Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tudtok egy jó (kamu) indokot,...

Tudtok egy jó (kamu) indokot, amivel a régi SIM kártyát a szolgáltató (T-Mobile) kicseréli egy újabbra? Leellenőrzik ilyenkor, hogy kamuzok-e, vagy hisznek az ügyfélnek?

Figyelt kérdés

Vettem egy új készüléket, amibe micro SIM kártya kell. Nekem olyan régi a SIM kártyám, hogy körülvágni nem lehet a chipet, különben megsérül. Ezt 2 ezzel foglalkozó illető is mondta.

Így mindenképpen cserélnem kell a kártyát. Ennek költsége 4500 Ft a T-Mobile-nál. Ezt az összeget szeretném lecsökkenteni. Az is jó, ha kapok egy normál SIM-et a szolgáltatónál ingyen, amit körül lehet vágatni 2-300 Ft-ért. Ehhez viszont kellene egy jó indok, hogy mi a baja a SIM kártyának.

Gondolom azt jobb, ha nem említem, hogy micro SIM-es legyen.

Egyébként durva, hogy 10 éve vagyok náluk, s csak azért, mert nem náluk vettem a nem független, jóval drágábban árult telefont, elkérnek majd ötezret.

Köszi!



2014. febr. 6. 07:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy gondolod ezt, nekik semmi közük ahhoz, hogy te olyan telefont vettél, amibe a régi kártya nem jó. Ez kizárólag a te magánügyed.


Mellesleg ha bármilyen hibát bejelentesz, akkor természetesen bevizsgálják, különben mindenki megpróbálna így csalni.

2014. febr. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tengor ***** válasza:
100%
Drága telefonra telik, új simre meg nem? Ne már!
2014. febr. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha megkarcolod és sérült lesz, talán kicserélik, de nem tudom biztosan.
2014. febr. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Új telefonhoz pedig szoktak adni új SIM-et. Nekem mikor meglátták, hogy még a régi kék dominós westeles SIM van a telefonomban ijedten tépték ki és raktak bele újat :)
2014. febr. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
esetleg mikrózd meg akkor elromlik
2014. febr. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sikerült megoldani, improvizáltam a helyszínen, hogy miért nem jó a SIM kártya.

Azért kértem itt segítséget, mert nem szokásom valótlan dolgokat állítani. Egy embert nem csapnék be 4500 Ft-ért, de egy szolgáltatónak hadd ne fizessek feleslegesen. Főleg, hogy az új telefon értékének a 10%-a lett volna ez az összeg egy nyomorult SIM cseréért, úgy hogy a bankban egy évre már csak 2-3 százalékot kap az ember egy évre. Szerintem 4500 Ft a 2 perces munkáért kissé aránytalan, s ebből az összegből elviszem a feleségem egy kellemes vacsorára. Nem kellene kapásból rossz indulattal hozzáállni az emberhez, mert vesz egy új telefont. Ami egyébként használt, de nem ez a lényeg, mert ha 100000 Ft lett volna, akkor is sok a 4500 Ft a semmiért.

Mindenesetre köszönöm annak, aki vette a fáradságot és írt ide.

2014. febr. 7. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!