Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Alcatel OT-4012 Fire okostelef...

Alcatel OT-4012 Fire okostelefont használ valaki?

Figyelt kérdés
Elég olcsó, de megéri? Mennyi programot lehet telepíteni?

2014. jan. 22. 10:19
 1/3 anonim válasza:

Én gondolkodtam rajta, de arra jutottam, nem éri meg, inkább egy hasonló árkategóriájú Androidos készüléket vettem helyette.


A Firefox OS lényege, hogy minden alkalmazás webes. A hardver eszközöket egy Javascript-es API-n keresztül éri el, de egyébként bármely webalkalmazást lehet úgy használni, mint ha telepített alkalmazás lenne. Ezzel az a probléma, hogy ebben semmi exkluzivitás nincsen, mert erre az Android és az iOS is képes, csak ott még natív alkalmazások is vannak ezen felül, Javascript-ből is elérhető a hardver pl. Phonegap-el, de a Firefox API-ja nyílt, tehát implementálható Androidra vagy iOS-re, ezért még a kimondottan Firefox OS specifikus appok (ami nem tudom, hogy van-e egyáltalán) is könnyen portolhatók más mobil platformra.


Igazából semmi előnyét nem látom a Firefox OS-nak az Androidhoz képest, miközben ennek az Alcatelnek az árából hasonló tudású Androidos telefont lehet kapni.

2014. jan. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Jó kis cucc de ennyiért szvsz túl drága. Én még 12 ezerért vettem azt is sokalltam érte egy kicsit azóta meg csak drágább lett. Amúgy vannak rá alkalmazások, de még nem olyan sok.
2014. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hol adták 12e -ért?

Van ebben olyan menü mint az androidnál? szoftverfrissítés stb. recovery?

2014. jan. 22. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!