Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Ericsson xperia x10 mini...

Sony Ericsson xperia x10 mini pro új rom felrakása hiba? /újraindul. Több lennt.

Figyelt kérdés
Ráraktam a telora egy (2.1 volt rajta) 2.3.5 rom-ot,es valamiert amikor bekapcsolom beadja a logot egyfojtaba újraindul akar 50x is nem jon be a rendszer.próbáltam mar 2.2 es rom-ot is meg 2.3.7-est is de mindegyik újraindul.aztan bementem a cwm recovery be ott backup/restore visszaállítja az egészet.Utana Ráraktam meg egyet az egy 2.2-es volt ,es az is újraindul de mostmár a cwm recoveryt se tudom elohozni sehogy se ,es igy a telefonba se tudok belépni hogy rakjak ra egy uj recoveryt.szervizbe nem tudom vinni mert nincs ra pénzem biztos van ra valami megoldas.elore is thx.meg lehet csinálni?

2014. jan. 21. 01:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Seus. Aztán többet ne basztasd mert nem értesz hozzá.
2014. jan. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
0%

Beenged recoveribe v downloading modba? Ha igen tudok segiteni.

Kilett rootolva? Utana bekapcsolt?

Xperiakon nem ajanlatos annyira babralni nekem x8 am volt sikeres root utan meghalt....Seussal se lett jo:(

Most xperia mini promvan (sk17i) de nem probalkoznek megint ijenekkel az xperiak nem nagyon birjak.ha uj telot veszel vegyel samsung ot azt lehet rootolgatni frissitgetni:)

2014. jan. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Wadmalac ***** válasza:

#2-vel nem tudok egyetérteni, egy samsungot sokkal könnyebb hardver-téglára gyilkolni.

Amint írták, Seus, vagy ha így nem ismerős, sony Update Service,ezt szedd le, telepítsd (a PC Companiont is, ha még nincs fent, a driverek miatt) és húzd vele újra a gyári szoftvert:

[link]

Utána kezdheted elölről, de odafigyelve:

0. és legfontosabb: SZÓ SZERINT KÖVESD A ROMHOZ TARTOZÓ LEÍRÁST, HA BÁRMIT KIHAGYSZ, HAZAVÁGHATOD A TELÓT!

1. Olyan romot, amihez Xrecoveryt írnak, ne próbáld CWM recoveryvel feltenni.

2. Zárt bootloaderű telóra csak stock kerneles romot tudsz rakni, a custom kerneles a gyári kernellel nem fog futni

3. nyitott bootloader esetén először kernelt flasheld fel, utána a romot a recoveryvel, ha a leírás kéri közben is a wipe-ot, ne hagyd ki

4. rom felrakása után full wipe / factory reset mindenképpen kell

5. a letöltött fájloknál MD5 ellenőrzést mindenképpen kell csinálni, mert lehet hibás a letöltés


Végül pedig, a 2.3.7 GingerDX a legmegbízhatóbb rom, másikkal kár is próbálkozni.

2014. jan. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Beviz Elek ***** válasza:

Telepítsd a pc companiont, a flashtoolt és töltsd le a gyári romot.


Gyári adatkábel, kikapcsolod, flash gomb, kiválasztod a romot (csak eredetit lehet), ha mutatja folyamatos visszagomb, összedugod, gomb elenged, ha a program végzett, bekapcsolod. Elsö indítás 5 perc, flashelni stb 3 perc.


X10 mini pro-val kezdtem, mini pro-val folytattam, több száz alkalmommal tettel fel romot rájuk (gyári és custom kernelre is). Romcserétöl nem fog elromlani

2014. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

2.válaszolónak: nem adja be a recoveryt eddig beadta bekapcsoltam ,nyomogattam a visza gombot és beadta mostmár azt se adja be kifagy a betöltéskor és az akksit kell kivennem belőle hogy kikapcsoljon.

1:Root-oltam a telót

2:Feltettem a progikat:root explorer,valami busy programot,feltettem az recoveryx-et,aztán innen tettem rá rom-ot: [link]

Ezt:1.[ROM] Andread 2.3.5 Végleges!!! csak 62mega 2011/09/02

Ezt is próbáltam:3.[ROM] Flame.GDX ICS (2.3.7 nightly) 8/12/2011

de mindegyik újraindul.Most utoljára ezt raktam fel és ez után már nem adta be a recoveryt se:1. ROM/Cyanogen6-MiniCM 1.0.2 Végleges 2011/06/13-án frissítve:

2014. jan. 21. 12:29
 6/19 A kérdező kommentje:

3.válaszolónak:1.[ROM] Andread 2.3.5 Végleges!!! csak 62mega 2011/09/02


Figyelem!!!!

A ROM csak CVM Recoveryvel rakható fel! És CVM recoveryvel is raktam fel. Csináltam egy biztonsági mentést hogy ha nem jó akkor vissza tudjam állítani a telót ez sikerült is 3 x, a 4-nél már nem sikerült előhozni a recoveryt.

De 'full factory reset-et' nem tudtam csinálni meg valami 'wipe data'-t mert nem is volt sehol olyan szöveg, volt advanced menü de abba nem volt 'full factory reset' lehet hogy az volt a baj,hogy azt nem csináltam meg?

2014. jan. 21. 12:36
 7/19 Wadmalac ***** válasza:

[link]


wipe data / factory reset sor.

2014. jan. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Most rakom fel az új szotvert seus-al .letöltötte-most telepiti. remélem jó lesz :)
2014. jan. 21. 13:12
 9/19 Wadmalac ***** válasza:
Mivel ez mindent gyárira húz, a rootot is újra kell raknod, aztán mehet minden a leírás szerint.
2014. jan. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Wadmalac ***** válasza:
....csak a már nyitott bootloadert nem csukja vissza. Ha volt nyitás, azt nem kell ismételni.
2014. jan. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!