Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit jelent az hogyha rootoltam...

Mit jelent az hogyha rootoltam a mobilom?

Figyelt kérdés
root

2013. máj. 6. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Hogy rendszergazdai jogokat szereztél rajta.
2013. máj. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szőke vagyok,ezt sem értem :/
2013. máj. 6. 19:58
 3/4 anonim ***** válasza:

A telefonon ugyanolyan operációs rendszer fut, mint a számítógépen (sőt, igazából a szíve az egésznek ugyanaz, mint az asztali linuxé). A számítógépen is tudsz többféle fiókot létrehozni: van vendégfiók, aki kb semmit nem tud csinálni. Van a sima felhasználó, aki tud programot futtatni, tudja olvasni a meghajtókat, tud új dokumentumok készíteni. És van a rendszergazda, aki tud már programot is telepíteni.

Ugyanezek a szerepek az androidban is megtalálhatóak, de mivel a telefonok egy felhasználósak, nincs értelme több felhasználót készíteni a felhasználónak. Alapból egy sima 'felhasználó' szintű fiókot használsz a telefonon. Tudsz programot telepíteni, fájlt készíteni meg ilyenek. De van pár dolog, amibe nem tudsz belenyúlni, mert a rendszer stabilitását, biztonságát veszélyeztetnéd rossz beállításokkal. Ha rootolod a telefont, rendszergazdai jogokat adsz magadnak, és ezzel együtt az összes programnak, amit futtatsz. Mindenhez hozzáférsz. Át tudod állítani az alapböngésző useragentjét, az adatbázisokban kézzel is tudsz turkálni, ki tudsz kapcsolni dolgokat (ha értesz hozzá) és így tovább.


Az emberek 99%-nak nem kell a root.

2013. máj. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. máj. 6. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!