Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért kell támadni az Applet?...

Miért kell támadni az Applet? Mindenki szídja az Iphoneosokat, de mire fel?

Figyelt kérdés

Nekem is van egy iPhone 4 em. Teljesen meg vagyok vele elégedve. Erre itt minden nap olyan kérdéseket, látok, hogy "az apple hogy merészeli azt csinálni, hogy csak a saját termékeit lehet használni?"

Engem is ugratnak a haverok.

Pl voltunk nyaralni, és ugye külön Iphone töltő kell, és kértek tőlem olyan USB töltőt. És mondtam, hogy Iphone töltőt használ az Iphone, nincs USBs.

Erre a haver:" hát ez de jó! És te olyan gyártól veszel telefont, ami csak maga alá legyezi a szelet? És ha elhagyod a töltőd, akkor rohansz venni 5 ezerért külön iPhone töltőt? Gratulálok!"

Meg ezzel jönnek, hogy de szemétség, hogy egyed uralmat csinált az Apple a termékeinek, mindenbe külön apple töltő, meg IOS program.


De miért kell szídni?

Tudok 1 jó dolgot. Az Apple akkor cseszne ki az iPhone tulajokkal, ha azt csinálná, hogy CSAK Apple fül hallgató menne bele a telefonba.

Na az lenne az egyeduralom. De nem csinálták.

Miért kell szídni az Applet? És miért nem vetterk ők is iPhonet, nem pedig SGS3 at? Haverom aki beszólt a töltő miatt, neki az van.



2013. aug. 17. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Haverjaidnak nagyrészben igazuk van.Meg vettél több mint 100k-ért egy olyan telefont ami a harmadát se tudja a GS3-nak.
2013. aug. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Válasszuk ketté a kérdésed: először az Apple, majd az "iPhone-osok" szidására válaszolok.

Én iPhone-t használok, illetve mellette van több egyéb Apple termékem is. Mondhatni megtestesítem az eszményi Apple usert. Ennek ellenére nem szimpatikus nekem a cég a hozzáállása miatt. 2 év után gondoskodnak arról, hogy termékeiket le akard cserélni. Bár kijön az iOS frissítés, és ezáltal használhatod az azt igénylő appokat is, egy régebbi eszköz nem minden szolgáltatását használja ki - és ennek üzletpolitikai döntései vannak. Lásd pl iPad Minin lesz AirDrop, iPad2-n és 3-on nem, holott azok is azon a szinten vannak teljesítmény szempontjából. 2 éves telefonok még le is lassulnak, persze még így sem lesznek használhatatlanok, de ha egy iOS4-es iPhone 4-et egy iPhone 5 mellé raknál, menüben sebesség szempontjából nem sok különbséget tapasztalnál - míg ha előbbi is iOS6-ot futtatna, igen. Megintcsak, ezt nem a feature-ök igénylik. OS X-en még cifrább a helyzet, ott is tesz róla a vállalat, hogy frissíteni akarj (legfrissebb szoftverei mind csak a legújabbon mozdulnak meg), csak ott ugye még fizetni is kell érte (de legalább nem sokat).

iPhone töltő kicsit összetett kérdés. Részint régi, 30 pines dock csatlakozó használata teljesen érthető volt, iPodok miatt elég nagy infrastruktúra épült ki körülötte, hülyeség lett volna nem azt használni. Mostani, Lightning bevezetése viszont szerintem visszatetsző, semmi sem indokolja (licencdíjak beszedésén kívül), hogy ne az iparági szabvány micro USB-t használják helyette.


No és akkor térjünk a felhasználókra. Sok, jellemzően tizenéves felhasználó attól érzi magát "valakinek", mert iPhone-ja van, és a készülék "feljebbvalóságát" hirdetik is nagy hangon. Ez nyilván ellenérzéseket vált ki sokakban, és valljuk be, aligha lehet bárki számára is imponáló. Aztán ott van a sok, szintén általában tizenéves tulaj, aki amiatt hiszi magát valakinek, mert nem iPhone-t vett. Mert az divattelefon, vagy "keveset tud", vagy neki a hardveres specifikáció mérvadó, lényegtelen. Ezek ugyanolyanok, mint az előző csoport, csak pepitában, androidos színekben hirdetve az igét.

