Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » XPERIA Z külföldről rendelés?

XPERIA Z külföldről rendelés?

Figyelt kérdés
Hogyha a Sonytól de külföldről veszek egy xperia z telefont akkor az itthon működni fog? garancia hogy lesz rá? csak mert itthon 120 ezer a legalja de a sonynál van 409 dollárért.. [link]
2013. szept. 7. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Lesz garancia és működni is fog.

Csak a Sony különböző cégei a különböző országokban egymással nem kompatibilisek.

Azaz itthon nem tudod garanciáztatni. Csak ott ahol vásároltad.

Nekem kanadai vásárlással volt így. A garancia utolsó hetében romlott el. Telefonálgattam mindenhova, a Sony Magyarország csak pislogott hogy mi bajom van, más cégtől vásároltam.

Telefon Kanadába, mondják küldjem vissza. Kérdezem hogy utánvéttel? Mert a teló Európában van. Hú, mondják, akkor egy szervízbe vigyem be, vizsgálják meg és írassak árajánlatot, azt küldjem el nekik, mérlegelik hogy javítanak, vagy küldenek egy újat, esetleg ha kérem akkor kártalanítanak.

Még aznap elküldtem.

Másnap jön az email, javíttassam, állják a költségeket, amint a szervíztől küldöm a számlát a javításról.

Úgy is lett, teló kész, papír küld a számlaszámommal együtt, másnap megvolt a javítás ára.

Hozzá kell tennem hogy a szervízben nem kis értetlenség fogadta a dolgot, elég sok szájtépésembe került míg a szervízvezetőnek elmagyaráztam hogy miért ez a procedúra.

Végül minden rendben lett.

2013. szept. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, pont ez érdekelt volna, hogy a külföldön vásárolt sony garanciája érvényes-e a magyar sony szervízekben.. Köszönöm a választ!:)
2013. szept. 7. 14:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Hozzá kell tennem hogy a vásárláskor még pluszba fizettem wordwide warranty-t és mégis így jártam.

Mindenképpen érdeklődj a vásárlás előtt a gariról.

Akár emailben is ha tudod hol vennéd.

Én sok külföldi céggel leveleztem már ilyenek miatt, kényelmes első kézből megtudni az infókat.

Ahol nem nagyon állnak veled szóba ott nem is nagyon kell erőltetni, gond esetén ugyanilyen nehezen tudnál megoldást találni.

2013. szept. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!