Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Htc One vagy Nexus 5?

Zaly kérdése:

Htc One vagy Nexus 5?

Figyelt kérdés
Dillémába vagyok melyik lenne jobb telefon hoszabb távra, egy telót akarok venni ,hogy legalább 3 évig ne kelljen váltsak idáig a nexus 5 höz közelebb állok?

2014. márc. 7. 22:31
1 2
 1/13 Vagra Ádám ***** válasza:

Hát akkor meg kell, hogy erősítselek. A nexus 5 jobb választás, mert:- 2 évig biztos rendszerfrissítés

- erősebb hardver

- jobb kijelző

- jobb támogatás

De egyébként neked kell eldönteni, mert ha valamelyikhez húz a szíved akkor azt vedd, mert egetverő külömbség nincs köztük, csak amiket írtam.

2014. márc. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
jah értem aksi időben melyikük a jobb?
2014. márc. 7. 22:46
 3/13 anonim ***** válasza:
Én is a nexust ajánlom.
2014. márc. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

HTC One előnyök:

- jobb a kijelzője

- sokkal jobb az anyaghasználata, a dizájnja, egyszerűen élmény kézbefogni

- a BoomSound hangszórónál nem igazán létezik jobb


Nexus 5 előnyök:

- Nexus, tehát stock Android (igaz, a Sense talán a legjobb custom UI ami létezik, de a stock-nál még az sem jobb)

- garantált a hosszú idejű szoftverfrissítés (viszont nemrég a HTC is megígérte, hogy 2 évig minimum támogatni fogja a telefonjait, de ez ha tényleg így is lesz, az N5 vagy egy évvel újabb telefon, szóval ha az is csak 2 évig lesz támogatva akkor még az Android 6 is lehet kijön rá, míg One már lehet leragad az 5.X-nél)

- hamarabb megkapja az adott frissítéseket. HTC most nagyon gyors volt a KitKat-tel, de így is minimum a Nexus-ok után 3 hónappal jött ki rá a szoftverfrissítés, de lehet közelebb volt a 6 hónaphoz)

- erősebb hardveresen (bár a HTC sem akad, és az is elég erős)

2014. márc. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

"- sokkal jobb az anyaghasználata, a dizájnja, egyszerűen élmény kézbefogni "


Ha neked az ilyesmi élmény, az bizony elég szomorú.


"- a BoomSound hangszórónál nem igazán létezik jobb"

De. Persze én maradnék a beyer-fülesemnél, de ez így akkor is baromság.


"- jobb a kijelzője"


Miben?


Egyértelműen Nexus 5.

2014. márc. 8. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyértelmű Nexus 5, nem is érdemes a HTC-n gondolkodni.
2014. márc. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#5


Nem akkora élmény, hogy ha választanom kéne mondjuk az űrutazás és a HTC One kézbefogása mellett akkor a HTC mellett döntenék, de igenis olyan prémium az egész telefon külseje, hogy jó kézbentartani.


"De. Persze én maradnék a beyer-fülesemnél, de ez így akkor is baromság."


A füles az mióta hangszóró? Azt írtam nincs nála jobb hangszóró, természetesen telefonhangszóróra gondoltam, amiből tényleg nincs nála jobb. Zenét egyértelműen fülhallgatón fog hallgatni az ember, de pl. ha Youtube-ozol vagy játszol akkor nagyon örülsz annak a hangszórónak. Már csak az elhelyezése miatt is 10/10-es lenne, hisz végre a telefon elejére rakták a hangszórót, de ráadásul sztereó is és nagyon jó minőségű, egyértelműen előny más telefonokhoz képest, aki azt mondja nem, annak csak nem volt még alkalma élőben kipróbálni egy One-t.


A kijelzője meg az N5-nek is nagyon szép, de a HTC One SLCD3 kijelzőjénél nem jobb. Ha egymás mellé rakod a két telefont egyértelműen látszódik, hogy jobb a HTC, az más kérdés, hogy átlag ember nem fogja egymás mellé rakni a két telefont és nézegetni melyiknek jobb a képe, másképp meg nem lehet hatalmas különbséget észrevenni, ettől függetlenül nem kérdéses, hogy szebb a HTC One kijelzője, még ha nem is hatalmas a különbség.


Nexus fan vagyok, