Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone, iPad, iPod, Tablet?...

IPhone, iPad, iPod, Tablet? Melyik mire használható?

Figyelt kérdés

Fiatalok, segítsetek!

Mire valók a fenti kütyük? Valaki írja le! Elvesztem a google információi között, öreg vagyok ehhez. Tudok hagyományos mobilt használni, számítógépet és digitális fotógépet is. De a fenti eszközökről semmit sem tudok.


Mindegyikkel lehet telefonálni, internetezni, fényképezni és különféle anyagokat szerkeszteni, fájlokat tárolni? Vagy van amivel csak netezni, van amivel telefonálni, van amivel csak játszani???

MELYIK MIRE VALÓ ELSŐSORBAN?

Gondolom az iPhone telefonálásra :), de a többiről tippem sincs.


Tudom, hogy amatőr kérdés, de tényleg fogalmam sincs ezekről, viszont itt az ideje fejlődnöm, mert...

Esetleg a fentieken kívül más új kommunikációs eszközcsoport is van...?


Értelmes, segítő válaszokért zöld kéz a jutalom! :)


Köszönetem.



2013. szept. 13. 10:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

iPhone: Okostelefon tehát telefonálni, sms-re illetve mivel mindennapi utitárs mint ahogyan az okostelefonok többsége az így az összes mindennapokban felmerülő problémában próbál segíteni. GPS, net ha kell útközben, játék, hogy ne unatkozz stb.


iPad: Ha menet közben kell sokat netezned (vonaton, buszon stb) akkor oda remek az iPad mini, kényelmesebb rajta netezni mint egy picike telefon kijelzőn. A nagyobb ipad pedig otthonra való, ha csak el akarod olvasni a híreket, emgnézni a mailjaidat stb akkor nem kell miatta bekapcsolni a gépet hanem ott az asztalon egy folyton bekapcsolt eszköz ami a mindennapi tartalomfogyasztási igényeket kielégíti. Picit olyan mint egy digitális újság.


iPod: Főként zenehallgatásra és hordozható játékkonzolnak van kitalálva, ugyanaz mint egy iPhone de csak wifin tud netezni és nem lehet vele telefonálni. Mármint az iPod touch. A sima iPod viszont csak zenehallgatásra jó, az egy mp3 lejátszó.

2013. szept. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tényleg, a gps-t el is felejtettem. Szóval az is van egy iPhoneban? És az mennyire színvonalas? Pl. geocachinghez jó az iphone, vagy inkább csak autózáshoz, és geocachinghez jobb önálló gps?


A tabletről nem írtál, vagy ha jól okoskodok, akkor az az iPad másik elnevezése, ugye?


iPod: Akkor az nem nekem való, annyi zenét nem hallgatok. :)

2013. szept. 13. 12:07
 3/11 A kérdező kommentje:

Ja, és még azt nem értem, hogy ha iPhone-on vagy iPadon netezik valaki, akkor az mennyi pénzbe kerül? Drága?

Egyáltalán milyen szolgáltatók vannak erre, meg milyen csomagok?

Szóval mérve van az idő, hogy mennyit netezik az illető, és akkor a mobilszolgáltatójának kell külön fizetni a telefondíj mellett? Vagy az ilyen kütyük netelérhetőségéért internetes szolgáltatóknál kell előfizetni?



Mert pl ha van itthon adsl előfizetésem... Írod, hogy ha hír+email olvasásra nem akarnám bekapcsolni a gépet, helyette ott lenne folyton bekapcsolva az iPad... Akkor az kb mennyi pénz lenne havonta, és miféle szolgáltatónak kellene az iPad internet elérhetőségéért fizetnem?

(Szóval ha az sok pénz, akkor inkább veszem a fáradtságot, és benyomom a számítógépet... Akkor viszont inkább azoknak való, akik útközben neteznének, ugye? Ha meg útközben, akkor mégis telefonos cég szolgáltat valami mobil internetet? Vagy hogy is van ez? Jajj de bonyolult. :-( )

2013. szept. 13. 12:18
 4/11 anonim ***** válasza:

"Tényleg, a gps-t el is felejtettem. Szóval az is van egy iPhoneban? És az mennyire színvonalas? Pl. geocachinghez jó az iphone, vagy inkább csak autózáshoz, és geocachinghez jobb önálló gps? "


Teljes értékű GPS van benne. Bár ez inkább a rátelepített programtól függ. Sőt ez jobb, mert akár online neten keresztül tud infókat letölteni, pl hogy merre van dugó, baleset hasonlók.


Az iPad is tablet, de nem minden tablet iPad.


A netezés meg előfizetés függő, de van bennük wifi is és, akkor nem kell külön netelőfizetés hozzá.

Minden mobilszolgáltatónál, sőt nem csak náluk van mobilnet. Van egy megadott keret X összegért, ha azt lehasználta az illető, akkor lassítják a sebességét, de továbbra is tudja használni és nem kell többet fizetni. Nézd meg a honlapokon ott vannak részletesen.


