Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen mobilt vennél, ha...

Milyen mobilt vennél, ha exkluzívra vágysz, (kicsit ki akarsz tűnni a tömegből)?

Figyelt kérdés
Kicsit eltúlzott let a kérdés megfogalmazása, annyit hadd tegyek hozzá, hogy nem a vagizás a legfontosabb szempont, hanem az exkluzivitás. Az ilyen dörzsölős tapogatós érintős okostelefonok pont nem jönnek be, mert tömegigényekre készültek, hiába drágák, sok suttyó is megveszi. Engem a trendiség és ez a tömegigény nem érdekel. Régebben is Nokia 8910i volt, meg 8800. Sajnos ezutóbbi tönkre ment, most egy ezer éves ős Samsungot használok és ahogy nézem a mai telókat, hát jóformán csak ilyen tapicskolós szarok vannak. És tömeges mennyiségben jelen vannak. Amikor az általam említett Nokiák kijöttek, pont nekem találták ki őket: ritka, tényleg kicsit exkluzív nem tömegtelefon, nem a tudással, hanem a minőségérzettel és a masszivitással brillírozott. Én most is ilyenre vágynék: legyen masszív, minőségi, kissé exkluzív és nem érdekel a sok telefonidegen funkció.

2013. júl. 28. 20:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
nokia e52.
2013. júl. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
hmmm-tetszik, köszi :)
2013. júl. 28. 21:14
 3/15 anonim ***** válasza:
Nokia 3210, azzal kitűnsz :D
2013. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Jó jó, de abban semmi különlegesség nincs.


Akkor már még ez is jobb választás:


[link]

2013. júl. 28. 21:21
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Hát ha igazán exkluzívra vágynék, akkor talán a Vertu Ti mobilt választanám. Persze ehhez előbb lottómilliomosnak kellene lennem :D

De ami nekem igazán exkluzívnak tűnik az a Sharp 007SH Aquos és a Samsung Galaxy Folder :)

2013. júl. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nokia E6
2013. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

Ha igazán ki szeretnél tűnni a tömegből, vegyél egy ilyet: [link]

Biztos vagyok benne, hogy te leszel az egyetlen a városban, megkockáztatom, az országban, aki egy ilyennel a kezében telefonál :)

2013. júl. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez igen rossz szempont telefon választásnál. A "dösrzsölős" telefonok között találod meg jelenleg a technológia csúcsát, tehát ha mást veszel, mindenképpen elavult eszközöd lesz. Ha viszont ki akarnék tűnni a tömegből, azt semmiképp sem a telefonommal szeretném elérni.
2013. júl. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogyha kicsit félreérthető voltam és úgy tűnök, mint egy majom, aki csak a telefonján keresztül tud önmegvalósulni. Nem ez a cél, a helyén kezelem a telót.

Azt nehezményezem csak, hogy mostanában agresszíven tolják az ember arcába ezt az okostelefon-dömpinget, igazi tömegcikké vált. A hagyományos gombos telefonokból meg már csak az egy-kétezres gagyik vannak.

Hogy megértsétek, mire is gondolok, idéznék a 8800 Sirocco-ról megjelent cikkekből: "Életstílust veszel", "lényeg, hogy kiváló minőséget érezz, ez nem a tudásról szól" stb stb. A 8910, de kiváltképp a 8800 elsősorban a svájci órákhoz hasonló minőségű csapágyas mechanizmus (a kinyitásnál) és a minőségi anyagok (rozsdamentes nemesacél, zafírüveg a kijelzőn) és a masszív felépítés terén jeleskedtek. Minimalista tudású, de minőségi, tartós telefonok voltak. Mondjuk úgy, mint ahogy a Rolex órát sem a bizbas.zai miatt tartják sokra, hanem a minősége, anyaghasználata, precizitás miatt. Pedig csak két mutatója van és az idő mutatásán kívül nem tud semmit (néhányuknak van naptárja, de itt meg is áll).


Tehát engem nem a technika múlandó csúcsa érdekel, és nem tudta senki és semmi befolyásolni az ízlésemet, hogy beálljak a sorba dörzsölgetni és távirányít méretű szinte számítógépmonitort hordani magammal.

Hiányzik az a rétegigényt kiszolgáló telefonfajta, amit a 8-as sorozat tudott. Annak volt egy célcsoportja, és most pont mirólunk feledkezik meg a konzumidiótákat nevelő lobbi.

2013. júl. 30. 06:22
 10/15 anonim ***** válasza:
HTC 8X . mert mindenki szutyok androidot használ, meg a divatteló iphone-t a túlárazottság mesterét
2013. aug. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!