az asztali számítógépemnél nem egy mai telefon. Egyszerűen eltörpül mellette. És idővel olyan játékok fognak íródni Androidra, amilyen gépre, esetleg 3d-ben, jobb hanghatásokkal, stb-stb. Minden téren előnyösebb és hasznosabb ezeknek az "izéknek" a fejlődése, sőt, még a zsebedben is elfér. De ezt egy magyar embernek állati nehéz felfogni, hogy a számítógép nagyon szuper, de mihez képest...? Egy régi Symbianos Nokiához képest mindenféleképpen.

2013. máj. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Wadmalac ***** válasza:

Egyes nagy gyártók már teljesen leálltak az asztali pc alaplapok gyártásával, mert szerintük sincs jövője. A laptopok és a tabletek összeolvadnak. Meg a mobilok és a tabletek is. Nagy már a kézben tartáshoz? Jönnek a smartwatch-ok. Leejtem, törik? Jönnek a hajlékony érintőpanelek.

Rettenetesen felpörögtek a frissítések, újítások, szerintem jócskán felülmúlják a valós vevői igényeket, pontosabban marketinggel elhitetik velünk, hogy igényeljük.

Nem feltétlenül jó minden mostani fejlesztési irány, de csak kialakul majd a legpraktikusabb középút, várhatóan rövid időn belül.

Addig viszont nem érdemes kezet-lábat törve követni vásárlással a "trendet".

2013. máj. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!