Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 5, Iphone 5S, Androidos...

Iphone 5, Iphone 5S, Androidos készülékek?

Figyelt kérdés

Nem voltam még apple termék tulajdonos, ez fontos.

Az érdekelne, hogy mik az apple termékek előnyei, valamint hátrányai? Hallottam olyat, hogy csak itunes-ról lehetséges a szinkronizálás, más programokkal nem, és olyankor törli a régebbi dolgokat, mennyire igaz ez? Ti miért vennétek meg, vagy miért nem vennétek meg az Iphone 5-öt, vagy esetleg megvárnátok az Iphone 5S-t, vagy pedig valami egyéb más Androidos készüléket ajánlanátok alternatívaként?

Kifejtettek válaszokat várok!

Köszönöm a segítségeteket!



2013. aug. 12. 12:19
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Na, pont ezek miatt gondolkoztam el az android telefonon, mármint, hogy azt vegyek-e. Mert már előzőleg több fórumot is megjártam így androiddal, meg iphonenal kapcsolatban. Sok helyen írják ezt a laggolást, meg a rendszer instabilitását, és nem tudom. Az iphonenál az egy kicsit ijesztő, hogy mindenki mondja, hogy minden appért fizetni kell, és ez ugye, azért egy embert megriaszt, bármennyi is legyen a pénze. Viszont ezzel szemben kapok egy jól kezelhető telefont, ami könnyed, legalábbis kipróbálásnál ezt tapasztaltam.


De, még mindig várom a válaszokat

2013. aug. 12. 18:31
 12/29 anonim ***** válasza:
67%
Fizetni persze bankkártyával kell úgy hogy ha nincs benézted.(iOS-nál legalábbis)
2013. aug. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Hát, ez egy nehéz döntés lesz, ahogy látom. Igazából van valami érv, ami általában el szokta dönteni a dolgot? Mert én nem divat-ból szeretnék telefont venni.
2013. aug. 12. 20:25
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: ez egy nagyon flamebait kérdés (ahogy előző hozzászólások példázták is:D), és szinte mindegyik nap felmerül. Röviden: nincs olyan, hogy Tökéletes Rendszer. Egyik sem egyértelműen jobb, mint a másik, a saját igényeid alapján kell dönteni. Nekem eddig szerencsére mindegyik főbb platformmal volt lehetőségem hosszabb-rövidebb ideig ismerkedni, röviden megírom az iOS-szel illetve Androiddal szerzett tapasztalataimat.


iPhone: ahogy elhangzott, a platform korlátozott. Háttereket meg tudod változtatni, de ezen kívül nem sokat. Nem tudsz BT-on fájlt küldeni, csak iTunes-on keresztül tudsz zenét/filmet/képet másolni rá (bár képet lehet pl Cloud szolgáltatáson keresztül is), nem tudod az alapértelmezett programokat megváltoztatni (pl böngészőt Chrome-ra, mondjuk ennek értelme sem sok lenne), az alkalmazások fájlokat csak nehezen tudnak egymással megosztani... Viszont amit nyújt, azt stabilan teszi, fejlesztők tudják, mire számíthatnak, emiatt alkalmazás kompatibilitási problémáid nem lesznek, ha kijön egy újabb iOS verzió, még aznap felrakhatod, nem kell várnod a gyártó/szolgáltató/akármi tökölésére, valamint nekem a biztonsági modellje is jobban tetszik (pl ha egy alkalmazás le akarja kérni a pozíciódat, akkor feljön egy üzenetablak, Androidon telepítéskor tudod ezt csak elfogadni a többi engedéllyel együtt).


Android ezzel szemben nyílt, úgy szabod testre, ahogy csak akarod, nem kell külön szoftver ahhoz, hogy zenét másolj fel/le (utóbbit iPhone-on nem is tudsz) róla. Funkcióit tekintve is többet nyújt, NFC (Android Beam), alapértelmezett alkalmazások megválasztása, valódi böngészők telepítésének lehetősége, szélesebbkörű lehetőségek biztosítása fejlesztők számára...

Sebesség (értsd: felület folyamatossága) már kényesebb kérdés, ebből a szempontból Nexus 4 a legjobb (ilyenem volt egyébként), ez már hozza az iPhone szintet, kár, hogy a legtöbb általam látott, akár erősebb hardverrel szerelt készülék sajnos még launcherben is beszaggatott időnként (teljesség igénye nélkül: HTC One, GS4, Xperia Z). Aztán itt van a szoftver támogatásának kérdése. Hiába adja ki a Google az Android egy újabb verzióját, ha ez csak a Nexusokra érhető el azonnal, a többi gyártó több hónapot ül rajta, ha egyáltalán elkészíti telefonjához.

További hátrány, hogy megbízhatónak nem igazán tudnám nevezni. Környezetemben nem volt még ember, aki ne panaszkodott volna fagyásra vagy újraindulásra, pedig egyikük sem ROM-ozott/rootolt, illetve szoftverek terén sem volt túl felelőtlen. Nekem is fagyott a Nexus 4, pedig alig volt rajta 1-2 alkalmazás - de ennek egy megbízható rendszernél amúgy sem kéne számítania.

Hogy ezek után én mit választanék? Most mindenképp megvárnám az új iPhone-t. Számomra a megbízhatóság a legfontosabb egy okostelefon esetén is, hiszen ez az elsődleges kommunikációs eszközöm, minden más csak utána jön - emiatt nem kockáztatok e téren.

2013. aug. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó, hogy összehasonlítottad a kettőt, ilyen hosszan.


