Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Iphone miért lett már...

Az Iphone miért lett már ilyen telefont helyettesítő szó?

Figyelt kérdés

Annyiszor hallom, főleg akinek Iphone telefonja van: "Megnézem Iphoneon, elővettem az iphoneom, iphoneon néztük, hol az iphoneom? nincs nálam az iphone!"


Miért lett már a telefon szót helyettesítő szó az Iphone? Az is telefon, mint egy Galaxy S4. Mégsem hallom, akinek S4 e van, hogy: "hol az S4 em? Nem láttad, hova raktam el az S4em?"


Miért lett ez a szó a telefont helyettesítő szó?



2013. júl. 15. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy két telefonja van és konkretizál. Nekem is kettő van, egy iphone meg egy nem okos samsung. Én általában csak simán telefonnak hívom mindkettőt, de ha ki kell emelnem, hogy melyiket, akkor jön a "céges" "saját" "iphone" stb megnevezés. Ami épp a számra jön.
2013. júl. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen, ez erős általánosítás, én is telefonnak mondom. ez inkább olyanokra jellemző,akik villognak vele. az hidd el, hogy az s4-et is úgy nevezi, csak hogy felvágjon vele. de szóval szerintem kevés ember mondja így. azoknak is egy része az, amit az első mond, hogy mondjuk kettőt is használ.
2013. júl. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En is a konkret tipusnevuket hasznalom, mert van iPhone 5, SGS4, meg Note 2... aztan most pl. anyam honnan tudja hogy melyiket akarom ha csak siman telefont mondok? :D
2013. júl. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

Ez egy jó kérdés. Az Applenek van egy olyan stratégiája amit a többi gyártó nem vett át. Náluk minden eszköznek külön neve van és nem az általános neveket használják.

Laptop: Mac-i-Power Book Pro-Air ezeket ez elnevezéseket használták. Ennyi erővel minden laptop lehetne valamilyen Book.

Mp3 lejátszó: iPod, akkor most minden mp3 lejátszót iPodnak kellene hívni?

A telefonnál is adtak egy nevet iPhone.


A többi gyártó ezzel semben mindenféle kódneveket, meg fantázia neveket ad a telefonoknak, nincs ilyen egység, mint az Applenél. Annyi, hogy most már a kódnévvel elláttot telefonoknak vannak sorozataik. HTC Desire, S, C, Z stb. Samsung Galaxy S II III IV, de a Galaxyból még szitnén rengeteg fajta van.

Szemben az apple szűk termékpalettájával, ahol nem a gép vagy telefon nevét változtatják és kiadnak rengeteg típust, hanem csak néhány típust gyártanak és ezeknek vannak különféle variációik.


Összességében az egyéb készülékek még mindig többségben vannak és abban is lesznek mindig is.


Nem is lenne jó az, hogyha csak iPhone-t MBP-t iPod-ot lehetne kapni.

2013. júl. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az apple eléggé sajátosan csinálja a dolgait, a lehető legjobbat akarja nyújtani, a lehető legtöbb dologban akar különbözni. Szerintem nagyrészt sikerült is neki. Nem használhatsz kábé semmi mást az apple cuccokba apple cuccon kívül. Úgy értem p hogy van egy belső memóriája, de ahhoz már nem használhatsz különböző márkájú sd kártyát se. Az iphone az iphone, és kész :)
2013. júl. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért mert az iPhone-nak az utolsó funkciója a telefonálási lehetőség. Én sem telefonként tekintek rá. Egy olyan hordozható eszközre, ami nekem kivált egy laptopot. Ehhez persze tudni kell rendesen használni és nem árt 1-2 kiegészítőbe is befektetni.
2013. júl. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!