Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android, Windows, iOS? (Hogy...

Android, Windows, iOS? (Hogy mire az lejjebb. )

Figyelt kérdés

Olyan rendszer és telefon együttesre, mely segítségével könnyedén bonyolíthatok le nagyszámú levelezéseket, telefonbeszélgetéseket. A böngészője nem nyavalyog mert túl nagy az adott oldal. Egyszerre több alkalmazás is (webböngésző, mail, skype, stb.) is gond nélkül futhat. Legyen nagyon jól testre szabható az igényeimnek megfelelően.

Programozóként és elektrotechnikai műszerészként tevékenykedek. Tehát ha kell ekkor "tűrhető" minőségű és felbontású képet tudjak készíteni az adott alkatrészekről, berendezésekről. Képes legyen az alkatrészek adatlapjait olvasható minőségben megjeleníteni. Lehetőleg összelehessen kapcsolni teljes mértékben a google mail és naptár funkcióival.



2013. máj. 17. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Levelezésre mindegyik alkalmas, netezésre (akármilyen komoly oldalak megnyitására) szintén bármelyik alkalmas, multitasking-ra is mindegyik alkalmas (de Androidon van csak igazi multitasking), testreszabhatóság szempontjából meg csak Android jöhet szóba. Persze iOS-t is jailbreak után lehet kicsit hackelgetni, de meg sem közelíti az Android nyíltságát. Gmail és Google Calendar pedig gyárilag van Androidon, és tökéletes élményt nyújtanak.

Szóval Android, feltételezem nem egy low-end telefont akarsz venni, mert akkor iOS szóba sem jöhetett volna, 100 ezer körül meg kapsz Nexus 4-et, ami az egyik legjobb telefon.

2013. máj. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem egy ékszert hanem egy használati tárgyat esetleg egy "jó barátot" akarok venni, ami amikor és ahol kell kisegít a munkám során.
2013. máj. 17. 13:01
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom miért írod, de amit előbb írtam az még mindig áll.
2013. máj. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Valószinű azért mert nincs rá pénze.
2013. máj. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kimaradt a kérdésből és a te válaszod után sikerült csak megírnom.
2013. máj. 17. 13:19
 6/12 anonim ***** válasza:

#5


Nexus 4 ékszernek is jó, mert az egyik legszebb telefon kívül-belül (persze ez relatív), de a tudása is nagy, és az ár/érték aránya is nagyon jó.

2013. máj. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem itt csak az Android és a WP8 játszhat. Az androidba beépíthetsz kismillió olyan dolgot, ami hasznoddá vállhat. Android vonalon a Note 2, vagy a Galaxy S3 vagy S4.

A WP8 a leggyorsabb. Nem igaz, hogy kötött rendszer, de nincs benne annyi lehetőség beállítások terén, mint az Android terén. Viszont mindent azonnal csinál, nem akadozik, és nem fagy, nem hagy cselben. Az aksit se eszi annyira, mint a droidos csodák. A WP pedig úgy van megírva, hogy ne kelljen multitask. Ha valamit használsz, akkor a háttérben hibernálva vannak a dolgok, vagyis futnak a háttérben. Az alapműködéshez nem kellenek külön programok. Nem indítgat el random alkalmazásokat fölöslegesen, terhelve a memóriát. A Google-lel össze lehet kapcsolni, az én WP-m is össze van, és jönnek-mennek a GMail levelek, minden további gond nélkül. Az Internet Exlorer pedig telefonon nagyon jó. Gyors, ha kevés a neted automatik 80%-ot spórol az adatforgalommal, úgy, hogy a netezés élményének a rovására menne. Skype simán megy WP8-on.

Testre szabhatóság egy érdekes műfaj ennél az OS-nél.

A csempéket méretezheted, színezheted, ide teheted, oda teheted...egy biztos...nagyon sok lehetőség van ebben is. Információ dúsra is meg lehet csinálni. Nekem pörög forog minden szinte csempém a kezdőképernyőn.

A kamera pedig változó. Hol jobb, hol rosszabb. Bár egy Lumia 920 verhetetlen. Optikia képstabilizátor, 8,7 MPx, stb...

De majd jön egy droidon illető és megcáfol


U.i: Az Apple-t azért hagytam ki, mert kötöttebbe, mint a WP, és a kezdőára 150 ezer felett van. WP és Android csúcsot kapsz 130-ért is.

2013. máj. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7


Nagyjából egyetértek veled, de azért pár dologban nem, vagy legalábbis nem teljesen.


- Android vonalon a Samsung-okon kívül még millió készülék szóba jöhet (Nexus 4 és HTC One alapból jobb annál a 3 Samsung-nál, amiket írtál)

- írod, hogy WP nem akad, mindent csinál, stb. Ezzel egyetértek, de nem árt megemlíteni, hogy ez iOS-en és Android-on is így van. Mindkét rendszer azt csinálja amit mondasz neki, iOS egyáltalán nem akad, Android meg bizonyos készülékeken (az előbb említett Nexus 4 és HTC One, meg valószínűleg majd a stock Androidos SGS4, ami nálunk biztos nem lesz kapható) nem akad, másnál is csak mikrolag van

- iOS is úgy van megcsinálva, hogy a háttérbe hibernálva vannak a dolgok

- iOS-t is össze lehet kapcsolni Gmail-lel és minden Google szolgáltatással.


És még sorolhatnám. Kb minden amit írtál igaz Androidra és iOS-re is. Nem a WP-t akarom fikázni, hisz jó OS, csak a másik két oprendszert is megvédem.

De a kérdező írta a testreszabhatóságot, ami miatt csak Androidot szabad ajánlani. Oké, hogy WP-n a csempék sorrendjét, színét, méretét változtathatod, de ez semmi az Android-hoz képest. Linkelhetnék millió képet Android homescreen-ekről, és szinte semmi hasonlóságot nem látnál, ilyen durván személyre lehet szabni.

2013. máj. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Az iOS-t igazából csak ezért tettem bele, hátha valaki megdönthetetlen érveket hoz fel mellette, de nincs rá pénzem "sajnos". A 100.000 HUF környéki ár tetszik, az előfizetésemmel ezt letudom vinni 50 környékére. Nézegettem már jó pár telefon tesztet, de kíváncsi voltam hosszabb ideig használt készülékekkel kapcsolatos tapasztalatokra is. Nokiát még egyszer biztos, hogy nem fogok venni, de nem is nagyon jött elő :).
2013. máj. 18. 00:01
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne ítéld el a Simbyan miatt a WP-s Nokiákat. A WP egy teljesen másik galaxyis.


Az IOS-t nem akartam támadni, csupán nem ismerem, ezért írtam utóiratba.


Az androidot ismerem, használtam, de valahogy a WP-t ha megszokja az ember, akkor ott biztos nagy lesz az elégedettség.

2013. máj. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!