Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az Iphone telefonok miért...

Az Iphone telefonok miért olyan drágák? Mivel tud többet mint más telefon?

Figyelt kérdés

2013. szept. 28. 09:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%
tényleg nem tudom, mire jó veszekedni...mire jó ez a kérdés...mért érdekel bárkit is, ki mennyit fizet a telefonjáért, melyik gyártó mennyit kér a telefonjáért stb...főleg tényleg úgy, hogy "felső árkategória", és nincs értelme összehasonlítani egy huawei ascend y300-al, csak mer az is ugyanazt tudja...akkor miért nem azt veszi meg az, aki samsungnál vásárol csúcskészüléket, pedig hát az se tud többet..csak az is kerül annyiba, mint egy iPhone? az ilyen direkt kötözködős emberek...hogy felét se éri az iPhone...és? akkor vegyél egy másikat..van elég nagy választék. én sem vagyok elfogult, nagyon szivesen kipróbálok más telókat, 1 éve van iPhone 4-em, ami csoda, mert ezelőtt meg kb 2-3 havonta váltogattam, most ezt megszoktam, megfelel...hiába veszek meg egy erősebb hardverű telefont, ha azzal is ugyanúgy tudok fotózni, netezni, zenét hallgatni, telefonálni, 20 féle módon üzenetet küldeni, játszani és még sorolhatnám. átlag user erre használja a telefont. a nem átlag meg villog, hogy nekem több pontot ad az antutu, mégis feleannyiért vettem a telómat...oszt semmire nem mész vele.
2013. szept. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Hogy miért drágák? Talán mert a cég USA-beli, adókat ráteszik, illetve van rajta egy olyan alma, amibe valaki beleharapott, eldobta, az Apple pedig logónak használja.

Már csak azért is írom le a logóját így, mert nekem volt szerencsém egy iphone-hoz. Nyertem egy fogadást és kaptam egy iphone-t, miután harmadjára előjött rajta ugyanaz a hiba, ahogy jött a hiba, azzal a lendülettel vágtam ki a p.csába... Azóta van egy Sony-m és egy Samsungom, semmi gond nem volt eddig a Sony-val, viszont a Samsung az iphone sorsára fog jutni mert az is "rosszalkodik"...

2013. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nézzuk a belsot hisz amiatt lett divat telefon az iphone mert a kulseje jo, De egy telefonban plane egy okostelefonban ink. A belso szamit

Viszont nagyon lemaradtak hardverileg. Van egy kis rendszerigenyu ios-uk es nem kell emiatt a rohamos hardverfejlesztes. A samsung nem tu, mit csinalni mert pl a kezdo kepernyo mar tobb memoriat haszal fel a tengernyi widget-el mint 2 ios rendszer (nagy tulzassal, ezert ne kovezzetek meg iphone fanok) es a samsung modernebb technologiat is hasznal alacsonabb arak mellett. Es ne azt nezd h mennyiert cserelik ki a kijelzot.NEM KELL ELEJTENI. Nekem s3am van jelenleg de volt mar iphone is nehany honapig a zsebemben.

2013. szept. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
uristen mennyi ostoba troll meg tud fordulni errefelé. érveket is tudtok, vagy csak mocskolódni?
2013. szept. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

És a Mercédesz miért drágább mint a Suzuki? Mivel tud többet mint a Suzuki?


Azért drágább, mert a felső kategóriának csináltak egy drága és jobb telefont. Ennyi.

2013. okt. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A merci nyujt is valamit. Az iphone nem...
2013. okt. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 nyarierik123 ***** válasza:
Nekem csak annyi a bajom az iPhone-nal hogy túl zárt és biztonságos, nem tudsz csak úgy égy valamilyen weboldalról egy valamilyen alkalmazást, filmet, vagy bármit leszedni, nekem van egy huawei p8-am és szerintem mindenben veri az iphonet.
2016. dec. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Valaki, aki nem utálja egyik telefon tipust sem, de van véleménye, tapasztalatból:


Mielőtt belekezdenétek egy fan-klubbos vitába (ennél jobban), szeretnék pár dolgot tisztázni:


Az nem igaz, hogy a régi 4-5/4s-5s iphone-on ugyanúgy elfutnak a játékok, mint a mostani, modernebb társain. Ez butaság. 512 mega nem elég már sok mindenre, a programok fejlődése, méretbeli növekedése miatt.


