Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 5 vs HTC ONE? Ha éehet...

Iphone 5 vs HTC ONE? Ha éehet sak saját tapasztalatokat írjatok, olyan véleményekre vagyok kíváncsi akinek a birtokában van valamelyik telefon. Külsőt illetőleg vonzó az Apple Iphone, de viszont tudásilag a HTC ONE felé áll a mérleg nyelve.

Figyelt kérdés

2013. aug. 4. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Születésnapomra kaptam szüleimtől és a két bátyámtól közösen egy iPhone 5-öt.Természetesen örültem neki,de kicsit szkeptikus voltam,úgy gondoltam csak egy hülye divat,de amúgy semmi extra.Óriásit tévedtem.Egyszerűen tökéletes!Életemben ennyire jó telefonom nem volt,elképesztően jó!Csak ajánlani tudom!
2013. aug. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1 Válaszoddal az a gond, hogy amíg nem volt iPhone-od addig nem is tudtál róla, most hogy van már tudsz róla, viszont semmit sem tudsz a HTC One-ról, így szvsz nem nagyon lehet adni a véleményedre.


Én otthon vagyok a telefonos világban, annyira nem is vagyok elfogult (természetesen valamennyire az vagyok, hisz nincs olyan ember, aki ne lenne elfogult, de azért tisztában vagyok a "másik oldal" pozitív és negatív tulajdonságaival is), szóval szerintem megbízható lesz, amit írok.

Térjünk rá a lényegre: mindkét telefon jó.


Hardver:


Hardveresen természetesen HTC One alázza az iPhone 5-öt, ezt nem lehet szebben mondani, de érdemes megemlíteni, hogy "feleslegesen erős" a HTC One hardvere. Olyan, mintha lenne egy Bugatti-d, amivel mehetsz mondjuk 400 km/h-val, de csak Budapestben belül tudsz vele közlekedni, ahol ha találsz egy helyet ahol mehetsz 100-al akkor már sokat mondok.

Amiért jó, hogy a HTC One erősebb, hogy míg 2 év múlva az iPhone 5 már eléggé kezd elavulni, addig a HTC One még mindig egy kb középkategóriás telefon lesz.

De a jelent nézve semmivel sem jobb, hogy erősebb a hardvere, mert az iPhone 5 hardverét sem használja ki semmi.


Szoftver:


Hardverről többet nem is beszélnék, térjünk át a szoftverre. Ez lesz a legnehezebb téma. Én Androidra szavazok, de előre mondom, hogy elfogult vagyok. IOS is jó, nem akad, gyors, alapvető dolgokat ugyanúgy meg tudod csinálni (böngészés, filmnézés, játék, zene, email, stb), bizonyos dolgokban jobb is, de úgy összességében kevesebbet tud. Android, mivel egy nyílt OS ezért sokkal több mindent meg tud csinálni, és nem vagy annyira kötött helyzetben. Míg iPhone-oknál akármit csinálsz, a telefon úgy fog kinézni életed végéig, ahogy az első bekapcsolás után, addig Androidnál mindent megváltoztathatsz, igazán személyreszabhatod, és iOS felhasználók el sem tudják képzelni mit nem lehet megváltoztatni. A nyíltság nem csak a kinézet szempontjából fontos, de most nehéz lenne leírni milyen jó az a szabadságérzet, amit Android nyújt, pláne ha valaki már használt iOS-t, az a fajta zártság után meglepő, hogy mi mindent nem lehet átállítani.

Röviden: Android egyértelműen többet tud, ezzel nem lehet veszekedni, mert így van, de az átlag usernek az iOS tudása is elég. Androidot kritika szokta érni a stabilitás, fagyás, akadozás és biztonság miatt, de ezek nem is tudom honnan jöttek. Illetve az akadozás egyértelmű, régebben elég akadozós volt az Android, és még sok telefonon ma is akad, én ez miatt nem az OS-t hibáztatnám, hanem a telefont és a gyártót, aki piacra dobta. A HTC One sosem akad, vagyis esetleg néha-néha, nagyon ritkán, de annyit még az iOS is akad. Stabilitásnak /fagyásnak semmi alapja, azok nem tudom honnan jöttek. Biztonság szempontjából sem különösen rossz az Android, néha vannak hírek ilyen-olyan vírusokról, de egyiktől sem kell félni. Van annyira biztonságos, mint az iOS.

Úgy érzem már nagyon sokat írtam erről, lehet kihagytam dolgokat, de hajnali egy körül ez már megesik.


Támogatás:


Röviden: ebben iOS a nyerő.

