Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért gyorsul vissza a már...

Miért gyorsul vissza a már lejárt mobilnetem a hónapforduló előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


T-mobile-nál van havi 100MB-os mobilnetem. Ezt kb. adott hó 11-én szoktam elhasználni, ami ugye azzal jár, hogy belassul a net. Viszont az utóbbi 3-4 hónapban azt vettem észre, hogy még hónapforduló előtt pár nappal(ami mindig 1-je) visszagyorsul a net.


Ami persze nem baj, csak kérdezem, másnál is történt/történik ilyen? :)



2013. júl. 25. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Mobilnet hó.01-hó.30 vagy hó.31-ig tart. Ezért.
2013. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
kérdezd meg a fordulónapodat, mert lehet, hogy nem az, amit tudsz.
2013. júl. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A T-mobilnál így van.
2013. júl. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen. Tudom, mi a hónapfordulóm, hónap 1-jétől a hónap utolsó napjáig, mint ahogy előttem írták, és írtam én is a kérdésben.


De példának okáért: ebben a hónapban 11-én jött az sms, hogy elértem a 100MB-ot, a következő hónapfordulóig (tehát augusztus 1-jéig) csökken a netsebességem. Ez így is volt egészen máig, azaz júli 25-ig, mert ismét visszagyorsult. :)

És ilyenkor csinálhatok bármit, netezhetek/tölthetek ezerrel, elhasználhatok pár nap alatt GB-nyi adatforgalmat, nem lassul vissza. Tehát nem a következő "havi adaghoz" méri.

2013. júl. 25. 19:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Érdekes. Valaki még smst se kap. Ha ki akarod deríteni az igazságot, akkor töltsél le 2 appot a Play áruházban! Adatforgalom számláló (legjobb a Watchdog, pontos és precíz) és egy net sebesség számlálót!
2013. júl. 26. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Korábban használtam már a Watchdogot és a DroidStats-ot is, de az sms szerint egyik sem volt pontos, mert kb. 80 megánál jártam a program szerint, mikor jött az sms, hogy elhasználtam a havi adagomat.
2013. júl. 26. 10:27
 7/10 anonim ***** válasza:
A T mobile rosszul mér. Lelassult akkor az sms után a mobilnet? A watchdog tökéletesen működik. A szolgáltató nehezebben tudja mérni az adatforgalmat. Mondom, több embert tudok, köztük anyámat is, akik nem kaptak/kapnak smst mobilnet lejártakor. Ez arra enged következtetni, hogy hanyag a T-mobile.
2013. júl. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én eddig még mindig kaptam sms-t, és olyankor le is lassul. Ez, hogy visszagyorsul még hónapforduló előtt, csak pár hónapja van. De nem is nagyon érdeklődök náluk, mert nekem ez így tökéletes, nehogy megfosszanak tőle. :D
2013. júl. 26. 16:55
 9/10 anonim ***** válasza:
44%
Nagyobb gondod ne legyen! :)
2013. júl. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, csak kíváncsi voltam, hogy más is tapasztalta-e. :)
2013. júl. 27. 03:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!