A mai iphone-ok olyanok, mint az androidos társaik. ugyanúgy lehet telefonálni, internetezni, filmet nézni fotózni... nincs különbség, csak a neve, és az alkalmazásainak kinézete.....


Tény, hogy hosszabb élettartammal rendelkeznek az iphone-ok, mint a régebbi "átlagos" androidos társaik egy része. az anyagfelhasználás megválasztása miatt.


Tény, hogy a rendszer jól optimalizált, kevés a megakadás, fagyás (bár vannak azért ellenpéldák is).


Tény, hogy van 8-10 féle iphone és ipad, gyakorlatilag veszed vagy nem veszed lehetőséged van.


Tény, hogy az iphone nem annyira felhasználóbarát rendszer, de pont ezért nehezebb is tönkretenni. Bár a külsö bővítés és a bluetooth lebutitása nekem visszatetsző.


Tény, hogy a supportjuk hosszabb távon is odafigyel az eszközeire, bár ennél a 10 félénél nincs is sok gondjuk.


Tény, hogy az iphone -nak volt jó pár csúnya húzása, ami miatt vásárlók 10 ezrei fizettek átlagosan 120 dollár javítási költséget, egy-egy hibás széria javítására, ami a gyártó hibája volt (vagyis ingyen kellett volna nekik javíttatni).


Tény, hogy az utóbbi készülékeikben több a hiba, mint a régi vezetés alatt az összesben. 7,8,X nél jelentkeztek az abnormálisan merülő akksik, vagy a rossz frissítés miatti harderes hibák, majdnem mindegyiknél a wifi csatlakozás probléma, vagy az x nél a csikozódó kijelző, recsegő hangszóró..... A lista nem teljes, folytatható.


Tény, hogy területi megosztásban is módosítgatnak egy-egy verzión: Pl.: a kínába szállított telefonok akkuhibája: nem volt elegendő hely a táguláshoz töltés közben, így az akksi felpúposodott, zárlatos lett és kigyulladt.


Tény, hogy bárminemű meghibásodás esetén a fizetendő összeg az átlagos ár 2-3 szorosa is lehet az androidos társainál ( azonos paraméterek között ).

Tény, hogy a hozzá készült kiegészítők egy része gyárilag gyenge, mert így is lehúzzák a bőrt az iphone tulajdonosokról (főleg a töltőkábel és töltő képes gyorsan megadni magát)


Tény, hogy annyira magas még mindig a telefonjaik ára, hogy ugyanazon a pénzen az ellentáborból, hasonló tudással, rendes supporttal, sokkal olcsóbban vehetjük meg a telefonokat. Ugyanazon az árért nemcsak egy telefont veszel androidból, hanem mellé egy jobb tabletet vagy laptopot is.


Az emberek szeretik a változatosságot, mindenkinek más kinézetű telefon jön be. Az iphone-nál annyit tehetsz, hogy ráteszel egy csilivili tokot (persze, ez egy kicsit túlzás részemről, de a hasonlat helyes), de egyébként nehezen egyénre szabható.


Az androidos telefonból mindenki megtalálja a neki tetszőt, egyéniségéhez passzoló telefont.


Védelmi szintekben a mostani telefonok ugyanolyan jók, mint az iphone társaik, azokat is be lehet állítani úgy, hogy elvesztés és ellopás esetén a telefont más ne tudja használni, az adatokat ugyanúgy titkosítással védik.


A fentebb leírt hibákról bárki meggyőződhet, nem légből kapott infókat írtam le. Ezek azért szomorúak, mert ilyen kevés telefontipus mellett, ilyen tervezési hibák megengedhetetlenek egy ilyen kaliberű cég részéről. "Vezér"váltás óta a kinézet és az extrák beszerelése lett nekik az elsődleges, nem egy korrekt kinézetű, de stabil és strapabíró telefon készítése.

2018. márc. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!