Ment a zöldkéz.:)

2013. aug. 12. 21:27
 16/29 anonim ***** válasza:
74%
Az Iphone sokkaltabilabb, jobb rendszer mint a droid. Pont. Az iphone egy jó telefon és kèsz. Bárhogy hisztiztek a zöld robototokkal az Iphone akkor is jó telefon. Nekem volt i4 em most 1 note2 őm és most alig várom h legyen egy 5 öm.
2013. aug. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
54%

#19: Az android sem fagy le soha, az sem fog lagolni, ha a felhasználó ért hozzá. Most nézd meg azt a szerencsétlen 28%-os agyhalottat, aki minden hozzászólásában csak szídni tud, de értelmeset még nem írt.


Állítása szerint 150ezres androidos telefonjai voltak, és neki mindig lagolt, lefagyott. Elmondom ez miért történik, és miért nem. Nekem 1,5 éves az Xperia U-m, és lassan 1 hónapos az Xperia SP-m. És képzeld, EGYSZER sem fagyott le egyik telefon sem, pedig az U elég gyenge hardverrel rendelkezik. Azt aláírom, hogy k*vára képes volt belassulni, de akadások csak elvétve voltak így is (de voltak)...


Na most új Xperia SP... legújabb Snapdragon S4 pro SoC, 1,7-es 2 magos Krait, 1 giga ram... ennyi bőven elég az androidnak, kérlek. :) Nekem ez a telefon még egyszer nem akadt meg, fagyásról meg nevetséges és kamu lenne beszélni.


Hogy miért fagyhat egy telefon? Ha a felhasználó nem ért hozzá. Android 4.0-tól a kis rendszered magának gazdálkodik a RAM-mal. K*vára (már bocs:D) nem érdekli, hogy neked tetszik, vagy sem, ő elindítgat programokat, amik szerinte hasznosak lehetnek számodra (ezt 90%-ban eltalálja... többé-kevésbé:D). E-mail, telefonkönyv, stb...


Na most a buta felhasználónak (28%-os úr)ez nem tetszik, mert sajt. Értelmes dolgot nem lehet erre mondani, nem tetszik neki, kész. Szóval letölti ezt a sz*rt: Task Killer. Mit tesz ez a program? Bezárja az ÖSSZES futó alkalmazást, ami létezik a telefonon, és ami a legfontosabb, ha a birka nem ért hozzá!!! Bezár rendszerfolyamatot!!!! Azonnal instabil lesz a rendrszer, brutálisan szaggatni fog, kifagy.


Második példa: a birkája azt hiszi az android sz*r, azért fagyogat, leszedi ezt: Cleaner, CCleaner, stb. És elkezdi törölgetni az állítólagos olyan fájlokat, amire "nincs szüksége". Mi fog történni? Az ostoba letörli a rendszerfájlokat a tudtán kívül... mi fog történni? Iszonyatosan szggatni fog, kifagynakm leállnak program, a tleefon lefagy, nem lehet bekapcsolni, stb.


Egy átlagos felhasználó, aki tudja mit csinál a telefonnal (én nem szedek le hozzá ROM-ot, új androidot, gyárilag használom), SOHA nem lesz baja az androiddal. Pláne az android 4.1 és a fölött. Na meg jöjn az android 5.0 hamarosan, amihez már elég lesz 512 RAM is (rájöttek, hogy jobb lenne optimalizálni is :D). Én egyedül csak testreszabom, új HD ikonokat töltöttem le, új indítót (launcher), beállítgattam milyen widgetek legyenek a főképernyőn, hány képernyőm legyen... beállítottam, hogy rejtett számról ne tudjanak felhívni (haha), stb.


Mindkét rendszer nagyon jó (próbáltam iphone-t is.. ismerősnek is van, bár ő nem szereti), az iphone valóban rohadt gyors, d ene mnyújt semmit cserébe. Az androidhoz kell sajnos a RAM, mert rengeteg program fut a háttérben és lehet köztük váltani(multitasking), mindezt nagyon gördülékenyen, gyorsan teszi, akadás nélkül... iphone-on ilyen nincs, bár elvileg mintha iOS7 tudna ilyet, szóval lassan ti is megismerkedtek a "laggal". Bár vicces, hogy pont most jön a durvább hardverű iphone 5s, amikor lesz multitasking (vajon miért). :PPP

2013. aug. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Mindegy, legalább spórol vagy 150 ezer forintot! :D
2013. aug. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Hű, kőkemény moderálás van, most úgy néz ki, mintha végig magammal beszélgettem volna. Vicces. :D


Kérdező, közben sikerült eldönteni, hogy milyen készüléket fogsz venni? Élménybeszámolót is várunk! :)

2013. aug. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
62%

"Az androidhoz kell sajnos a RAM, mert rengeteg program fut a háttérben és lehet köztük váltani(multitasking), mindezt nagyon gördülékenyen, gyorsan teszi, akadás nélkül... iphone-on ilyen nincs, bár elvileg mintha iOS7 tudna ilyet, szóval lassan ti is megismerkedtek a "laggal""


Te sem használtál még iOS-t az biztos. Az iOS-ben a váltás tökéletesen működik. Nem is kell multitasking mivel azok a szálak amik szükségesek azok futnak a háttérben, de a program többi részére nincs szükség.

Mielőtt butaságot írsz legalább tájékozódjál, mert ahogy elnézem a hozzászólásaidat az iOS-ről, azokban rengeteg hülyeséget összehordtál. Tipikusan csak lejáratni akarod az iOS-t.


Kérdező a 43-as hozzászólásainak iOS-el kapcsolatos részét nyugodtan hagyd figyelmen kívül, tuti hogy csak lejáratni akarja. Az ilyen elfogultak meg úgysem objektívek.

2013. aug. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!