Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung S2 jelly bean-nel...

Samsung S2 jelly bean-nel 2-szer gyorsabban merül mint ICS-el. Miért?

Figyelt kérdés
Tegnap éjszaka magától frissült a Samsung galaxy s2-m jelly bean-re és azóta kb. 2-szer olyan gyorsan merül az akksi, pedig pont ugyanazok a widgetek, appok és beállítások futnak és vannak mint előtte. Ha a beállításoknál az akkumulátorra megyek akkor az android op. rendszer 35-40%-ot eszik (bár ez ICS-nél is ennyi volt ha jól emlékszem). Hiába állítom energiatakarékosra, akkor is ugyanolyan gyorsan merül az akksi. Másnál is ez van? mi lehet az oka?

2013. máj. 27. 17:39
 1/8 A kérdező kommentje:
...és az sem segít ha a feleslegesen futó appokat kilövöm.
2013. máj. 27. 17:42
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a LEAK JB-t használtam december körül, az jó volt, de csak wifivel merült jobban. De ugye nyomtál 1 gyári visszaállítást az egész előtt? Mert néha szoktak beragadó alkalmazások is lenni, amik feleslegesen véletlenszerűen pörgetik a procit. Ha kilövöd az alkalmazásokat, vagy ramot ürítesz, akkor az ugyanúgy megnyílik, mint előtte megvolt, kivéve, ha te nyitottad meg.
2013. máj. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem csináltam előtte semmit, magától frissült az egész mire felébredtem. Előtte 1-2 nappal valószínűleg véletlen vagy nemtudom hogy, de átállítódott az a beállítás, hogy az engedélyemet kérje a frissítésekhez, mert most az app-ok is frissülnek maguktól. A wifi folyton be van kapcsolva, sőt még GO Launcher Ex is fut, de ezek ICS-nél is így voltak mégis jól elvoltam mert fele ennyire se merült. Most fél nap alatt lemerül úgy hogy nem is nyomogatom, hiába nézem az alkalmazásokat nem jövök rá mi zabál ennyire, lehet hogy maga a jelly bean. :/ Ha nem tudom megoldani vissza kell állítanom valahogy ICS-re, mert így nem jó.
2013. máj. 27. 18:18
 4/8 A kérdező kommentje:
Bergadt alkalmazások nem tudom vannak-e, facebook, térkép, google+ és 1-2 hasonló maguktól megnyílik, de ez gondolom hogy egy nem választható android beállítás, ha telepítve vannak akkor megnyílnak ha akarod ha nem. Ha bezárod, újra megnyílnak.
2013. máj. 27. 18:35
 5/8 A kérdező kommentje:
Más telefonnál már hallottam olyasmiről, hogy a rendszerben elállítódik valami és rosszul értelmezi az akkumulátor töltöttségét, és vagy a még nem lemerült állapotra is már lemerültet jelez, vagy a 100% os töltöttség elérésekor még valójában nincs is 100%-on az akksi. Létezhet hogy ez a baj?
2013. máj. 27. 18:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát.. nem tudom, hogy hogy frissülhetett neked magától, mert ez úgy van beállítva, hogy a rendszer frissítéseket csak az engedélyeddel telepítse. A Google play-ben be lehet állítani a beállításokban, hogy ne frissítse magától az appokat.

Hát, ha nem nyitod meg a facebook-ot, google +-t és a térképet.. akkor is listázza az akku használatnál ? Mert azt nem kéne, csak, ha használod.

Az utolsó kérdésed sem kizárt, de ha csinálsz 1 gyári visszaállítást, akkor kiderül, hogy ilyen-e a rendszer. De mégegyszer leírom, hogy a mobilnet és a wifi bekapcsolva tartása is meríti a telefont.

2013. máj. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tudom és már beállítottam, hogy ne frissüljenek az appok automatikusan. A facebook, google+, térkép, alap internet böngésző (pedig ezt sosem használtam), viber és még 1-2 app, automatikusan újraindul 1-2 percen belül, ha bezárom őket, azt hittem ez mindenkinél így van, ICS-en is ezek folyton elindultak. Tudom, hogy a wifi és a mobilnet sok energiát vesz el, ICS-en ez nem volt gond, folyton be volt kapcsolva mind2 és ezt szoktam meg, most meg kapcsolgathatom őket :S A gyári visszaállítást meg kipróbálom, hátha...
2013. máj. 27. 22:29
 8/8 A kérdező kommentje:
Kezd megjavulni a telefon. Nem merül már annyira, sőt, ma meg is lepett, hogy már mennyire nem. 100%-os töltöttségnél elkezdtem nézni youtube-ról wifin át egy 1 óra 40 perces filmet max fényerőn, max hangerőn és a film végére csak 71%-ra ment le az akksi.... érdekes.
2013. jún. 2. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!