Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Beázott a telefonom, de...

Beázott a telefonom, de működik ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Üdv! Samsung galaxy s advence telefonom tegnap a szebemben volt, mikoris egy szaltóval belevágódtam egy tóba, már a levegőben leesett jaj a telefonom.. szóval a vízbe érés pillanatában nyultam a telefonért a zsebembe, gyorsan ki a víz fölé (max 3 mpet tölthetett a viz alatt bőr tokban) aztán ki a tokbol hátlap le, akksi ki mindezt már a víz felett kiemelt kézzel.. gyorsan ki a stégre száradni, meg is száraddt, de nem kapcsltam még be. tegnap este probáltam berakni az akksit, bekapcsolni, ekkor a képernyön furcsa elváltozást észleltem, a szinek össze vissza, huu gyorsan an akksit ki, és az volt a fejemben most végleg kinyírtam még várni kelett volna.. aztán mivel már ugy gondoltam ugyis mindegy, rá 1-2 órával ujra megprobáltam ekkor már a képernyö sem kapcsolt be még hibásan sem, csak 2 rezgés és semmi több... na mostmár végleg azthittem hogy vége, de estére odaraktam a laptopom mellé ahol a provi hűtőböl jön ki a meleg levegő, egész éjszaka ott ált melette (persze a laptopot direkt bekapcsolva hagytam, még egy játékot is futtattam, hogy kicsit melegebb legyen) reggelre látható volt a kamerán hogy belül már nem párás, gondoltam még 1 próba. beleraktam az akksit, bekapcs, és lássatok csodát tökéletesen müködött, mint azelött, még egykis lassulást sem érzékeltem, azóta is megy tökéletesen, söt a nagy örömre frissitettem is az uj androidra, mert ahogy a neten olvasgattam tegnap láttam hogy kijött már rá, azis tökéletesen megy rajta, semmi akadás!! ti mit tennétek? olvasgattam a neten olyat is hogy ha egyszer viz érte elkezdenek benne a fém alkatrészek rohadni, és megvannak szálálva a napjai. mit gondoltok erröl? beázhatott annyira, hogy valóban már ezekben a pillanatokban is eszi belül a rohadás? nemtudom mit kéne tenni, lehet mielöbb megszabadulni töle egy használt telefonosnál, és egy másikat venni? nem tudom mitévö legyek a telefont amugy nagyon szeretem.
2013. júl. 26. 13:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
nem olyan válszokat várol, hogy vegyek egy helyesírási kéziszótárt a kezembe, gyorsan gépeltem le, nézzétek el nekem!
2013. júl. 26. 13:18
 2/11 anonim ***** válasza:
Biztosan károsodott belül.Bármikor bemondhatja az unalmast. Telefonos úgy gondolom, meg fogja nézni a belsejét és egyből rájön, víz érte. Nem fogja bevenni. Használd, amíg lehet.
2013. júl. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
a telefonos nem szedi szét elötte mielött átveszi adtam már be 1000+1 telefont, maximum az indikátort nézi meg de az s advence ben isten sem tudja miért nincs indikátor!!!
2013. júl. 26. 13:33
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez már halott ügy. Az elején jól csináltad, de szét kellett volna szedned, és 2-3 napig száradni hagynod. A meleg levegő meg egyenest oltári hülyeség volt. Mi lesz a vízből ha eléggé felmelegszik? Pára. Ennek így az lesz a vége, hogy garancia nincs a víz miatt, a fém alkatrészek elkezdenek oxidálódni, ennek következtében szép lassan ki fog múlni az alaplap, majd az egyéb perifériák. Ez pontosan olyan, mint az embereknél a rák. Bár egy telefont lehet javítani, vagy cserélni.
2013. júl. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem cukorból vannak az alkatrészek, szerintem nem lesz probléma a továbbiakban vele de való igaz, hogy szét kellett volna szedni és hajszárítóval kiszárítani.
2013. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
midnenhol azt ovlastam, hogy a hajszárítót véletlenül se, és hogy inkább langyos helyen szárítani hosszasan. így maradt a laptop melett :/
2013. júl. 26. 13:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Hajszárítóval... Na gratulálok kedves válaszoló. A cukros dologra ki sem térek. Látom nem szeretted a fizikaórákat. Az még rosszabb lett volna, mint a laptop. Ilyenkor minél inkább szobahőmérsékleten kell tartani (23°C), úgy, hogy közvetlen ne érje napfény.
2013. júl. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Elektronikát és informatikát tanultam és nem csak elméletben, lehet jobban értek hozzá mint te ... a felületszerelt alkatrészek alatt napokig-hetekig megvan a víz, főleg úgy, hogy nincs szétszedve a telefon, a szobahőmérséklet ehhez édeskevés, ki kell fújatni. A gyártósoron egy kemencében 300 °C fokon forrasztanak a beültetés után, az alkatrészeknek ezért magas a hőtűrése, egy mezei hajszárítóval lehetetlen kárt tenni bennük, csupán a műanyag alkatrészekre kell odafigyelni. Ha nem szárítja ki rendesen akkor szépen elkorrodálhatnak a vezetősávok és akkor már biztosan kuka a telefon.
2013. júl. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na remélem nem leszünk kollégák a jövőben... Azzal aztán sokra mész, hogy bír 300C° körüli hőmérsékletet is, mivel ott vízközelbe nem kerülhet. Ha meg hajszárítóval akarod kifújni, ügyes gyerek lehetsz. Vízzel érintkezve egyébként is oxidálódni fognak az érintkezők mint mondtam, és onnéttól kezdve cseszheted a befolyt vizet.
2013. júl. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 pinkpancser ***** válasza:

Újra kéne olvasni a 8-as hozzászólót. 300 fokon FORRASZTANAK. Ez nem azt jelenti, hogy az összerakott telefon bír 300-at...

A kérdező pedig tényleg jól csinálta, ilyenkor azonnal ki az aksi (mert a víztől egy ideig jól elvannak az alkatrészek, viszont ha benne van az aksi akkor az elektrolitikus korrózió nagyon betesz a fém alkatrészeknek, és szépen peregnek le az smd alkatrészek), viszont utána telefont szét kell szedni, rendesen lemosni és jól kiszárítani. De még most sem késő :) Ja és lehet, hogy nincs benne indikátor, de a panelon még lehet és szétszedésnél kiderül a beázás.

2013. júl. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!