Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xperia L hard birck?

Schumilex55 kérdése:

Xperia L hard birck?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy adb -vel telepíthető costum romot akartam felrakni erre a telefonra. De miután rámentem a startra kihúztam az usb kábelt, a telefon lefagyott, újra akartam indítani és azóta csak a sony majd az xperia felirat jön be, és ezután a booting kép, ugye a füst és ez megy megállás nélkül. Egyszer egy adb-s letöltött dolgoggal sikerült behozni a recoveryt, wipe -oltam mindent de mikor a wipe chace -re mentem újraindult a telefon és azóta nem tudom behozni a reciveryt, a download mód pedig eddig sem jött be.

Szerintetek ezt hogy tudnám megcsinálni?


4.2.2 -es rom volt rajta és a clean & tweak romot akartam feltenni. A root már megvolt. Ha a töltő képernyő bejön akkor gondolom nem totál halott a telefon, csak nem tudom download módba hozni :/ próbáltam bilentyű kombinációkkal de sikertelenül. Hálás lennék ha valaki tudna segíteni.



2014. febr. 7. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Flashtool-al telepítsd újra a gyári romot majd kezd előről.

Nem értem. Hol írja a telepítési utasítás, hogy Start gomb majd húzd le a telefont? Start, azaz elindít valami műveletet a telefonon, te meg lehúzod miközben várni kellett volna. Ezért történt ami történt.

2014. febr. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen tudom, akkor úgy mondom hogy az adb parancssorban megnyomtam egy billentyűt hogy elinduljon, majd eszembe jutott hogy a su binárist nem frissítettem pedig le volt írva, aztán lehúztam ami nagy hülyeség volt igen :/

A flashtool szerint a telefon le van zárva, mármint locked bootloader. És mielőtt elkezdtem megnéztem és nincs megengedve hogy kilehessen nyitni.

Az update szervíz szerint meg már rendelkezem a legújabb szoftverrel így a javítás gombra se tudok rámenni.

Bármi ötlet?

2014. febr. 8. 08:49
 3/6 A kérdező kommentje:

A 0.9-es flashtoollal sikerült megoldani.

Köszönet a segítségért.

2014. febr. 8. 09:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Plusz úgy hogy a frimeware -nek a gyári romot választottam amit letöltöttem.
2014. febr. 8. 09:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Szeretnék gratulálni, hogy ekkora hibákat képes voltál elkövetni.


Felvázolom Neked, mi is van a telefonon:

-A system és data partíciók üresek, avagy a tárolt adatok hiányosak, sérültek.

-A cache szintén, de itt még lehet a fájlrendszer is sérült.

-Nincs recovery, mert az a system partíción volt.

-Nincs download mód, bár ezt nem tudom hogy hoztad össze.

-Nincs fastboot, mert nem nyitott a bootloader, és nem is tudod nyitni elméletileg.


Amit javasolni tudok: Függetlenítés, bootloader nyitása, kernelt rá, és kész. Ezt a gyakorlatban nem teszteltem még 2013-as Xperián, szóval inkább kérdezz rá egy szervizesnél. Ha kell, egynek tudom az elérhetőségét.

2014. febr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tényleg hülye voltam :)

De sikerült megcsinálni, első sony telefon amivel ilyet próbáltam.

Green hand for everyone.

2014. febr. 8. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!