Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik a job: LG optimus L II...

Melyik a job: LG optimus L II vagy a Sony Xperia M?

Figyelt kérdés
Filmnézés,játék,zene és net lenne a főbb szempont

2014. jan. 20. 14:41
 1/8 b95 ***** válasza:

Az L7 II-nek IPS kijelzője van és sokkal jobb akkuja.


Az Xperia M-nek viszont erősebb a GPU-ja, és bár elhanyagolható a különbség, de FWVGA helyett 720p-ben készít videókat és 4.1 helyett 4.2-es Android van rajta, habár nem mindegyik M kapta meg a 4.2-t!


Árban az L7 II egy kicsivel olcsóbb.

2014. jan. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 b95 ***** válasza:

a hosszabb üzemidő és a jobb képernyő miatt filmnézésre és netezésre az LG a jobb, az erősebb GPU miatt viszont játszásra az Xperia a jobb.


Zenehallgatásra meg szintén az LG a jobb, mivel a Sony módszeresen szokta elbarmolni a jack-csatlakozót, nehogymá' véletlenül valamit szabványosan csináljanak.

2014. jan. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#1, #2


Sokkal erősebb a GPU-ja, és amit kihagytál, hogy sokkal erősebb a CPU-ja.

Szóval netezésre is jobb az M, mert ha normális sebességgel akar netezni, akkor az LG már nem valami jó.

Filmnézésre tényleg jobb az, hisz a filmet csak elindítja, és az már nem fog belassulni.


Ezen kívül Sony-ba több a RAM, és kicsit sem elhanyagolható a 720p és az FWVGA között a különbség, 2.24824355972x annyi pixelt tartalmaz a 720o, mint a FWVGA, szóval sokkal jobb minőségű videót csinál.


Zenehallgatásos/jack-es elb**szós dolog alatt nem tudom mit értesz, haveromnak Xperia M-je van, semmi baja a jack csatlakozónak, ráadásul a walkman alkalmazás is nagyon jóra sikerült, szóval zenehallgatásra ideális telefon.

Nekem is Sony-m van, de nekem nem M, és szintén semmi baj a jack-kel.


Összefoglaló:

- LG-nek jobb az aksija, de mivel az M-nek cserélhető az aksija, így úgy érzem ez nem olyan hatalmas előny, 2-3 ezerért veszel egy másik aksit, és máris olyan, mintha 1,5x akkora aksija lenne az M-nek, mint az LG-nek

- az LG-nek szebb a kijelzője, így ha csak filmnézésre használnád a telefont, akkor az jobb


Egyébként Xperia M árban szinte ugyanannyi, mint az L, viszont az L jobb.

2014. jan. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 b95 ***** válasza:

256 MB RAM nem oszt-nem szoroz.

Nagyobb felbontásban vesz videót, az egy dolog, de a kép vagy videó felbontása és az elkészült anyag minősége még mindig nem egyenesen arányos, vagyis a 2x nagyobb felbontás egyáltalán nem biztos, hogy kétszer jobb minőséget jelent!


Lehet, hogy az Xperia akksija cserélhető, de az LG-nél nem kell se pótakut venni, se az akkut cserélgetni, mivel jóval nagyobb a kapacitása (1750 mAh vs 2460 mAh)


Én nem egy és nem kettő Xperiánál tapasztaltam, hogy csak a saját (Sony-s) fülhallgatójával működött, illetve hogy Sony-s fülhallgató más telefonnal nem működött.

2014. jan. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4


Oké, 256 mega RAM nem annyi, hogy az miatt döntsön az Xperia M mellett, de azért csak szempont. Illetve igenis számít, ma egy telefon "üresjáratba" 600 mega ramot minimum fogyaszt, ez 768 mega ram esetén elég közel van a 100%-hoz, 1 gigánál meg azért még van hova mennie.


Az teljesen jogos, hogy a felbontás nem egyenesen arányos a minőséggel, sőt, köze sincs a minőséghez.

De ettől függetlenül sosem árt, ha nagyobb a felbontás, meg a 720p azért már csak alap dolog kéne, hogy legyen.


Az aksis részbe lehetetlen belekötni, mert abba egyszerűen az LG tényleg sokkal jobb. Viszont ez az egyetlen tér (meg a kijelzője a telefonnak, de azt már mindketten írtuk korábban), amibe az LG jobb, ezért okosabb döntés lenne, a Sony.


Egyébként most hogy írod régebben én is hallottam már olyat, hogy a Sony telefonok nem minden jack csatlakozós fülessel szólnak, de ez ma már nem tudom mennyire igaz.

Xperia M és L-nél nem tapasztaltam ilyet, ezekkel személyes tapasztalatom van, illetve elég sokat bújom a fórumokat, és ott sem olvastam még ezen a téren semmilyen panaszt.


Egyébként nem kérdés, hogy melyik telefon a jobb, illetve melyik miben jobb, filmnézésre mindenképp LG, és ha a nagyobb aksi fontos akkor is (kivéve, ha nem zavar, ha egy extra aksit kell magaddal cipelni, ami lássuk be, tényleg nem a legjobb, de én inkább hurcolásznék magammal egy extra aksit, de az erősebb telefont választanám, de mindenki más), minden másra Sony.

2014. jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 b95 ***** válasza:
Nekem az LG szimpatikusabb, én inkább azt választanám. :-)
2014. jan. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Oké, de attól még rosszabb.
2014. jan. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 b95 ***** válasza:

de (ahogy te is írtad) van amiben meg pont, hogy jobb az LG, szóval így hülyeség kijelenteni, hogy „ez jobb, és kész”.

Mindenkinek mások az igényei, és nagyobb összegben le merném fogadni, hogy valakinek meg pont az LG a jobb.

2014. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!