Szerintem mindenkinek a saját igényeit felmérve kéne készüléket választani, és hagyni, hogy más is így tegyen.

2013. aug. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
18%
Az én problémám az, hogy ma már egy státuszszimbólummá vált, és sokan nem azért veszik, mert tényleg szükségük van rá, hanem mert az milyen menő, és látszik hogy pénzes vagy. Az más kérdés, hogy marhára túl van árazva. Fele annyiért kapsz olyan cuccot (legyen szó laptopról, vagy telefonról) ugyanolyan hardverrel. Amiért többet számíthatnának fel az az oprendszer. Mindenki dícséri, hogy milyen stabil meg milyen egyszerű. Mintha egy Win7 kezelése olyan rohadt bonyolult lenne. Stabil? 5 éve csak Windowst használok, és egyszer nem kaptam kékhalált, vagy nem omlott össze. Erre nem tudok mást mondani igazából, akinek van pénze, az vegye, csak azt rühellem mindennél jobban, amikor valaki villogásra használja.
2013. aug. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:53


Miért a többi cég tán nem ezt csinálja? Annyi a különbség, hogy ők még terméktámogatást sem adnak. Nemhogy a két évvel későbbi rendszert nem tudod feltenni, de már a kb az egy éves rendszert sem.

Max kiadnak még egy újabb rendszert pl 4.0-ás droidról frissítik 4.1-re, de ha közben kijön a 4.1.1 azt már nem tudod telepíteni, a 4.2-ről meg már ne is álmodjon a user.


Ráadásul az OSX-nél még hosszabb a támogatottság. De az MS nem ugyanazt csinálja, hogy egy 6 éves gépen kb nem fut a win7 meg a 8?? Dehogy nem. A WP-ről meg már ne is beszéljünk, hogy hogy kicseszett azokkal akik még 7.5-össel vették a telefont, a pár hónappal később megjelenő WP8-ra már nem tudnak frissíteni.


Tehát ebben pont nincs igazad, itt nagyon is mellényúltál, mivel a többi cég is pont ezt csinálja.


A userek az más kérdés


Kérdező:

"Erre a haver:" hát ez de jó! És te olyan gyártól veszel telefont, ami csak maga alá legyezi a szelet? És ha elhagyod a töltőd, akkor rohansz venni 5 ezerért külön iPhone töltőt? Gratulálok!"


Gratulálhatsz a haverodnak is. Ha ő elhagyja a töltőjét, akkor ő is rohanhat 5e-ért töltőt venni. Ez eléggé epic megjegyzés volt tőle.

2013. aug. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: és akkor most rögtön szeretnem kéne a céget, mert a többiek rosszabbak?:D Mókás vagy te:) Nem, nem fogok mosolyogni azon, hogy az 1 éve sem vásárolt iPad3-am már nem fogja megkapni az AirDrop funkciót, mert valaki úgy döntött, hogy már nem érdemli, ahogy ahhoz sem, hogy iPhone 4 hogy-hogynem iOS6 hatására lelassult (és downgradelni sem lehet ugyebár), vagy hogy mindig frissítenem kell az OS X-et, hogy legfrissebb Xcode-ot használni tudjam (kicsit gyakrabban jönnek, mint a Windowsnál, ráadásul MS-nél nem csak a legfrissebb OS-re tudod telepíteni a szoftvereiket).

Egyébként is, nem MS volt a kérdés, hanem az Apple, másik kettőt is tudnám ekézni, hidd el...

2013. aug. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kell szeretni csak el kellene gondolkodni, hogy milyen alapon is szidod a céget.
2013. aug. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2016 van, a jövőből jöttem. A fülhallgatós megjegyzésed bejött.
2016. dec. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!