Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy az egyéniség emberek, vagy csak ha kilógnak a tömegből, azok éretlenek, hülyék és semmi nem lesz belőlük?

Figyelt kérdés
Kicsit idegesít hogy mindenki azt hiszi, hogy ha valaki valamilyen szubkultúra tagja, extrém hajviselete vagy öltözködése van, esetleg megbotránkoztató külseje az kapásból unintelligens, bűnöző vagy hülye. Ideje lenne már az embereknek túllépni a külsőségeken. Én például nem érzem jól magam tömeg cuccokba természetes hajszínnel stb van több piercingem is, tetoválásom még nincsen de lehet később lesz. nem igénytelen 14 éves vagyok, tudom milyen vegyszer hogy hat a hajamra és nem festek kéket a méz szőkére meg hasonlók, egyszóval tudom is mit hogyan csinálok a testemmel. Hordok szakadt harisnyát, bandás pólókat, volt már szőke is a hajam, de most például pasztell zöld. Költök az extrém megjelenésre, de meg is keresem rá a pénzt. Egyetemista vagyok, majdhogynem éltanulónak minősülök, ösztöndíjam is van. Középiskolás koromba 11.-be felsőfokúztam angolból, tavaly kezdtem egyetem mellett a németet, és idén a tavaszi vizsgaidőszakban le is tettem a középfokot belőle. És ezek után hallok olyat emberektől, hogy aki extrém az éretlen, majd rájövök h hogy az orrba az "ajtókopogtató nem szép" és majd kinövöm. meg mit fogok kezdeni a fültágítómmal, meg sehol nem fognak alkalmazni. Igazából a hajam bármikor átfesthetem, tetoválásom nincs is amiért diszkriminálhatnának, az "ajtókopogtató" felhajtható... Nekem volt már tetovált fültágítós ortopédorvosom is. Nem értem hogy képesek az emberek összefüggésbe hozni a kinézetet az emberi értékkel :)
2013. jún. 6. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
most vagy elírtad azt a 14 évet, és inkább 24 lesz az, vagy hazudsz.
2013. jún. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem a problémád. Bár a megjelenésem hétköznapi, nyaktól fölfelé én is stílustváltottam. Mindkét fülem tágított, a hajam is fel van nyírva és kétszínű. Rossz érzés, hogy a hároméves gyerek ujjal mutogat rád a buszon, miközben azt ordibálja hogy "Nézd anya ott egy félhajú néni". Vagy feltűnésmentesen sétálsz az utcán, és idegen suttyók beszólogatnak,milyen ronda vagy. Ért pozitív és negatív élmény is. Az emberek többsége valószín
2013. jún. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocs a fele lemaradt :) szóval az emberek többsége azért ilyen, mert ami kicsit is más, azt egyből utálni kell. Még nem is ismerernek, de már véleményt alkotnak. Észrevetted a mai fiatalokat? Mind ugyan úgy néz ki, és mégis azt mondják egyéniségek. Azt nem mondom, hogy azért mert tágítóim és fél fejemen 3 mm-es a hajam, hogy én is egyéni vagyok, mert nem, de azért még nem kellene rám debil punkpalántának tekinteni,holott a ruháim ugyanolyanok mint másnak.
2013. jún. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1-es szerintem azért írta hogy nem igénytelen 14évese hogy ne gondoljuk azt hogy megint valami meg nem értett kiscsaj rinyál

amúgy meg mert az emberek hülyék

én is mindig azt hallgatom hogy majd kinövöm,vagy azt hallgatom hogy későn érő típus vagyok,és hogy 20évesen léptem be a kamaszkorba ezért nem úgy öltözködök mint mások

ez emberek félnek attól hogy valakinek egyénisége van,vágynak arra hogy észrevegyék őket,de nem merik felvállalni magukat és ezért elakarják nyomni azokat akik ezt megteszik

2013. jún. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. első "nem igénytelen 14 éves vagyok" ott van benne a tagadószó, hogy nem vagyok 14 éves amúgy 20 éves vagyok
2013. jún. 6. 16:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Engem inkább az zavar, hogy aki külsőre kilóg a tömegből, az azt hiszi, hogy ő sz@rta a spanyolviaszt, nagyon egyedi, nagyon trú. Ez felszínességre vall. Mondom ezt úgy, hogy nekem is voltak nagyon extrém korszakaim, de talán épp emiatt döbbentem rá arra, hogy senki sem azért lesz egyéniség vagy tucatember, ahogy kinéz.
2013. jún. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szóval azért mert valaki másképp öltözködik és nem úgy mint mások akkor rögtön beképzelt meg felszínes?

Pont erről volt szó,az emberek lenézik azt aki más,te is ezt csinálod.Nem megismered hanem elkönyveled beképzeltnek.

Gratulálok,sokat elárul rólad.

2013. jún. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne értetlenkedj már, és ne magyarázz bele semmi olyat, amit nem írtam, mert ez rólad árul el sokat!

Az zavar, hogy aki kilóg a tömegből, az általában egyből sokkal többnek, különbnek érzi magát. Már a kérdés is erre vonatkozik, azokra, akik egyéniségek, meg kilógnak a tömegből... mert nyilván csak az lehet egyéniség, aki kilóg a tömegből. Az az igazi egyéniség, aki akkor is az, ha nincs lila haja meg millió tetkója.

2013. jún. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Engem inkább az zavar, hogy aki külsőre kilóg a tömegből, az azt hiszi, hogy ő sz@rta a spanyolviaszt, nagyon egyedi, nagyon trú. Ez felszínességre vall."

Olvasd vissza amit írtál,én csak azt írtam le.Nem értetlenkedés,leírtad amit gondolsz,én meg azt hogy ilyennek könyveled el azt aki másképp öltözik,szó sem volt kivételről,mindenki egyformán kezelsz.

Ha szerinted félre értelmeztem akkor fogalmazd át,mert mait leírtál az szerintem elégé nyilvánvaló.

2013. jún. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Oké, én (is) tévedtem, rosszul fogalmaztam meg, igazad van.

Nem első látásra gondolom ezt senkiről, mert, mint írtam, jó ideig én is a tömegből kilógó emberek táborát erősítettem.

Arra alapozva mondom ezt, akikkel beszéltem, vagy akiktől ilyen megnyilvánulást hallottam, és nem ritka a felfogás sem. Persze, lehet valaki büszke a különleges kinézetére, de ettől még senki nem lesz egyedi.

2013. jún. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!