Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 5 áttvertek?

Rolap kérdése:

Iphone 5 áttvertek?

Figyelt kérdés

Vettem neten egy Iphone 5 öt amiről azt hittem hogy eredeti. a leírásban az volt hogy:

független iphone 5 eladó karcmentes fóliás új állapotban. a telefont ausztriából kaptuk cégestelefonnak, papírjai nincsenek. nem értünk hozzá ezért eladjuk.

A kérdésem az hogy kiderült hogy klón de ő azzal érvelt hogy nem tudta mert ugy kapták kintről, papírjai nincsenek és nem mondták hogy eredeti. neki van igaza? ha nem hova fordulhatok?



2013. aug. 14. 16:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ember...hogy jutott egyáltalán eszedbe úgy megvenni hogy meg se nézed előtte előbe???a személyes átvételről nem is beszélve..

De nem baj legalább ebből is tanulsz.Ezt rendesen benézted.Vagy kihajítod a kukába vagy találsz egy olyan balekot mint te, aki megveszi.

2013. aug. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, átvertek. Pár napja keringett egy nagyon hasonló történet itt a GYK-n, akkor a kérdező belátta, hogy valóban túl szép, hogy igaz legyen. Vagy te voltál az? Hogy mit tudnál tenni, nincs ötletem. Rendőrségi feljelentés megérhet egy próbát, hisz iPhone 5-nek adta, nem pedig klónnak - viszont ennek a malomnak rendkívül lassan őrölnek a kerekei.
2013. aug. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
Feljelentést tegyél. 2 havonta eljárkálhatsz majd a bíróságra utána de 3 év után megállapítják, hogy igazad van és nagy eséllyel visszakapod a pénzed.
2013. aug. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Menj el a haverokkal és verd ki a szart is belőle.
2013. aug. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
most akkor ő jár jól mindenképp? max feljelenteni tudom??? :(
2013. aug. 14. 18:03
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem, írtam: Két, tömött, vaskarú tanút kell vinnde, akik megbizonyosodnak, hogy visszakapod a pénzed, a telefonra pedig vigyázz, mert azt vissza kell szolgáltatnod az eladónak.
2013. aug. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Összeszeded az összes kettőtök közti levelezést, fejlécekkel együtt. Ezt úgy is megteheted, mintha a leveleket továbbítanád, és a továbbítási adatokkal együtt bemásolod őket Wordbe, időrendben. Ezzel, a telefonnal és minden más papírral, valamint az eladóról rendelkezésedre álló összes információval a szüleid kíséretében elmész a területileg illetékes kapitányságra, és feljelentést teszel.


Az iPhone 5 védett márkanév, tök mindegy, az eladó mit mond, ha ezen a néven hirdetett terméket, akkor csak az Apple telefonját adhatja neked el legálisan. Az ügyed szimpla csalás.


Ezután még párszor be fognak hívni a rendőrségre, de nagyjából egy év alatt visszakapod a pénzed, ha időnként rátelefonálsz az ügyed előadójára.


Ha ennyit nem vagy képes megtenni magadért, akkor meg is érdemled, hogy minden jött-ment csótány lehúzzon.

2013. aug. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
értem, de viszont a telefon 60000 forint volt. megéri feljelenteni így is. mert gondolom ha 160000 at fizettem volna akkor biztos de így is? csak mert biztos akarok lenni benne. a rendőrségenn kellek fizetni valamit? ügyvéd vagy valami? vagycsak a benzin?
2013. aug. 14. 19:26
 9/16 A kérdező kommentje:
ja most meg olyant írt hogy a telefonba az volt írva hogy IOS 6.0 fut rajta és hogy ő amugy sem ért a telefonhoz honnand tudta volna hogy nem eredeti. most ezzel mit kezdjek?????
2013. aug. 14. 19:28
 10/16 anonim ***** válasza:

Semmit ne kezdj vele. Mondd meg neki, hogy nem azt adta el, amit meghirdetett, innentől csalás. Ha nem tudott róla, adja vissza a pénzt, hirdesse meg a vackát, mint klón. Persze, hogy nem fog neki tetszeni:D Írhatod a rendőrséget is. Ha jól rémlik, 20 ezer forint felett már nem szabálysértés, így rendőrség komolyabban foglalkozhat vele, és a csaló sem feltétlenül ússza meg ejnye-bejnyével.

Jó tanács a jövőre nézve: ha valamit hihetetlenül jó áron adnak, nem véletlenül teszik. Senki sem a maga ellensége, egy ma használtan is százezret lazán megérő telefont senki nem fog ennyire olcsón adni...

2013. aug. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!