Hosszabban: HTC nem a hosszú támogatásáról híres, és sosem tudni, hogy meddig fogja a legfrissebb Androidot kiadni rá a gyártó, illetve mennyi idő után (Android 4.2.2-t is csak most kapja meg, ami már február óta megjelent). iOS-nél nincs ilyen, mivel ott az Apple gyártja az iOS-t és a telefont is, ráadásul kevesebb telefonra kell csak kiadnia az iOS-t, míg HTC-nak több telefonja van, és Androidhoz is csak közvetve van köze, különböző jogi dolgok miatt mindenképp hónapokat kell várni egy frissítésre. De itt jön be az Android szépsége: 0 programozói vagy telefonos vagy éppen számítógépes tudással is saját magadnak felrakhatod a legfrissebb Android verziót, akkor is, ha már a gyártó nem fog több frissítést kiadni a telefonhoz, illetve nem kell várni hónapokat egy frissítésre. Illetve otthoni fejlesztők folyamatosan javítgatnak a gyári Androidon (ami már amúgy is elég jó), különböző funkciókat adnak hozzá, stb. Így lehet az is, hogy a legelső Androidos telefon (5 éves) is megkapta a legújabb Androidot (vagyis már nem, mert most jelent meg nemrég egy frissítés). Persze az más kérdés, hogy az a telefon nagyon gyenge az új Androidhoz, de HTC One-nál nem ez lenne a helyzet.

Szóval rajtad múlik, akarsz vele foglalkozni, és minimális időt ráfordítani és frissítgetni vagy nem. Ha nem, akkor mindenképp iOS.


Alkalmazások:


Mindkettőre 1+ millió van, de iOS-re minőségibbek a játékok, pontosabban sok játék még arra jelenik meg elsőnek, és csak utána jön Androidra. Bár általában nem kell sokat várni, de jelen állás szerint ha játszani akarsz akkor iOS.


Kamera:


nem kérdés, iPhone 5 jobb. HTC One-ba nem lenne rossz az az Ultrapixeles kamera, de 4 megapixel kevés. Ha kijön majd egyszer egy 8 "ultrapixeles" kamerájú HTC készülék, akkor az úgy érzem verni fogja az akkori iPhone-ban a kamerát, jelenleg ez nem így van.


Kijelző:


iPhone 5-ben is nagyon szép van, de HTC One rátett egy-két lapáttal. Egyik az, hogy nagyobb, ez szerintem mindenképp előny, 4" szerintem gyerekeknek való méret, másik az, hogy nagyobb a felbontása, másik az, hogy jobb az egész technológia, SLCD3 jobb akármilyen IPS kijelzőnél.


Hang:

HTC One Boomsound-ra kereszelt hangszóróinál nincs jobb a piacon. A hangerő, a hang minősége nagyon jó, és a telefon elejére rakták, amit remélem lassan minden gyártó elkezd csinálni.


Külső:


iPhone-ra sem lehet panasz, de HTC-nak szerintem prémiumabb érzete van, jobb, és szebb. De ez relatív.



Kb ennyi lett volna, fogalmam sincs mit hagytam ki és mit nem, ha van kérdés arra tudok még válaszolni. Egyik telefonnal sem fogsz annyira rosszul járni, és ugyanazt tudod nagyjából csinálni mindkettővel, mégis teljesen más.

2013. aug. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

HTC One értelemszerűen. Perpill legjobb telefon a piacon.


Az utolsónak kiegészítének, hogy miért szokott android fagyni: Azért, mert a sok elmehibbant cleanerrel törli ki az OS fájljait (tudtán kívül) és ezért egyre instabilabb és instabilabb lesz, míg a végén megadja magát. Másik a task killer, amit szintén szeretnek a birkák nyomkodni (de minek). Kilőnek 1-2 rendszerfolyamatot, máris lefagy az OS, vagy elkezd szörnyen lassú lenni, szaggatni. Ennyi.


Az androidhoz érteni kell, iOS-en nem tudsz mit elrontani, mert nem tudsz vele mit csinálni, kész.

2013. aug. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Azt írtad, hogy tudásba a HTC jobb, ez alapból igaz, de azt ne feledd, hogy ez csak androidnál számít. Úgy értem, hogy, egy androidos telefonnál ha gyengébb a hardver akkor akadozik, néha fagy. Viszont egy iPhone esetébe biztos, hogy ilyen nem lesz, mivel az IOS sokkal jobban optimalizált mint az android, itt nem számít a processzor, vagy a ram. A kamera minősége is hasonló lehet, ennek nem néztem utána. Azt döntsd el, hogy Android, vagy IOS
2013. aug. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!