Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik tabletet ajánlanátok...

Melyik tabletet ajánlanátok az alábbiak közül?

Figyelt kérdés
[link]
2013. okt. 19. 14:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Ár érték arányt is figyelembe véve!
2013. okt. 19. 14:35
 2/4 |Orfeusz| ***** válasza:

Attól függ, 7 vagy 10 colos tabot akarsz? A 7" netezésre, filmezésre közepesen alkalmas, de könnyű hordozni, abból a Nexus7 2-t ajánlom. A 10" jó böngészésre, filmnézésre, billentyűzettel megtámogatva munkára is, de kell hozzá táska amiben hordozod és nem olyan éles a képe. Ezek közül ugye a Samsung a 10"-os. Az LG 8,3"-os, a kettő között van és a felbontás is korrekt.

Én az LG-t venném mert nekem az lenne a legmegfelelőbb de te is döntsd el magadnak. Az iPad felejtős ha nem vagy kifelyezetten Apple rajongó, mert funkcionalitásban alulmarad egy tabra optimalizált Androidtól (Windows 8-tól meg főleg).

2013. okt. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A sonyval mi a helyzet?
2013. okt. 19. 14:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezek közül 2 tablet jöhet szóba: Nexus 7 és iPad 3.

Ezekkel a gond, hogy azt is el kéne dönteni melyik OS jön be neked jobban, illetve melyik méret.

De akkor már felvenném a listára a Nexus 10-et és az iPad minit is, hogy a Nexus 7 az iPad mini, a Nexus 10 meg az iPad 3 ellen versenyezzen.


Én a 7"-es mellett döntenék, illetve az emberek véleménye alapján úgy vettem észre a többségnek a "kis" tabletek jönnek be, de még ma is sokan a 10"-es tabletekre esküsznek. Utazásra sokkal jobb a 7"-es, otthonra meg a 10"-es, bár én otthon is szívesebben használom a 7"-eset.


Ha tudod melyik kijelzőméret neked az optimálisabb, akkor jöhet talán a nehezebb kérdés, hogy melyik OS legyen. Mindkettőnek van előnye és hátránya, Android fan vagyok, így kicsit elfogult, de azért megpróbálom az iOS-nek a szépségét is leírni.


iOS előnye röviden az, hogy működik. Nem kell vele foglalkozni, kiveszed a dobozból, és meg is vagy. Kevesebb tudás is elég hozzá, nem nagyon tudsz rajta mit elrontani. Illetve ha sok az Apple cuccod akkor azokkal jól össze lehet kapcsolni az iPad-et is, ha nincs akkor ez mindegy.

Hátránya, hogy hiába működik minden, változtatni nem tudsz semmin. Nem tetszik a billentyűzet? Az ikonok? A menü? Nem tudsz vele mit csinálni, a hátteret megváltoztathatod, és kb ennyi szabadságot kapsz.


Ezzel szemben Androidnál mindent megváltoztathatsz, sok mindent még root nélkül is, root után meg tényleg abszolút mindent, amit csak el tudsz képzelni. Elég felnézni erre az oldalra, és csodálkozni, hogy miket meg lehet csinálni: [link] (van néhány koncepció is, de a többséget te is megcsinálhatod). De nem csak a kinézeten változtathatsz, mindenféle extra funkciókat hozzá lehet adni, fel lehet turbózni mindennel a telefont.


Androidnak hátránya nem igazán van. Amit sokszor írnak, hogy kevés ideig támogatott egy készülék, meg sokat kell várni egy frissítésre, az a Nexus termékvonalat nem érinti, hisz ők kapják meg elsőként (és legtovább) az újabb Android verziókat. Az, hoyg az Android akad (ma már) nem igaz, legalábbis Nexus 7/10-en nem igaz, valami olcsó kínai telefon/tablet még ma is biztos akad. Az, hogy az Android nem biztonságos nem igaz. Az, hogy az Androidot nehezebb használni talán részben igaz, de pl. egy idősebb ember, aki nem a számítógépekkel nőtt fel és nem tudja kezelni az Androidot az az iOS-t sem fogja tudni kezelni, aki meg az iOS-en eligazodik az Androidon is el fog, de legyen részben igaz, mert valami hátrányt csak kéne találni a Nexusnak is. Amit igazi hátránynak lehet nevezni, hogy Androidra még kevés az igazán tabletre optimalizált program. Ezt egyébként nagyon lehet csak észrevenni, mert kevés olyan program van, amit tényleg kéynelmetlen lenne használni tableten, mert csak mobilkijelzőméretekre optimalizálták, de elvétve akad 1-2 ilyen, iOS-nél meg kevésbé.


Valamit biztos kihagyok még, mert napokat el lehetne tölteni azzal, hogy minden szemszögből analizáljuk a két oprendszert, de most ennyi jutott eszembe.


iOS sem szar, nem azt akartam írni, alap dolgokra az is ugyanolyan jó, és az emberek 90%-ának, vagy talán még többnek nincs is annál többre igénye.

2013. okt. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!