Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha ajándékba vettem egy...

Ha ajándékba vettem egy hűségnyilatkozatos készüléket egy barátomnak, és a tudomásom nélkül adta el, kártyáról sincs tudomásom merre kering. Még 1,5 tart a hűség a készülékre, kártyára. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Rendőrséghez fordulhatnék az üggyel?

2013. okt. 15. 12:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
ha nálad vannak a papírjai, doboza a telónak, és emellett bátor vagy, akkor bejelentheted rendőrségen, hogy eltűnt/ellopták. de ez bonyolultabb, és veszélyesebb. tegyük fel, tényleg eladta, és írtak adás-vételit is, tehát írásba is adta ismerősöd, hogy az ő telója. ekkor mivel hivatalosan a te neveden van, ha kézre kerül véletlenül a telefon, akkor simán rávarrhatják ismerősödre az orgazdaságot. itt viszont már az, hogy ti valaha ismertétek egymást, az rád nézve is veszélyes lehet, ő is feljelenthet rágalmazásért. szerintem az a legegyszerűbb, ha csak simán bemész a szolgáltatóhoz, és mondod, hogy elhagytad, és letiltatod a kártyát és telefont is. ekkor mint mondtam, aki megvette a telót, egész biztos felkeresi ismerősöd, és elbeszélget vele.
2013. okt. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Egy véleményen vagyunk! :) és a vicc , hogy nekem csak barát volt ő..ha elagyabugyálást nem is kívánok neki, kiakarok szúrni én is vele.
2013. okt. 15. 14:23
 13/15 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy minden közeli hozzátartozóm, barátom ismeri személyesen, 4 naponta jött ide hozzám kb. Letagadni nem tudja az ismerettséget, viszont egyedül a szerződés van nálam amin én vagyok a vevő/tulaj..doboza egyéb tartozékokat a készülék vétele után egyből neki adtam.
2013. okt. 15. 14:30
 14/15 TaKy99 ***** válasza:

Ha jól látom a barát már nem barát.

Irány a szolgáltató, de sürgősen! Nem csak azért, hogy kiszúrj vele, hanem, hogy hónap végén ne legyen számodra meglepetés egy 100.000-es telefonszámla!


A szerződéssel, a telefon és a saját papírjaiddal menj be a szolgáltatóhoz és mond, hogy elvesztetted és tiltasd le a SIM kártyát és a telefont is!

2013. okt. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Elfogom intézni, csak valahogy visszaakarok vágni neki. Mert ez enyhe hátbaszúrás volt.
2013. okt. 15. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!