Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Corby, vagy váltsak...

Samsung Corby, vagy váltsak Samsung Mini 2-re? Mik a vélemények a Mini 2-ről? Kinek van még Samsung Corby?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, én a telefonon TELEFONÁLNI szoktam. Ha kérhetném, akkor normális válaszokat szeretnék, és szeretném elkerülni a Mini 2-ről, és a többi telefonról, amely hasonló tudású a következőket:


- gagyi, mert gyenge a proci

-sz@r, mert nem vesz fel HD-ban

-elavult, mert....


és a többi ilyesmi megnyilvánulásokat, mert nem érdekel, nekem a telefon telefonálásra kell, minden másra ott a számítógép. Én megbecsülöm a Corby-t mert tudok rajta zenét hallgatni, videókat nézni, fényképezni, és még sok mindent,+ érintős, és az tetszik, nekem ennyi bőven elég, de nagyon megtetszett a Samsung Mini 2, és a Tipo is. Előfizube venném, de Tipora így most nincs lovettám, Mini 2-re meg lenne, és nem tudom érdemes-e váltanom. Esetleg ha lennétek olyan kedvesek és segítenétek, akkor nagyon megköszönném.


Tehát várom a normális, segítőkész kommenteket, és hálásan köszönöm előre is. :)



2013. júl. 22. 21:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért meg elnézést kérek, túl gyorsan írtam. :)
2013. júl. 22. 21:29
 2/14 anonim ***** válasza:
Megvan már a Corby? Ha csak telefonálásra kell, akkor minek akarsz váltani?
2013. júl. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, de nagyon megtetszett a Mini 2, és a Tipo is. Ezt úgy értettem, hogy sok helyen sz@roznak egy telefont, mert nem annyi a procija amennyi, nem vesz fel HD-ban, nem olyan erős a hardver, nos ezek a megnyilvánulások engem, nem érdekelnek, csak tudni szeretném, hogy érdemes-e váltani? Természetesen JÓ DOLOG HA egy telefon sok mindent tud, mert HASZNOS dolog csak nem szeretem, ha egy gyengébb telefont gagyinak hívnak csak azért, mert éppen nem tud annyit.


Én megelégszem azzal, amit tud a Mini2 például nekem bőven elég, mert tetszik az érintőképernyője, meg még sok dolog, de nem tudom, hogy érdemes-e váltani + pénzért.


Előre is köszönöm. :)

2013. júl. 22. 21:40
 4/14 A kérdező kommentje:

A telefon nekem elsődlegesen telefonálásra kell, de ha a érintős, lejátszik zenét, lehet rajta fotókat csinálni, videókat, akkor nekem ezek bőven megteszik, így értettem. Nyilván nem csak telefonálásra, de elsősorban igen, de nem tudom mivel tud többet a Mini 2, és itt nem a számokra vagyok kivi, hanem az élményre...?!



Nagyon Szépen Köszönöm. :D

2013. júl. 22. 21:48
 5/14 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.


Hát figyelj, szerintem csak a külső alapján ne vegyél meg egy mobilt, mert ha a tudását nem használod ki, felesleges. Ha egy telefonon csak telefonálni, zenét hallgatni, néha-néha fényképezni szeretnél, akkor bőven elég a Corby tudása is.


Egyébként személyes vélemény: ha mindenképpen szeretnél az Xperia tipo és a Galaxy Mini 2 közül választani, inkább az Xperia tipot vedd meg. Bár hardveresen ugyanannyit tudnak, a tipon újabb Android van (4.0), a Mini 2-n pedig még mindig a "kőkorszaki" 2.3. Samsungot a felsőközép, illetve a felső kategóriában ajánlott venni, ezeken a szinteken minőségi telefonokról tudunk beszélni, az alsóbb árkategóriákban viszont csak a márka tartja életben a gyártót. Azért, mert azonos áron az alsóbb rétegben más gyártók sokkal jobb ajánlatokkal állnak elő, nagyobb támogatást adnak az egyes készülékekhez (lásd Mini 2 és tipo - no nem mintha a 4.0-s Android olyan hú de új lenne, de úgy gondolom, ha nem kerül sokkal többe a Mini 2-nél, akkor azt válaszd, mert megéri).


Az árakról pedig:


[link]


[link]


Itt amint látod, egy árban vannak. Ahol te nézted, ott miért kerül többe a tipo?

2013. júl. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is utálom ha valaki csak azért szólja le a telefonomat mert nem annyi Mhz, komolyan sokan összekeverik a pcvel. Sokak szemében ha nincsen legalább 60 rugós telefonod akkor szart sem érsz a szemükben.
2013. júl. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös válaszoló!


