Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha rootolom a telefonom,...

Ha rootolom a telefonom, megtámadhatják vírusok?

Figyelt kérdés

Azt mondják, androidos vírusok nincsenek, csak reklámprogramok. De szerintem ez nem igaz, ez addig igaz, amíg nem rootolod a telefonod, lévén, hogy addig nem tud semmi olyanba belenyúlni a program, amivel tönkreteheti a mobilod. De ha rootolom, és nem biztos forrásból töltök le alkalmazásokat (már pedig ezt gyakran csinálom), akkor nagyobb veszélynek teszem ki a mobilom?

Azért kérdem, mert lenne 1-2 dolog, ami miatt szeretném rootolni, de nem tudom, hogy ez ezzel jár-e.



2014. febr. 28. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem biztos forrásból letöltött dolgokkal jöhetnek vírusok is, nem számít, hogy rootolt e a telefon vagy nem.
2014. febr. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz rootolni, hogy egy app illetéktelen dolgokat tegyen.

Meg lehet azt oldani root nélkül is.

Ha nem telepítesz fel minden baromságot főleg nem warezolsz, akkor ez a veszély elég csekély. Igaz néha a play-be is bejutnak kártyékony programok, de ennek elég kicsi az esélye.

Épp most jelent meg egy hír, hogy vannak ismert appoknak álcázott vírusok amik jellemzően a warezoldalakon terjednek. A warezhoz meg nem kell root. Az anélkül is megy.

2014. febr. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmivel sem lesz veszélyesebb root-tal, mint root nélkül. Mármint annyival lesz veszélyesebb, hogy te jobban elronthatod, hisz root jogosultsággal az egész /system-et törölheted, de ilyet csak nem csinálna senki.


Szóval nyugodtan rootold.


Nem biztos forrásból meg használd az ismerteket, ami lehetőleg normális torrent oldalt jelent (ncore-on szinte minden fent van), vagy blapkmarket.


De ha itt nem elérhető az alkalmazás, akkor szedd le akárhonnan ahonnan megtalálod, aztán a letöltött apk-t küld el egyik gmail-es email címedről egy akármilyen másik (lehetőleg saját) email címedre. Gmail a csatolmányokon mindig lefuttat egy víruskeresést, és apk-kban is megtalálja a vírust, ha lenne benne. De ma már szerintem sok asztali vírusirtó is felismeri.

Telefonra ne szedj le semmiképp se vírusirtót, annyira ritka a vírus, hogy az miatt nem éri meg a nap 24 órájában folyton ezzel leterhelni a telefont, mert sosem fog találni semmit.

2014. febr. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek a döntésben :), mindenkinek ment a zöld kéz.
2014. febr. 28. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!