Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyire "tuningolható" az...

Mennyire "tuningolható" az Xperia Pro-m (MK16I)? (Résszletek lent)

Figyelt kérdés
Egyre jobban látom hogy nem nagyon fognak európában ehez hasonló Qwerty-s telefontkiadni, és azt szeretném kérdezni mennyire lehet "tuningolásal" kitolni a készülékem élettartamát? Itt ilyenekre gondoltam hogy Root-jogal felhúznám 1.4-re a processzort, ez károsítaná-e? És a ROEHSOFT RAM Expander-el kiterjeszteném a ram-ot 1 GB-ra vagy ha nem SD-re akkor legalább a belső 320 mb-ból 256-ot lecsípni. Illetve venék bele egy erősebb akut. Ez így mennyire kivitelezhető? Vagy nem is érdemes vele foglalkoznom? Rootolás meg mennyire nehéz ennél a készüléknél? Eddigi tudásom a Flashtool-ról hogy kétszer raktam át GB-re a rendszert tesztből. Válaszokat előre is köszönöm

2013. okt. 20. 16:42
 1/4 |Orfeusz| ***** válasza:
A processzor húzás 1,4-re nem vészes, ha nagyon melegszik vedd vissza. A RAM-ot az SD kártyás megoldással csináld. Vegyél valahol olyan SD kártyát amire sok a garancia (itt Pécsen a kedvenc boltomban 100 évet adnak rá) és ha kisül visszaviheted. Rootolás szerintem működik SuperOneClickkel.
2013. okt. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a rootolás elég könnyű, de ha szolgáltatónál vetted akkor a proci húzással lesz baj, mert bootloadert kell nyitni. Szolgáltató függő telefonnál annyira nem egyszerű, de megoldható, viszont a proci élettartama csökkenni fog pl. a hűtés miatt.

A memóriát kiterjesztheted a memóriakártyára, de számolj azzal, hogy a kártya hamarabb tönkremehet, mivel folyamatosan írni fog rá meg olvasni.


Nekem is ilyen készülékem van, ez van sajna..

2013. okt. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A telefonom független. De olvastam hogy kernelt is kellene cserélnem a root-hoz de ezek szerint akkor nem kell? Illetve Procihúzásnál gondoltam a melegedésre de akkkor hasonló kaliberú telefonokba melyek gyárilag 1.4-esek azokba jobb is a hűtés alapból?
2013. okt. 20. 17:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Illetve az SD-kártyás tanácsokat köszönöm! Csak ilyen garisan fogok venni.
2013. okt. 20. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!