Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung galaxy note II (2)...

Samsung galaxy note II (2) vélemények: előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

A köv. szempontok szerint kéne:

-ár/érték arány

-akkumlátor ( időtartam )

-fényképező ( első, hátsó )

-kézírás olvasása

-op. rendszer

-GPS helymeghatározás, potosság

-kijelző ( beesési szög, élesség, fényerő, stb. )



2013. okt. 18. 22:40
 1/4 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Én viszonylag amatőr vagyok ilyen témában, nekem az egyik ismerősöm vett note2-t. Már én is használtam, engem megfogott.


Ár/érték: az ismerősömnek sztem nagyon jó áron sikerült megvennie, nemrég vettem én is új telefont, és a teljesítménye közel se olyan jó, pedig drágábban vettem. Ha pontoznom kellene 10-est adnék.


Aksi: az okos telefonok legtöbbször gyorsan merülnek ( a nyomógombosokhoz képest) de a többi okos telefonhoz viszonyítva sztem jól bírja. Ismerősöm legtöbbször egész nap úton van, közben netezik, telefonál, zenét hallgat. Ő neki estére merül le, éjszakánként tölti, így kibírja a következő napot.


Kamera : sajnos erről nem tudok nyilatkozni. Minden esetre szép képeket csinál de ezt csak laikusként mondom


A kézírás olvasó: egész jó, bár nincs sok viszonyítási alapom, mert én a saját telefonomon nem szoktam használni, őszintén azt se tudom van-e.


Az op rendszer: nekem az a pár használat alatt egyszer se lassult be, akármennyi program volt megnyitva egyszerre. Az ismerősöm se számolt be még ilyenről. Mindenesetre az ios7-nél biztos jobb.


GPS: hát a pontossága az előző modellhez képest jobb lett, de még így sem az igazi.


Képernyő: a fényerő ugyebár szabályozható, de sztem nem éri meg alacsonyra állítani, mert nem merül lassabban viszont ha neten olvasol 1 cikket a sötét képernyő megnehezíthetni. Viszont a kép nagyon éles, egyáltalán nem homályos.


Ez mint mondtam félig az én, félig a már sokat említett ismerős véleménye. Ha nekem lesz legközelebb új telefonom, ilyet fogok venni.


Ennyit tudtam mondani, remélem segítettem.


D*

2013. okt. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ár/érték arány:

Mára már lement az ára, szóval ennyiért megéri.

akku: én eleinte napiszinten nyomkodtam, szinte megállás nélkül. Estére maradt benne úgy 10-20%.

Manapság már annyira nem nyomkodom, szóval estére marad benne 50% még, de felteszem töltőre, mert nem tudni, hogy másnap mennyire fog kelleni.

fényképezésileg szerintem nem a legjobb. Van mikor szép képeket lő, de van, mikor vackokat.

A kézírás felismerő benne tökéletes. Én viszonylag csúnyán írok, de felismeri a telefon(olyan, mintha megtanulná, hogy egyes betűket hogy írok) 1 idő után és tökéletesen átalakítja rendes betűkké.

A rendszere mostmég 4.1.2, de a 4.3-ból már van kint ilyen kiszivárgott rom, amit én jelenleg is használok. Csak még hiányzik belőle pár újítás. A Note 3-ból is van átvéve pár új dolog, gondolom hivatalosan is megkapja a note 2 az összes új cuccot, mivel a hackerek már megcsinálták szinte az összes note 3-as cuccot.

A GPS az S2 után nekem tökéletes. Nagyon pontos. Múltkor megnyitottam a gps-t és csodálkoztam, hogy miért olyan vacak az egész, utána láttam, hogy nem volt bekapcsolva a gps és csak belassított mobilnettel mutatta hol vagyok.. :D GPS-el pedig nagyon pontos volt.

A kijelzőre azt mondják, hogy a Note 1-nek élesebb volt. Bár én nem láttam Note 1-et élőben, de szerintem ha ezt fogod nyomkodni, akkor nem lesz semmi negatív tapasztalatod. Az Amolednek a betekintési szöge olyan jó, hogy ha annyira elfordítod a kijelzőt, hogy szinte csak 1 kis csíkot látsz belőle, akkor sem fordulnak át a színek és látni lehet..

Az S2 után a fényerő szerintem jobb. Amúgy a kijelzőnek van 1 ilyen kékes hatása, ha fehér képet nézegetsz, vagyis ezt sem fogod meglátni ha nem fogod tesztelgetni.

2013. okt. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :). Meggyőztél és bár ilyen választ vártam, nem hittem, hogy valaki szán rá ennyi időt. Köszönöm a választ és a rám szánt időt :)
2013. okt. 23. 10:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Meggyőztetek* :). Mindkettő választ köszönöm, az említett okok miatt ;)
2013. okt. 23. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!