Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A lányom karácsonyra szeretne...

A lányom karácsonyra szeretne egy iphone 5s-t megvegyem neki vagy inkább próbáljak megegyezni másmilyenben?

Figyelt kérdés
nagyon tetszik neki és olyanokra képes amikre más telefon nem
2013. nov. 11. 22:06
1 2
 11/20 Wadmalac ***** válasza:
83%

Nehéz munka lesz lebeszélni, ha körülötte a "díszpichák" csak azt értékelik ami "trendi". Beteg dolog.

Kellene egy kis egyéniség-fejlesztés a lánynak.

Meg kell győzni, hogy sokkal jobb, ha nem birkaként követi a többi divatmajmot, hanem produkál valami egyedit. aztán keressetek ki egy jó (és tutira olcsóbb) telefont, ami SENKINEK nincs a környezetében.

És rá fog jönni, hogy nem feltétlenül az a "menő" aki ugyanolyan, mint a többiek.

Megnézném, pl. a barátnői közül hánynak van Z1.

És ha valamelyik plazamajom kiscsaj húzza majd rá a száját, tegye bele a telóját egy pocsolyába és mondja az almás telós majmocskának: csináld utánam. :D

2013. nov. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szerintem egyezkedjetek másban. Meg beszélgessetek az értékrendről, valószínűleg jót tenne neki egy kis munka is, mert perpillanat lehet azt gondolja, hogy a pénz a fán terem.

De persze ha nem gond évente kiadni 200ezer forintot egy új telóra (már ha közben szülinapra nem akar ipad-et, névnapra pedig macbook-ot), akkor nyugodtan. De biztos lehetsz benne, hogy nem a funkciói miatt kell neki, tényleg csak mert alma van rajta, és akkor villoghat azzal, hogy ő éppen menő, mert van pénze. És ha kijön az újabb modell, akkor már az kell, mert ez halál ciki lesz. Ja és kalkuláld bele, hogy a megfelelő kihasználhatósághoz nem elég a legkisebb tarifacsomag sem.

Én legalábbis csak akkor venném meg neki a helyedben, ha techofan, és szabadidejében ios-re fejleszt appokat mondjuk. Bár ha ilyen lenne, valószínűleg nem iphone-t venne. :D

2013. nov. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
5%
Pénztől eltekintve (tudom,mert én is tudnék venni ilyet évente)ne iPhone 5s-t vegyetek neki.Hanem valamilyen Androidos telefont.Ajánlották a Sony Z1-et pl.Neki csak az alma miatt tetszik az iPhone,de valójában felét tudja a Sonynak.És azért a jóval nagyobb tudás hosszabb távon kifizetődő.De a Note 3 is jó választás(már ha a pénzedért tudást,minőséget is akarsz)
2013. nov. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha pedig olyan okostelefont szeretne elérhető áron, amit zsebre is tud rakni, akkor ott vannak a Nokiák (pl. Lumia 925)
2013. nov. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 walk w1th mee ***** válasza:
0%

de ócskák vagytok:D

Én az egyetlen egyszál gyerekemnek miért ne adjam meg azt amit kér?

2013. nov. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Wadmalac ***** válasza:
67%

"Én az egyetlen egyszál gyerekemnek miért ne adjam meg azt amit kér?"


1. mert megszokja, hogy bármit akar, az az ölébe esik és innentől nincs is számára semminek értéke, sosem fogja becsülni, amije van

2. mert igazán fogalma sincs, mire van tényleg szüksége és mi az, amit a környezete hitet el vele, hogy szüksége van rá. Ez remek út ahhoz, hogy ne legyen egyéni akarata, egyénisége, csak tömegbirka legyen belőle

3. mert ezzel a hozzáállással az igényei csak fokozódni fognak és sosem lesz megállás, aztán a mikor kifogy a lendület a pénztárcából, még te leszel a "szemét szülő", mert nem adja meg neki, amit kér.


Megbocsáss, de egyelőre még ne állj neki gyereket nevelni, mert így enyhén szólva el fogod qrni. :D

2013. nov. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 walk w1th mee ***** válasza:
utolsó,szerintem ennyi erővel te sem.:D én nem azt mondom hogy most júj mindent megveszünk,de ha kéri és valamivel úgy kb kifogja érdemelni,nem kapná meg egyből,de úgyis megvenném neki ha kiérdemli,nem sajnálnám a pénzt rá..:D és úgy kb tisztában lenne az értékével,akkor nem is úgy kezelné mint valami ócska akármit,amit csak úgy elhagyhat..ezt nem irtam oda^^,
2013. nov. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Wadmalac ***** válasza:

#17:

Akkor nem azt írtad, amit akartál, gondolatolvasásból nincs képesítésem.

És a lényegét sem értetted meg annak amit írtam.

Ha valaki értékes dolgot kap ajándékba, ne az anyagi értékét értékelje, nem arról beszéltem, hogy ne hagyja el. Anyagi értéktől függetlenül azt tudja értékelni, hogy kapott valamit. Abban az legyen az érték, hogy kapta és hogy kitől kapta. Ehhez meg meg kell ismernie azt, hogy semmi sem az égből potyog, valakinek valahol vérét, izzadtságát, vagy csupán rád szánt szabadidejét, szeretetét bele kellett raknia.

Amit te írtál, az alapján simán annyi látszott, amit a gyerek kér, oda a kezébe. Hát így nem fogja értékelni.

2013. nov. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Wadmalac ***** válasza:
....ja és nem mellesleg leócskáztál mindenkit, akinek nem ez a hozzáállása. :)
2013. nov. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Én az egyetlen egyszál gyerekemnek miért ne adjam meg azt amit kér?"


Add meg, persze. Ha megteheted. És ha nem lesz baj, nem téped le a fejét, ha szilveszterre már nem lesz meg, mert elhagyja, neadjisten második nap ellopják tőle a suliban. De nem feltétlen van értelme mindent megadni, amit csak kitalál, főleg nem a legdrágább dolgokat. Később semmit sem fog értékelni, amit kap. De ha beleneveled, hogy az a természetes, hogy érettségire autót, diplomaosztóra házat (nem is holmi lakást!) kap, akkor ne csodálkozz, ha ezt el is fogja várni. Ha tudod finanszírozni, akkor semmi gond, szerencsés vagy. Abba a néhány %-ba tartozol, aki ezt megteheti. De a legtöbben nem. Hitelt meg végképp nincs értelme erre felvenni, nem tartom jó ötletnek belenevelni a gyerekbe azt, hogy hitelből él a család.

2013. nov. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!