Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » HTC Desire 600 vagy Sony...

HTC Desire 600 vagy Sony Xperia SP?

Figyelt kérdés
melyik a jobb mobil?
2013. júl. 29. 23:55
 1/2 anonim válasza:

Gondolom hogy nem hülyeségből kérdezed így :


HTC Desire 600 :

Összegzés. Jól indult, aztán mi lett belőle… szép a formaterv, jól van összerakva, papíron egész erős is, de rengeteg sebből vérzik a Desire 600-as. Ezen a méreten a qHD felbontás megbocsátható, ha jóval 100 ezer forint alatt adnák a telefont. Ugyanígy szemet lehetne hunyni a néhol megdöccenő működés felett is, ha ez egy olcsóbb masina lenne. A kamera produkciójára már sehogyan sincs mentség, egyszerűen egy bármilyen árú HTC-től nem ezt várja az ember. A pozitívumok közé kerül viszont a dual-active mód a kétkártyás működés kapcsán, ezt végre sikerült összehozni, de ez nem fogja megmenteni a Desire 600-at attól, hogy ilyen árcédula mellett hatalmasat bukjon. Fáj az ember szíve, hogy az a cég, amelyik a One kapcsán láthatóan nagyon odatette magát, az a cég, amelyik olyan készülékeket adott a világnak, mint a Hero most láthatóan nem találja önmagát. A Desire 200 is úgy el van árazva, hogy még a témában kevésbé otthonosan mozgó vásárlóknak is feltűnhet, hogy itt valami nem kerek, ez a 600-as verzió pedig szintén drágább, mint amennyit ér. Ennyi pénzért számos más terméket kapni, hamarosan jön a Huawei P6, már rég olcsóbban kapható a Sony Xperia SP, nem is beszélve mondjuk az LG 4X HD-ről, vagy a Galaxy S III-ról. Nem sok érvet tudnék egy Desire 600 mellett felsorakoztatni, csak abban tudok bízni, hogy pár hónapon belül lezuhan 80 ezer forint környékére az ára és akkor már érdemes számításba venni. Főleg azoknak, akik dual-active működésű, kétkártyás, minőségi és formás okostelefonra ácsingóznak. Addig azonban még nekik sem merem jó szívvel ajánlani.


Sony Xperia SP :

Összegzés. Talán a fentiekből érződik, hogy az Xperia SP pont annyira kiforrott termék, amennyire az ugyanilyen nevű előadóművész nem az. Ez egy rendesen megépített, egyedi megoldásokkal tűzdelt, használható, gyors, kényelmes és sokoldalú készülék, ami jól is néz ki. Nem hibátlan, ahogyan egyetlen telefon sem az, hiszen a kamera nem tökéletes, a WLAN kissé gyengélkedik és a hátlapon levő hangszóró is inkább közepes. Ennek ellenére abszolút ajánlható eszköz, egyszer sem fagyott szét, pedig tényleg sokat nyüstöltem, kifejezetten erős adatkommunikációs szempontból, jó anyagokból van a ház. Ami bizonyára sokak szemében szálka, az bizony a kijelző, amely felbontását tekintve simán megfelelő, a használt technológiánál azonban már szinte mindenki tud jobbat, legyen az IPS, vagy éppen AMOLED. Érdemes megnézni élőben, mindenkinek a saját szeme a legjobb támpont, én pont kedvelem ezt a pasztell behatást, de amikor Bocha ugyanazt a játékot egy IPS kijelzős Alcatelen mellettem tolta, akkor bizony nagyon éreztem, hogy az SP-nek mi a legnagyobb gondja. Az árazás kapcsán eleinte húztam a szám, mert a Sony boltban 130 lepedőt gombolnak le egy ilyen gépért, ami irreális. De a cikk íráaskor Vitamax csomagban 104 ezer forintért elvihető a masina, ami viszont korrekt kezdőár, úgyhogy ennek fényében bizony rácsapom az Ajánlott plecsnit azzal a csillaggal megjelölt, apróbetűs feltétellel, hogy kijelző-fetisiszták számára nem érvényes.

2013. júl. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az árazást ne vedd figyelembe, egy régebbi cikk!


HTC Desire 600 : 10/8,4

Sony Xperia SP : 10/8,6


(Előző voltam )

2013. júl. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!