Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kaptam karácsonyra egy "okos"...

Kaptam karácsonyra egy "okos" telefont. Nos lenne pár (jó néhány) gondom. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

1. nem tudok internetezni, se wifi, se a sim kártyán, sehol sem. Bármi, amit megnyitok, azt írja ki, hogy "a weboldal nem elérhető".

2. Ha a fényképezőnél beállítom, azt hogy "ZSD" az mi a fene?

3. Ha a kameránál állítom be, hogy "EIS" az mi a fene?

4. Hogyan váltok a között, hogy az előlapi vagy a hátlapi kamerával fotózzak?

5. Hogyan tudom a fényerőt szabályozni?

6. Hol tudom megnézni a telefon állapotát? (Milyen a CPU, stb)

7. Hol tudom megnézni, hogy milyen az android verziója?

Ennyi.

A legfontosabb, hogy működjön az internet.

De további gondjaim 100% hogy lesznek, ha pl: a gépre letöltök játékot/zenét, és áthúzom a telefonra, hogy akkor hogy telepítem.

Bár már lassan 18 éves leszek, az a legelső "okos" telefonom.

Egyébként egy Concorde smartphone 5000-et kaptam.


2013. dec. 24. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindezekre megfelelő segítség a KEZELÉSI UTASÍTÁS. A bővebbet valószínűleg megtalálod a neten.
2013. dec. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2013. dec. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja igen, elfelejtettem leírni, hogy 3X már elolvastam. (most olvasom 4X-re). De az sem ír semmi konkrétat.
2013. dec. 24. 19:15
 4/11 A kérdező kommentje:
2. köszi, épp ezt olvastam el már el 4X-re, de a fent említett problémákra nem ír semmit.
2013. dec. 24. 19:18
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


Én csak az utolsó kérdésedre kerestem rá, itt a válasz. Gondolom, ha szépen sorba mész, és figyelmesen olvasol, akkor meg is találod a választ, mint az a 100 millió telefonelőfizető...

2013. dec. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1) Sim kártyán a netet ha jól tudom aktiválni kell, wifi meg ha jól van bekonfigurálva akkor mennie kell, vagy a routernél van elállítva valami, vagy a telefonon adtál meg rossz jelszót, vagy rossz a telefonba a wifi, akármi lehet

2) ZSD = Zero Shutter Delay, tehát hogy megnyomod a gombot és rögtön kész a kép.

3) EIS = Electronic Image Stabilization, tehát elektromos képstabilizátor.

4) Minden telefonnál máshogy, de nagyon egyszerű megtalálni, pár percet áldozz arra, hogy megismerd a kezelőfelületet, és rájössz magadtól

5) Beállítások/kijelző és ott lesz a fényerősség

6) Gyárilag sehol, szedd le a CPU-Z nevű programot, az kiír mindent. Vagy neten megnézed, ajánlom a [link]

7) Beállítások/A telefonról (vagy valami ilyesmi, nekem angol nyelvű a menü, szóval lehet nem szószerint ez, a legalsó menüpont lesz az) és ott fogja írni


Telepítés:

letöltöd az apk-t gépre, rámásolod telefonra, ezután telefonra letöltesz egy fájlkezelő programot (millió fajta létezik, én az ES File Explorert ajánlanám), a fájlkezelőben megkeresed az apk-t, rákattintasz és már telepítheted is (első alkalommal nem fogja engedni, majd kiírja, hoyg engedélyezd a külső forrásokból való telepítést, ezt egyszer megcsinálod utána már nem kell vele foglalkoznod).


Pár tipp, amit kezdő Androidosként még talán nem tudsz:

- felejtsd el a vírusirtókat, csak rontanak a telefonodon

- ha nem használod a wifi-t/3G-t/bluetooth-t/GPS-t, akkor ezeket kapcsold ki, durván merítik az aksit (bár a legdurvább az, ha be van kapcsolva a kijelző, azért ezek is hozzájárulnak a merüléshez)

- ha nem tetszik a telefon gyári kinézete, vagy nem elég testreszabható, vagy nem elég gyors, akkor szedj le egy másik launchert. Egyik legjobb a Nova, szinte az összes gyári launchernél jobb szokott lenni, minden téren

- szedd le a Clean Master nevű programot, és hetente egyszer futtasd le. Ez olyan kb, mint gépre a CCleaner, kitakarítja a felesleges/megmaradt fájlokat, amikből ha sok lesz akkor belassíthatják a rendszert. Ha hetente 1x lefuttatod akkor az már elég karbantartás.

- ha lassú a gyári galéria alkalmazás, szedd le a QuickPic-et, sokkal gyorsabban betölti a képeket

2013. dec. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 Az es file explorerhez volt "szerencsém", elég bonyolult volt, kezdő droidosnak a file manager-t ajánlanám.
2013. dec. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utlsó kösi, már csak az a gondom, hogy már 15 perce keresi a wifi hálózatokat. Most nem azt írja ki, hogy nincsen wifi, hanem semmit. Konkrétan 15 perce csak keresi a hálózatokat, de még nem talált. Már 15 perce ezt írja ki: "Wi-Fi hálózatok keresése".
2013. dec. 24. 22:39
 9/11 anonim ***** válasza:

#7


Jogos, bonyolultabb, mint a file managerek 90%-a, viszont többet is tud. Az más kérdés, hogy apk telepítésre, fájlok mozgatására/törlésére egy egyszerűbb, átláthatóbb is jó, sőt, jobb is egy kezdőnek.


#8


Erre tényleg nem tudok mit írni. Ha jó a routered, akkora a telefonod rossz. Hogy szoftveres-e, vagy hardveres-e a probléma azt nem tudom. Egy factory resetet érdemes lenne nyomni, és ha szoftveres a probléma, akkor azt valószínűleg megoldja. Ha hardveres, akkor vissza kell vinni, és kérni egy újat.

2013. dec. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na most működik. köszi
2013. dec. 25. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!