Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia Z1 vagy Samsung...

Sony Xperia Z1 vagy Samsung Galaxy Note 3?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok dönteni, a Note-ból hiányzik a vízállóság és maga a Sony letisztultsága míg ellenkező esetben a Z1-ből hiányzik a gyönyörű kijelző és a 4k-s videórögzítés. Ezek alapján melyiket válasszam? + csak 1, max 2 hónap múlva kéne választanom, addigra meg jöhet ki valami egyéb csúcskategóriás mobil?:) Válaszokat köszi.
2013. okt. 20. 15:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Egyikkel se jársz rosszul.Szerintem a Samsung szebb bár nagyobb is.Én mindenképp ezt választanám.Bár tapasztalatom nincs vele,de így videók meg leírások alapján nagyon jó vétel,megéri az árát.
2013. okt. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt,hogy vízálló a Z1 egy átlagos felhasználó, aki szeret fényképezni, videókat készíteni mennyire tudná ki is használni? Vagy nem tudom, de eddig egyik telefonomat sem ejtettem vízbe,nem estem bele tavakba, nem raktam a levesbe stb. Így tehát inkább a N3-at választanám, bár még kitudja :) A Z1 azért kéne mert imádom a Sony termékeket így valszeg tényleg mindkettő remek választás, csak nehéz dönteni :/ :)
2013. okt. 20. 16:46
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
Én se vennék Samsungot. Ocsmány és unalmas formaterv, ráadásul mérföldekkel túl van árazva a valódi értékéhez képest.
2013. okt. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%

Sőt, hogy a sok Samsungb.i méginkább le tudjon pontozni:

A Samsung inkább divatmárka, semmivel nem ér többet egy Sonynál, HTC-nél, vagy bármi másnál.

2013. okt. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Eleinte szerintem minden csúcskategóriás teló túl van árazva, pl. a sima xperia z most van olyan árban amennyit valóban ér, szerintem...
2013. okt. 20. 17:22
 6/14 anonim ***** válasza:
Eleinte, persze. De az S3 áráért S3-mat adnak, nem S4-et, pedig az lenne reális.
2013. okt. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Xperia Z1! A Sony Sokkal jobb és megbizhatobb márka mint a Samsung! :) Visszont a Note 3 sem rossz telefon! :) Hasonló szinten vannak! De a Z1-nek sokkal stylusosabb a menüje is!
2013. okt. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, addig minden bizonnyal ki fog jönni a Nexus 5 (ami ugyebár nagyon jó vétel lesz a Play Store-ból), valamint pár Nokia felső szegmensbe pozícionált termék is, és ha jól tudom még egy HTC One Max is a láthatáron van.


A másik kérdésedre válaszolva: A Sony-nak elméletben ugyan jobb a kamerája mint a Samsungnak, de inkább csak elméletben, gyakorlatban ugyanazon a szinten vannak. A Nota 3 asszem már valami normális anyaghasználatú valami, de ellene szól a hatalmas kijelzőméret, vagy pont mellette? A Sony UI-a tényleg elég szép, látványos, de szerintem ha nem gond neked hogy a Samsung egy ping-pong ütő nagyságú, akkor azt javasolnám, bár hozzáteszem a Sony a maga 5 inchével sem egy kis készülék. Ja és igen, "Elhatároztam hogy utálom a Samsungot" emberek csak nyugodtan pontozzanak le, mert a Samsungnak ugyan a legtöbb terméke köztudottan ugyanolyan igénytelene (az ugyanolyan a formatervre is vonatkozik), de a Note 3 kicsit más, mind anyaghasználatban, mind formatervben is. Egyébként szerintem várd meg a Nexus 5-öt, Play Store ban állítólag olyan 80.000 (!) ft-os áron nyit (dollárból átszámolva) csak éppen külföldről kell behozatni, de ennyiért messze a legjobb vétel, talán még 2x annyiért is, ha nem baj hogy nincsenek rajta extra appok stb., csak a nyers droid, akkor nagyon jó vétel lehet.


Ha végigolvastad, remélem segíthettem ;)

2013. okt. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Valóban, a Nexus 5 is jó vétel lenne, de nem igazán fogott meg és így vagyok a nokiákkal is, ott meg nálam negatívum,hogy Windows oprendszer van rajtuk ami nekem nem a kedvencem. És igazából,ha a Note3 nagy kijelzőt nézem akkor talán még pozitívumnak is tekinthetem, mert valójában maga a telefon kb. ugyanakkora,mint a Z1,ugyanis itt szinte az egész telefon csak a kijelző míg a Z1-nél nagyobb a "felesleges" rész, így méretben hasonlóak :) Így valószínűleg a Note3-at előnyben fogom részesíteni, még a HTC One max-ot megvárom, ugyanis ott meg a Sense felület szerintem megdobja a dolgot, és akkor lehet még azon is elgondolkozom, köszi a tippet :)
2013. okt. 20. 22:07
 10/14 anonim válasza:

Ha szeretsz fotózni akkor Xperia Z1, mert 20.7 megapixeles a kamerája, a videónál szerintem nem lényeges a 4K de te döntsd el.Szerintem jó, hogy a Sony vízálló, mert pl. tudsz képeket készíteni víz alatt is. :D

Ja és szebb a kinézete.(szerintem)

Meg, ha nem szeretnél annyira tepsimobilt, akkor ezt vedd.

2013. okt. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!