Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek egy tíz éves...

Szerintetek egy tíz éves gyereknek való érintőképernyős telefon?

Figyelt kérdés
Fiam nagyon szeretne egyet. Megbeszéltem vele, ha jó lesz a félévi bizonyítványa akkor kap egyet. A párom szerint semmi szüksége rá. Szerintetek?
2013. dec. 18. 07:57
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
57%
Nekem a 12 éves lányom is könyörgött érte, én az évvégi bizonyítványa miatt vettem neki egyet persze már elötte.könyörgött érte de akkor ehy olcsó érintőset adtam, és mondtam ha jó lesz az évvégi bizije, és vigyáz is rá akkor júlusban kap egy komolyabbat, meg is kapta vigyáz is rá. Iskolába sincs gond, neki mondjuk kell mert bejárós és el lehessen érni. Szóval szerintem egy olcsóbb fajtával kedjétek aztán ha jó a bizije, és vigyázott is rá akkor kaphat egy komolyabbat
2013. dec. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
79%
Nincs rá szüksége igazából, de ma már szinte mindegyik gyereknek van. Gondolom nem akar lemaradni az osztálytársai mellett.
2013. dec. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim válasza:
57%
H tud rä vigyäzni, es nem romlik a tanulmänyi eredmenye, probära tennem. Meg is mondanäm neki, hogy csak ilyen feltetellel kap.
2013. dec. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
35%
Kérdező! Feltettél egy kérdést. Többen válaszolták rá így vagy úgy. Erre te megmagyarázod, hogy igazából nincs szüksége a gyerekednek az érintőképernyős telefonra. Miért is kérdezted?
2013. dec. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
37%

Ha megígértem neki, akkor mindenképpen megvenném.


Ha aggódom, hogy így nem fog figyelni az órákon, akkor beszélnék erről a tanárokkal (legjobb a gyerekkel meg az ofővel hármasban, és utána a szaktanárokkal is). Szerintem az egy jó szabály lenne, hogy ha valamelyik tanár óra közben meglátja a gyerek kezében a telefont, akkor azonnal elveszi, a nap végén visszaadja, beírja ezt az üzenőbe (vagy másképp értesíti a szülőt, emailben is lehet) és a telefon otthon egy hétre (vagy három nap is elég talán) fogságba kerül. (Itt műszaki szempontokra is figyelni kell, mert az akkumulátorok elég érzékenyek, szóval azért abban az egy hétben tölteni kell.) A szabály megbeszélése tényleg megbeszélés lenne, tehát valamennyi beleszólása a gyereknek is legyen (de a valamennyi nem azt jelenti, hogy ő dönt a végén, hanem csak hogy hozzászólhat: pl. ha elfelejtette szünetben lehalkítani és csak ezért veszi elő, azért ne járjon büntetés). Azt is meg lehet beszélni, hogy ha bármelyik fél kéri, akkor két hónap múlva a szabályt felülvizsgálják.

2013. dec. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
57%
Az én gyerekem iskolájában le kell adni a telefont, amikor beérnek a suliba és amikor indulnak haza, akkor kell felvenni. Szerintem ez jó megoldás. Másnál nem így van?
2013. dec. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim válasza:
17%
14 évesen kaptam az első telefonom (a harmadát én fizettem). Szerintem semmi szükség egy 10 évesnek telefonra.
2013. dec. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
36%

Elvileg egy ekkora gyereknek semmi szüksége telefonra. Se érintőképernyősre, se semmilyenre. De mi baja lenne tőle?


Amikor én voltam ennyi idős, még senkinek nem volt mobiltelefonja. Ettől függetlenül aki nem akart figyelni órán, az nem figyelt. Kreatívak a gyerekek, ha nem a telefont nyomkodják, akkor kitalálnak mást. Nem ezen múlik az iskolai teljesítménye.

(Én például képes voltam 45 percen keresztül színezni a betűk által körbezárt területeket, ha unalmas volt az óra. Esküszöm, semmivel nem maradt meg több belőle, mintha egy telefont nyomkodtam volna :) )

2013. dec. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim válasza:
18%

Felesleges.

12-14 évesen érdemes egy alapmodellt venni, ha kell érintőképernyőset, abból is van 15 ezres, DE és ez a legfontosabb nagyon korlátoznám rajta a netezést. Suliban használná, órán való figyelés helyett a neten lógna. Legyen kártyás, és csak úgy netezhessen ha van wifi a környéken, tehát amit alapból rátesznek csomag (el ne felejtsd lemondani!) az ne legyen bekapcsolva.

2013. dec. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
28%
Igen, vegyél neki, ma már mindenkinek szüksége van egy telefonra.
2013. dec. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!