Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 2-3 napos Lumia 520-as telefon...

2-3 napos Lumia 520-as telefonom 100%-ra töltés után max 14 óra üzemidő?

Figyelt kérdés
Üdv. Kedden hozták ki az új Lumia 520-as telefonomat, használtam kicsit, nézelődtem, majd felraktam a töltőre 16 órára, ahogy ezt ajánlották. Szerda reggel levettema töltőről, használtam, majd a nap közepe-végére majdnem telejsen lemerült, újból a töltőre kelett raknom, és ma reggel szintén. Most hagytam a töltőn 3,5 órán keresztül (100% természetesen ) bekapcsoltam a repülő üzzemmódot+energiatakarékos üzemmódot, egyedül a wifit kapcsoltam vissza, és így 14 órát jelet előre. Korábbi Huawei Ascend Y200 alsókategóriás androidos telefon GPS,Wifi,max fényerő,nem eneergiataakrékosban, kibírta ugyanilyen használat mellett 1-1,5 napig is. Amire használom: legfőbbképp netezés, facebook,viber, mást alig csinálok rajta, néha beszélgetés és így 14 óránál sehogyse bírja tovább, teendők?

2013. júl. 18. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
:) Az egyik dolog, h az új telót nem nagyon szabad használni. Van rajta 20-30%, amikor kicsomagolod. Azt kb arra kell használni, h SIM-et belerakod, beállítod ami kell, nyelv, óra stb, kikapcsolod. Ez után kell tölteni, de felesleges 16 óra, semmi értelme. 8-10 óra kell neki kb. Egyébként ha új a teló, akkor normális kb 1-2 hétig, h ha hamar merül, mert még nincs beállva az akksi. Tehát az elején elb...tad h nézelődtél ezt azt, de annak sztem még nem szabad lett volna tönkre vágnia. Ha jövőhét végén is ilyen lesz, akkor lehet h vmi gondja van, de egyébként még most h friss, erre lehet azt mondani, h természetes az, h gyorsan merül
2013. júl. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kb az alap dolgokat állítottam be rajta, alig használtam talán 1 órát.
2013. júl. 18. 16:19
 3/11 anonim ***** válasza:
igazából ma már ez a formázó töltés felesleges...szóval 1x feltölteni 100%-ra először, és már kész is, de igazából nem tettél vele semmit, hogy 16 órára fenn hagytad, ha 100%-on van, akkor nem tölti, csak ha kicsit merül, akkor csepegtetve visszatolja 100%-ra. 14 óra elég kevés, ha tényleg kinyomtál rajta szinte mindent, bár a wifit sem árt, de így is kevés. próbálkozz még vele, a wp-s telóknak tovább is kellene bírnia, mint egy droidosnak.
2013. júl. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyugi majd jobb lesz.Ezt mástól is hallottam Lumiánál.Először fél napig bírta,azt mostanra 2-2.5 napig is elmegy.Egy-két hét alatt bejáródik.Majd észreveszed hogy egyre tovább bírja.Töltőn hagyni meg felesleges,úgyis lekapcsol egy mikrokapcsoló a mai telóknál ha feltölt.Tehát utána csak ki-be kapcsolja a töltést.Ez a 16 órás töltés hülyeség,azok nem értenek hozzá,csak eladók,azt még mindig ezt tanítják nekik,hogy ezt kell mondani.Már megfigyeltem hogy jobban ért egy átlag ember a telefonokhoz,mint a T-s,Vodás,Telenor-os eladók.Kedvencem mikor hallottam mondja a srácnak hogy "nagyon modern processzor van benne",és mutatott az ujjával RAM-ra a dobozon.A max. 15 éves srác kijavította,mindenki hallotta az üzletben,azt picit elvörösödött a "szakember" kiscsaj,mert a vásárlók jót mosolyogtak rajta.Kínos mosollyal a lány"Oh,ennyire otthon vagy a témában?"Majdnem beszóltam hogy nem otthon van,hanem alap hogy ha már mobilokat árulsz bogaram,tudjad már mi a különbség a processzor,és a RAM között.A kevésbé informálódott embernek,ezek a szakemberek adnak vásárlási tanácsot.:)
2013. júl. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 schneider7173 válasza:
hát én is a napokban vettem, feltoltam 100%ra, azóta próbálom lemeríteni, már 23 órája volt töltve, ebből 2-3 órát volt takarékoson és még moindig azt írja, h 5 óra van benne, már megy rajta minden, csak h merüljön már le, mert nagyon szeretnék rátölteni 25%nál még.
2013. szept. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 schneider7173 válasza:
nem nagyon *
2013. szept. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem kb 2 hónapos a LUMIA 520. Előszőr tényleg hamar lemerült, most már sokkal tovább bírja.

Az adatforgalmat csak akkor kapcsolom be, ha facebookon nézek valamit, aztán kapcsolom is ki, az eléggé meríti. A wifi már nem annyira meríti, de azt is csak akkor kapcsolom be, ha éppen használom, pl VIBER, Facebook, letöltések. Akkukimélő fényerőn van, meg minden szar cullang ki van lőve, semmi felesleges program nincs rajta.


A legtovább 3 napig bírta, akkor még kb 20% volt benne. Ezt úgy bírta, hogy folyamatosan be van kapcsolva, nem sokat netezek, néha telefonálok, sms-t írok, VIBER esetleg, meg Facebook, ébresztő, néha fényképezés bár nem jellemző.

Azt vettem észre, hogy ha hálózati adapterről töltöm, jobban bírja, és hamarabb fel is tölt, mintha USB-ről számítógépen keresztül tölteném.


Szerintem ne légy türelmetlen, lesz még jobb is az üzemidő :)

2013. dec. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hali!


Feltelepítettem egy akkumulátor figyelő programot, mellékelem a képet, amin látszik, hogy 3 nap 5 óra telt el az utolsó töltés óta, és még 12 óra 4 percet jósol hogy addig bírná:


[link]


Ez idő alatt nem volt kikapcsolva, kb. napi 30 perc beszélgetés, wifis és adatforgalmas Internet, sms, kicsi zenehallgatás, de amúgy semmi extra...


Szerintem nem rossz ebben az árkategóriában...

2013. dec. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én is most vettem egy L520-at. Nekem is ugyanígy van hogy hamar lemerül. De remélem egy idő után tovább fogja bírni.
2013. dec. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Most vettem én is egy L520-at. Nekem is így van hogy hamar lemerül. De remélem akkor egy idő után beáll normálisra.
2013. dec. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!