"Mert pl ha van itthon adsl előfizetésem"

Nálunk eleve wifis modemet adtak, tehát semmi plusz költséggel nem jár vagy ha nincs, akkor venned kell egy wifi routert és ennyi.

2013. szept. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"semmi plusz költséggel nem jár vagy ha nincs, akkor venned kell egy wifi routert és ennyi."


A wifis router az az, ami a gépem modemje mellett van, hogy a családtagom laptopján a másik szobában is legyen net???

tehát ez jó az iPadhoz is?


Na jó és útközben? Útközben csak ott lehet iPadon netezni, ahol wifi van? Pl terek, éttermek, egyes vonatok? És ahol nincs wifi ott nem működik?

2013. szept. 13. 13:35
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen az a router.


Ha nincs wifi router a közelben akkor nem tudsz rajta netezni kivéve ha 3g-s és van benne sim kártya és van 3g előfizud. Ez amúgy nem nagy összeg 3000 ft körül lehet kapni vodánál iylen 2-3 gigásat, az bőőőven elég mobil kütyüről netezésre.

Ha van valahol wifi az se biztos h tudod használni mert lehet, hogy jelszavas, és csak a fizető vendégeknek adják oda a jelszót. (Sok étteremben így van).

2013. szept. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Út közben kell valami mobilnet. Ha van a telefonon mobilnet, akkor azt meg tudod osztani a tablettel/iPad-el is, ezért nem kell külön mobilnet előfizetés, csak ha nincs más.

Buszokon és vonatokon már szinte mindenhol van. Kivéve az ilyen bokorjáró buszokat, azokon szinte tuti, hogy nincs.

2013. szept. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Figy nagyvonalakban laikusok számára (anyukámnak így magyaráztam, neki átment:D):


A Wifi router úgy működik, hogy ha van egy vezetékes interneted és rádugsz egy routert akkor ~10 méteres körben (routertől függ) azt a netet "megosztja a levegőben". Mint egy icipici adótorony. Így ha belesétálsz ebbe a 10 méteres körbe akkor biza a kütyüdön tudod használni wifi segítségével a zsinóros netet. Viszont éppen azért, hogy bárki ne használhassa a tiédet lehet rá kódot rakni, így nem biztos, hogy minden wifit el tudsz érni, van ahol pl csak az étterem vendégei használhatják stb.


Éppen emiatt érdemes belerakni egy sim kártyát amire vehetsz a szolgáltatónál 3g netet. Ennek a lényege, hogy mindig lesz rajta interneted 3000 ft-ért 2-3 giga ami mobil eszközön bőven elég hacsak nem youtube -ozol sokat, hanem inkább netezel mailokat olvasol facebookolsz stb. Mobilnet van mindenhol ahol a telefonodon is van térerő.


A különbség ugye az, hogy a wifin mivel a zsinóros netet használod ezért nem kerül pénzedbe, hiszen pont olyan mint ha az ott lefektetett zsinóros netre rádugnád a géped, míg a mobilnet pénzbe kerül, hiszen kell egy előfizetésednek lennie.

2013. szept. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hú köszi, hogy nem küldtetek el melegebb égtájakra a kérdéseimmel! :-)

Még nem teljesen világos minden, de nagyon jó alapnak, amiket leírtatok! Így már nagyjából tudom minek keressek utána!

Folyton reklámozzák ezeket a kütyüket, én meg tényleg annyira nem tudom mire valók. Hamarosan viszont új telefon kell, és azért is gondolkozom, hogy egy szimpla mobil legyen, vagy valami, ami többet tud, másra is jól jöhetne nekem is... :)


Köszi mindenkinek!

És ha bármi eszetekbe jut még a témában, akkor írjatok nyugodtan és szájbarágósan :-), szívesen olvasom a későbbiekben is!

2013. szept. 13. 15:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Router:


Otthon,ha van internet előfizetésed,akkor azt a "fekete dobozzal" összekötöd,és az megosztja az internetet bizonyos hatósugárban.Szóval ezt otthon tudod magadnak,amit le tudsz védeni kóddal.Itt csak az internetet kell fizetned havonta.pl.MicroWave,Vidanet...


Ha pl.nyílvános Wifi-t találsz akkor ott ingyen tudsz netezni,de általában le vannak terhelve,így lassú.

De ha Iphone-od van akkor a Vodánál van olyan csomag,hogy 3.000Ft-tal feltöltöd és kapsz 1GB netet és 50perc lebeszélhetőséget,amit 1 hónapig tudsz lebeszélni/használni.


Ipod:Zenehallgatás,játék,net-Iphone méretű kijelző

Iphone:telefon,zenehallgatás,net,játék

Ipad:zenehallgatás(bár nagy kijelző miatt nem kényelmes),játék,nagy kijelző.

2014. márc. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!