Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Iphone telefonok miért...

Az Iphone telefonok miért olyan drágák? Mivel tud többet mint más telefon?

Figyelt kérdés

2013. szept. 28. 09:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Kevesebbet tudnak. Divat telefon ezért bármennyit elkérhetnek értük.
2013. szept. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%

Mitol dragak ? Dragabb mint egy also kategorias nokia vagy zte ? Nezz szet a piacon , egy iphone 5 annyiba kerul,mint egy galaxy s4 ,vagy olcsobb mint egy htc one ..es akkor nezz anyagminoseget is ,ahol ossze sem merheto egy samsung modellel pl.


Nezz szervizarakat - osszetorted a kijelzot ? I5 komplett csere 40eFt alatt s4 60e felett ..


Nyugodtan mondhatjuk,hogy nem dragabb,mint egy ugyanolyn kategorias barmilyen mas telefon ! Emelett normalisabb minoseget es legalabb 3-4 ev garantalt supportot kapsz hozza (ami ugye nem mondhato el mas plattformrol)

2013. szept. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Egy tipikus apple függőt olvashattatok. :D
2013. szept. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A legújabb iPhone 200.000 Ft. Én még hallottam ilyen drága telefonról. Szerintem még a fele árát sem érné meg.
2013. szept. 28. 10:34
 5/18 anonim válasza:
61%

Ehhez képest viszont elég olcsó :)

[link]

2013. szept. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

Miért olyan drága?

Kezdjük az anyaghasználattal ami nem tipikus Android műanyag (persze vannak kivételek). Megemlíteném a HIVATALOS szoftvertámogatást, ami 3-4 év általában míg a Nexus-okon kívül 1-3 update-et kapnak meg az Android-osok. (persze lehet flash-elgetni de ezért emeltem ki, hogy hivatalosan).

Aztán a rendszer... az iOS-t messze jobban optimalizálják, még az 1 magos 512MB-vel rendelkező iPhone 4-en is elfut a játékok 90%-a míg Android-on ehhez manapság minimum egy 2 magos teló kell 1GB RAM-al. A memóriakezelése is egy kalap**** az Android-nak, elég ciki, hogy az barátom sima iPhone 4-ét ami 2010-ben jelent meg alig 1-2mp-vel előzi meg az SGS4 Mini (másik barátom telefonja) amiben sokkal komolyabb hardver van és alig pár hónapos. ÉS ha egyszer meg van nyitva iPhone-on akkor az rögtön vissza tudott lépni az alkalmazásba míg az SGS4 Mininek a legtöbb dolgot újra be kellett töltenie. De elvileg az én iPhone 4S-emnek is lassabbnak kellene lennie mint az SGS4 Mini mégis ez még az app-ek betöltésében is gyorsabb volt. Lehet azt mondani, hogy az Apple-nek könnyebb, mert kevesebb eszközre kell optimalizálnia a rendszert, de pont, hogy ők csinálják jól... Minek csinálnának 500 féle iPhone-t, hogy aztán semelyik se működjön igazán jól?

Amíg Android-os telefonom volt, mindenféle cleaner-t kellett használnom, meg újraindítgatni naponta, hogy úgy ahogy ne vágjam földhöz az akadozgatás miatt (Xperia S volt). Az iPhone-omat utoljára akkor kapcsoltam ki amikor... ja várjunk még sohasem kapcsoltam ki! Jah és ismerek olyat aki a legelső iPhone-t használja azóta, hogy kijött! Hogy őt idézzem:"Minek cseréljem le amíg működik?"

Lehet mínuszolgatni nyugodtan nem érdekel, de lehetőleg olyan ne beszéljen aki nem próbálta még ki az iPhone-t és nem tudja milyen érzés használni...

2013. szept. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
19%
Egy újabb iphone fan vallomása,ami elég tipikus,hisz egy fele annyiba kerülő telefonnal hasonlitja össze és a szokásos anyaghasználat baromságot hozza elő,mintha egy másik ennyibe kerülő mobil széttesne.
2013. szept. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

Hmm milyen kár, hogy egy SGS4 Mini ugyanannyiba kerül mint egy iPhone 4... ;)

Úristen te egyébként látszik, hogy nagyon nem értesz semmihez... Gondolom okosnak érzed magad, mert teszteket olvasol meg ilyenek, kár, hogy egy olyannak próbálsz okoskodni aki szoftverfejlesztőnek tanul illetve ~100 telefon és tablet megfordult a kezébe, mert az informatika tanára írja az egyik oldalnak a teszteket :)

2013. szept. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%
Ahhoz képest elég hülye és elfogult vagy.
2013. szept. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
Így van : aki iphonet használ és képes annyit fizetni egy i5-ért ,mint más egy s4-ért az csakis elfogult applefan lehet . Bevallom : az vagyok. Én csak egy hülye júzer vagyok,aki használni akarja a telefonját. Aki elvárja,hogy a készülék azt tegye,amit csinálni akar vele,akinek nincs ideje egy kávéra két menüváltás között és aki nem akar új készüléket venni,ha egy operációs rendszer frissítés kerül ki. Én csak használni akarom . Nem akarok kisérletezni soha többé a tinik által gyárinál jobban megírt szoftverekkel,nem akarok memoriát üriteni minden alkalmazás használata után,csak egy elfogult applefan vagyok...még ha nem is nekem írtad.
2013. szept. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!