Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Használható még ebben az...

Használható még ebben az esetben az akksi? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nyáron a telefonom beleejtettem a folyóba, bementem érte, megkerestem, az akksit azonnal kivettem, amennyire tudtam kifújtam a vizet belőle, majd 1 nap száradás után a telefont összetettem és működött. Így is tovább bírta mint amire számítottam, 2 hónap után meghalt a teló, és a kérdésem az lenne hogy az akksinak lesz e ilyenkor baja, vagy az használható tovább, és csak a telefon megy szét a víztől

2014. márc. 6. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
merem feltetelezni hogy li-ion/polymer akksi volt benne. ezekben vannak beepitett biztonsagi eszkozok, hogy alapesetben ne repuljon szet. de! a telefonon keresztul kell oket tolteni, hazi babralassal ne probalkozz. youtubeon talalhatsz videot hogy mi van ha babralsz veluk :) ha bizonyos szazalek ala merult, akkor meg halott ahogy van. uj telefonhoz meg uj aksit kapsz.
2014. márc. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem szeretnék házilag tölteni, hanem a helyzet az, hogy ugyan olyan telót vettem, amihez új az akksi is természetesen, de hosszabb időre lesz most dolgom, és nem biztos hogy tudom tölteni a telót, ezért arra gondoltam hogy feltöltöm a régi akksit, és ha nem tudom tölteni a másikat és nagyon lemerül, akkor beleteszem ezt a régit. :)
2014. márc. 6. 11:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Annak esetleg annyi lehet a buktatója, hogy az akkuban maradt valamennyi víz még egy ideig az elektronika környékén vagy bárhol. Az zöld, később is vezetővé válható rézvegyület kialakulását indítja meg ilyenkor, az akku elektródái között. Az a zöld réteg a legkisebb nedvesség (levegő pára) hatására is megint kezd átvezetni és ezzel gondot okozhat.


Egyébként a telefon valami komolyabb "okosteló" volt?

Esetleg abban is valami hasonló dolog jöhetett létre.

2014. márc. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem javaslod hogy a régi akksit az új telóba használjam? Egyébként Samsung Galaxy Y young
2014. márc. 6. 12:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak attól tartok, hogy az akku elektrokika környékén olyan elváltozás keletkezhetett, ami bizonyos esetekben gondot okozhat. Egy ilyen akkunál a baj az lehet, hogy kigyullad az akkumulátos és elég nagy lánggal és hevesen ég, ha éppen elindul. Szóval inkább nem javasolnám. :(

Azt meg különösen nem merem mondani, hogy valakinek meg kellene nézni belülről, mert a szakember többnyire nem szeret benne matatni. ha meg olyan szedné szét aki nem tudja pontosan mit kell nézni és mire kell vigyázni, akkor tüzet okozhat.


Mondod, hogy a telefon is még működött egy ideig.

Már kíváncsi vagyok , aztán egyszer csak nem csinált semmit? Se kép se hang, ahogy mondani szokás ha semmire nem reagál.

2014. márc. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen! Pontosan! Csak kikapcsolt es onnantol kezdve meg mikor probaltam akkor ketszer villant, es onnantol semmi.
2014. márc. 7. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!