Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az hogy van, hogy az iphone...

Az hogy van, hogy az iphone 100 ezer fölött van, és leejted, és eltörik, mikor egy régi Nokia, meg olcsó, és földhöz vághatod, semmi baja? Hogy képzelte ezt Steve Jobs?

Figyelt kérdés

WTF?

Azért elvárná az ember, hogy egy 100ezer(nem tudom mennyi újonnan egy iphone 4 csak mondtam egy árat) forintért ne csak egy divat cuccot kapjon az ember, hanem ha leejti, ne törjön már össze...

Megvette osztálytársam az iPhone4 telefonját, másnap kiesett a zsebéből és betört a kijelzője...

Közben veszel egy 5-10 ezer forintos 10 éves Nokiát a földhöz vághatod, és semmi baja...


Ezt hogy képzelik az Applenél?

Ez Nonszensz!



2013. okt. 2. 16:12
 1/4 dirtboy ***** válasza:

hülyeséget beszélsz,eleve apple utáló vagy az lejön én sem vagyok egy rajongó de maradjunk függletlenek.

egy régi fos teló is tud rosszul esni és eltörni,betörni részei.

egy okostelefon is túl tud élni komolyabb sérülés nélkül is esést.

az meg hogy régi ilyen meg olyan nem nagy cucc.

inkább legyen új okostelefonom ami össze törhet mint egy semmit nem tudó telefonom.

én az okostelómnak már nagyon sokszor hasznát vettem,útvonal tervezések,helymeghatározás,neten való keresés stb funkciók amire egy régi semmit nem tudó telefon képtelen.

inkább kifizetem a betört elem árát mint hogy meg sem vegyem a telefont.

2013. okt. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem akartam provokátor léenni!

Csak nem értem, hogy egy drága készülék, amiben fizetsz az anyagokért, nem műayagból van, az hogy lehet sérülékenyebb mint egy régi ami olcsó?

2013. okt. 2. 16:22
 3/4 anonim ***** válasza:
97%

1.Gondolkozz logikusan: Ha leejtesz valamit a földre, ami üvegből van, számítani lehet rá, hogy jó eséllyel eltörik.A 4-nél meg az előlap és a hátlap is az, nem kell ezen csodálkozni.

2.A 10 éves telók azért konstrukcióban messze eltértek a mai daraboktól.Míg ma van egy burkolat és alatta a komplett telefon, akksi, alaplap, antennák, addig a 10 évvel ezelőtti modellek leszedhető elő és hátlapja kvázi héjként is funkcionáltak arról nem beszélve, hogy 10 évvel ezelőtt hírből sem ismerték a mobilos iparban azt a szót, hogy "üveg", ha gyártási anyagról volt szó.

Nem akarok szájkaratézni, de nyilván nem véletlenül kezdtek elterjedni az okostelókkal együtt a különböző színű/formájú/mintájú tokok.Ha pedig futotta egy iPhone 4-re, nem hinném, hogy olyan baromi nehéz lett volna +5 ezerért egy tokot venni hozzá, és nem tört volna össze a kijelzője.

3. ha pedig csak trollkodni szerettél volna, akkor Nice try.

4. Az osztálytársad meg így járt.

2013. okt. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 SzilKa ***** válasza:

Nekem volt régen egy egyszerűbb nokiám, amit leejtettem. A képernyőn szétfolyt a "tinta", akkoriban 6 ezerért cserélték a kijelzőt, míg az egész készülék került kb 20ezerbe.


Az iphone 4-es kijelzőjét 23 ezerért cserélték (a készülék teljes ára cirka 150e volt), így azt mondhatnám, hogy arányaiban nem is volt drága a csere... Arról nem is beszélve, hogy az ócska nokia képernyője monokróm volt, és kb 2x3 centis, míg az iphone-é jóval nagyobb, és érintőképernyővel együtt kellett cserélni.


Na meg az üveg is törékenyebb anyag a műanyagnál.


Egyébként nem csak az iphone, de más 150 ezres készüléknek is ilyen drága a kijelzőcseréje (galaxy s3, s4, stb) ám...


A megoldás az, hogy tokban tartjuk és nem dobáljuk a telefont, főleg ha drága volt.

2013. okt. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!