Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért szólják le a mobilokat?

Miért szólják le a mobilokat?

Figyelt kérdés
Vannak olyan telefonok, amiknek az adataik nagyon meggyőzőek, és még az Antutu-tesztben is nagyon magas pontszámot értek el, sokan mégis leszólják őket, hogy "milyen gagyi szutykok", csak azért, mert még viszonylag új márkák és nem annyira ismertek (pl. Prestigio, Overmax, ConCorde stb.) Miért csinálják ezt egyes emberek?
2014. jan. 4. 13:40
1 2
 1/17 tetro ***** válasza:
Általában ezek a "feltörekvő" márkák azért adják olyan olcsón a teljesítmény hasonló készülékeiket a nagy gyártókkal, mert a minőségük jóval silányabb. Persze vannak kivételek, de pl én próbáltam egy MyAudiot, ami teljesítményre megegyezett nagyjától az S4-mel. A kettő nem egy ligában játszik.
2014. jan. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 dirtboy ***** válasza:
100%

azért mert az adat és a antutu nem ér semmit ha meghibásodik fél év múlva.

egy neves gyártó jobban oda figyel a termékeire, megbízhatóbb darabokat készít mert a neve múlik rajta,az ilyen kis márkák meg nem elég ismertek ki tuja milyen,megéri e kockáztatni.

én úgy vagyok vele hogy inkább veszem azt miről tudom hogy biztos jó.

2014. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%

Antutu eleve értelmetlen, mert hamis eredményeket mutat, manipulálják a nagyobb gyártók.

Ezek annyira nem új márkák.

Azért olcsóbb, mert szar anyagokból van, szarul összerakva.

A rendszer sincs optimalizálva rá, csak egy szűz android általában.

Nagyon nagyon gyakori az is, hogy ezek a szarok meghibásodnak.

2014. jan. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
"szarul összerakva" és "szűz android" - a mobilarénában külön dícséretet kapott az Overmax Vertis-01 azért, mert nem lötyög meg nem ropog a hátlapja, pedig állítólag a bemutató hapek találkozott már olyan Samsung Galaxy S4-gyel és Sony Xperia Z-vel is, amiknél ez gyári hiba volt és így kerültek forgalomba. Az operációs rendszere pedig már alapból 4.2-es Android, ami mint tudjuk, közel sem szűz rendszer.
2014. jan. 4. 14:30
 5/17 A kérdező kommentje:
De legalább 1 év garanciával ugye megérik?
2014. jan. 4. 14:36
 6/17 tetro ***** válasza:

14.30

na hát akkor nincs itt gond. te hiszel bennük, vegyél olyat, megspórolsz vagy 60-70%, és simán lehet hogy te jársz jobban.

ha meg nem, akkor ott a garancia. amivel jó eséllyel hónapokra elveszíted a terméket ha bármi baja van...

2014. jan. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 dirtboy ***** válasza:

az a legutolsó dolog hogy az előlap vagy a hátlap mennyire illeszkedik.

sokkal fontosabb hogy milyen környezetben van összeszerelve és milyen minőségben vannak össze szerelve a hardverei.

egy telefont gyártó cég nagyon szigorú szabályoknak megfelelően tud minőséget gyártani.

nem tudom ez mennyire van meg ezeknél a márkáknál.

2014. jan. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Csak mert a ConCorde Smartphone 5000 az egyik kiszemeltem, és az eddig csak maximális 5 csillagos minősítést kapott!


[link]


Itt is van olyan, akinek volt már vele dolga? Egyéb tapasztalatok?

2014. jan. 4. 14:45
 9/17 anonim ***** válasza:

" az adataik nagyon meggyőzőek"

Általában csak felületes olvasóknak. Látja, hogy négy mag, 1.5GHz, jajjdejó. Az meg már mindegy, hogy ezek Cortex-A7-esek (alacsony fogyasztásra optimalizált), míg egy mai csúcsmodellben A15/Krait alapúak vannak (inkább teljesítményre)...

Antutu benchmark engem sosem tudott érdekelni. Nexus 4 pl sosem volt egy benchmark-császár (gyári ROM-mal persze, mert vannak Antutura tweakeltek...), valóságban meg abszolút folyamatos, gyors telefont, amelyet gyártói felületekkel megterheltekre már nem feltétlenül lehet elmondani.


Ezekkel az olcsó márkákkal általában az a gond, hogy nem mindig megbízhatóak, sok köztük a selejt, illetve terméktámogatás sem feltétlenül példás, szoftverek sincsenek megfelelően tesztelve. Én annak idején akartam venni egy Concorde tabletet, de 5 emberből 4 (tényleg ez volt az arány) a topicban panaszkodott, hogy hibásat kapott, ez-az nem működik, és bár garanciában cserélték, de az új példánynak is volt nyűgje... Inkább letettem róla.

Tehát lehet, hogy veszel egy ilyet, és tökéletes lesz, mindezt anélkül, hogy meg kéne fizetni a nagy gyártók árrését, marketing költségeit. De könnyen lehet, hogy a megspórolt forintokért szenvedést is kapsz.

2014. jan. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Tudtok esetleg valami márkásat ajánlani? Android, 2 vagy 4 mag, 1 GB RAM, bővíthető memória, GPS, Wifi, FM rádió, 8 megapixeles kamera, min 4,3" kijelző, max. 60 000 Ft kártyafüggetlenül.
2014. jan. 4. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!