Nagyon-nagyon szépen köszönöm ezt a részletes választ, úgy örülök, hogy ennyire jó szívűen, és segítőkészen kifejtetted az álláspontodat. KÖSZÖNÖM! :)


A baj az, hogy 0ft-al hoztam el a Tpiot, de azt csak úgy lehet, ha havi 4700-at fizetek, de ennyi pénzem nincs. Elhozhatom 0ft-ért is, de akkor legalább 10 ezret le kell perkálnom előre, ennyim meg végképp nincs most. A Mini 2öt elhozhatom 0ft-al, és "csak" havi 2700-at kéne érte fizetnem, ami azért mégiscsak 2 rugóval olcsóbb.


Én a Corbymmal anno nagyon jól jártam. Nem kellett semmit sem leperkálnom, hanem 1850-ért elhoztam és ezt le is ebszélhettem, és azóta is így vagyok vele. KB 1800ft, és ezt mind lebeszélhetem. Na de a Tiponál fizessek 10 rugót, írjak alá még 2 évet, és úgy lesz 1800, mint amit most fizetek. Ez a bökkenő. A 2 éves hűségem meg már lejárt... Újabb dolgokra én is vágyom néha...:D


Tanács? Köszönöm.

2013. júl. 22. 21:58
 8/14 A kérdező kommentje:

Picit zavarosan fogalmaztam, ezért elnézést kérek.


SEGÍTSÉG!


0ft-ért elhozhatnám a Tpiot, de akkor havi 4700-et kéne fizetnem ÚGY, hogy 10-et előre leperkálok, ennyim nincs.


Tehát ez sajnos kilőve.


Mini 2-öt viszont elhozhatnám, 0ft-al, és 2700-et fizetnék minden hónapban, ami jóval olcsóbb!


Viszont, amikor a Corby-t megvettem, akkor semmit sem kellett fizetnem, csak az 1850ft-ot, amit le is beszélhettem minden hónapban, és a mai napig ezt fizetem, ami mind a Tiponál, mind a Mini 2-nél olcsóbb. A 2 év hűségem lejárt. Tehát a nagy kérdés:


Érdemes-e váltanom egy újabbra, aminek örülnék, de akkor + 2 évet kéne aláírnom, és kb 1000ft-al többe kerülne?


Ez a nagy dilemma.


Köszönöm előre is. :D

2013. júl. 22. 22:22
 9/14 anonim ***** válasza:

Nincs mit, örülök, hogy segíthettem. :)


A véleményem ugyanaz. Szerintem felesleges lenne másik telefont venned, nem használnád ki.


Nem számoltam ki, de úgy láttam, hogy lényegesen eltér az általam küldött linkekben levő ár az általad leírttal. Tehát a lényeg az, hogy csak részletekben tudnád fizetni a telefont, mert a teljes összeg nincsen meg jelenleg, amennyibe az adott telefon kerül?


Persze egy másik kérdés, hogy konkrétan mennyit is szeretnél rászánni. Amiket küldtem, ott kártyafüggetlen telefonokat tudnál venni, de valószínűleg nem lenne részletfizetésre lehetőség, az általad említett esetben viszont igen, ami pénzhiány esetén nagy előny.


Amúgy én azt mondom, ha a te esetedet nézzük, a tipo nem éri meg azt a plusz pénzt, azért az nem kis összeg. A Mini 2 viszont így nem rossz ajánlat, tehát igazából itt már neked kell mérlegelni. Ha ki szeretnéd próbálni az Androidot, most ismerkedsz vele, kezdő telefonnak tökéletes. Veszteni igazából nem vesztesz vele, rajtad áll, hogy döntesz. Csak azért írtam, hogy talán felesleges lenne ezek ellenére a vétel, mert a régi telefonod is képes az elvárásaidnak megfelelni, ahogy írtad. :)

2013. júl. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm így van, meg vagyok vele elégedve, de az ember néha vágyik újabbra is, én ritkán, de akkor igen. :) Csak ugye a Corbyra fizetek havi 1800-at, a Mini 2-nél lenne ez 2700 ft, és 2 évig megint megkötném a kezem, mert már "szabad" vagyok, mivel a Corby-nál a 2 év hűségem lejárt. Amúgy örülnék annak ha lenne egy jobb telefonom, mert az nem baj, ha sokat tud, csak nem elsődleges. Mini 2-öt próbáltam és tetszett.Viszont lehet maradok a Corbynál az is jó, de még filózok rajta...:D


Köszönök mindent!

2013. júl. 22. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!