Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek egy tíz éves...

Szerintetek egy tíz éves gyereknek való érintőképernyős telefon?

Figyelt kérdés
Fiam nagyon szeretne egyet. Megbeszéltem vele, ha jó lesz a félévi bizonyítványa akkor kap egyet. A párom szerint semmi szüksége rá. Szerintetek?
2013. dec. 18. 07:57
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
57%
Egy 10 éves gyereknek már szüksége van telefonra. Hiszen bármi történhet, amiért telefonálnia kell, vagy esetleg nektek. Nem tudtok érte menni időben, ne izguljon, vagy ő szól, hogy hamarabb vége az edzésnek, vagy bármi. Szerintem ez annyira alap a mai világban. És nyomógombos telefon már nem is nagyon van a piacon, érintősből viszont már lehet kapni olcsóbbakat 10-15 ezer forintért, ez igazán nem nagy összeg, és a gyerek öröme is meglesz, mert a telefonnak nem gombjai vannak, hanem nagy képernyője. Nyilván nem kell neki megvenni a legdrágább és legokosabb Samsungot vagy iPhone-t. Még csak okostelefon sem kell neki. De egy egyszerű érintőst szerintem simán kaphat.
2013. dec. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
35%
A legtöbb suliban ma már van wifi :)
2013. dec. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim válasza:
29%
A párodnak igaza van. Sokkal jobb lenne, ha egy könyvet vennél neki.
2013. dec. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim válasza:
56%
A mai világban szinte már a legegyszerűbb telefon is érintőképernyős. Lehet már kapni 15 ezerért, amin nincs internet, ugyanazt tudja mint a régi nyomógombosok, annyi, hogy kisebb, modernebben néz ki, és érintőképernyős. Ha nem kérné, talán én nem vennék neki még, de ha már kérte, akkor nem mindegy, hogy most, vagy 1-2 év múlva kapja meg? Ha jár különórára, vagy egyedül közlekedik, akkor nem is gondolkodnék rajta, mert bármikor elérhetem, tudom merre jár, ő is elér ha problémája van. Ha az iskolában is előbb végez akkor fel tud hívni, vagy ha beteg lenne, hogy menjetek érte. Én is 11 éves voltam amikor telefont kaptam, nem a legmodernebbet de tökéletes volt nekem az is. Mondjuk akkor kezdtem el különórára járni a város másik felébe. De sosem használtam feleslegesen, vagy "menőztem" vele az iskolában. Sőt, elő sem vettem tanítási időben. A lényeg, hogy internetet ne tudjon használni rajta, ne előfizetéses legyen, hanem feltölthetős, és ne a legmodernebb, legdrágább, mert ha véletlenül történne vele valami, akkor mégsem egy 200 ezres készüléket "tesz tönkre", vagy hagy el.
2013. dec. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 egytüneményvagyok válasza:
57%
Szeretne telefont. Tulajdonképpen több haszna lesz mint kára, mert el lehet érni a kölköt. Ha anyagilag megéri. Mondjuk azt megmondanám, hogy ha havi X ezer forint felett beszél akkor azt ő fizesse. Illetve ha órán tanulás helyett ezzel foglalkozik akkor lenyeletem vele és csörgetem egész éjjel :-)
2013. dec. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
10%

Inkább vennék neki E-book olvasót és az olvasást szeresse meg, ne a telefonok nyomkodását, jobban jár.

Egyszer nem fog rajta felhívni, amikor pedig nála kéne hogy legyen, itthon fogja hagyni.

Olyan kapcsolatban kell lenni vele, hogy tudd, mikor merre jár.

2013. dec. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
79%

Én 12 év alatt nem vennék drága mobilt a gyereknek. Ha olcsón be tudjátok szerezni, és a gyereketek tudja, hogy óra alatt nem mobilozunk, akkor végül is miért ne. Talán annyi szól ellene, hogy egy 10 éves még nem vigyáz annyira a mobilra, villogtatja a haverok előtt, aztán csodálkozik a szülő, ha az oldalról leső tolvajok letámadják a gyereket, pedig csak látták suliból hazafele jövet, ahogy dicsekszik a gyerek a telefonnal.


A párod indoka sztem hülyeség. Nem abból kell kiindulni, hogy minden gyerek teljesen rossz órán, és órán fog okostelefonozni. Jobb helyeken a tanár egyébként is rájuk szól...

2013. dec. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
90%
Jaj, azokat meg bírom, akik itt hőzöngenek, hogy vegyééé inkább ebukóvasóóóót. Az is jó dolog, hasznos is, de gyakorlati haszna több van a telefonnak, mert ha vmi gáz van, legalább el tudja érni a szüleit a gyerek (tovább tart az óra, kimarad a busz)...
2013. dec. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Napközis és gyalog közlekedik. A párom azt mondja ne pocsékoljuk rá a pénzt.
2013. dec. 18. 11:10
 30/40 zgyzgy válasza:
56%

Ne jutalomként kapjon telefont, ne legyen fétis, vagy státusszimbólum.

Kapja úgy, mint egy eszközt, ami indokolt esetekben hasznos lehet. Pl. mint egy ütvefúró.

2013. dec. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!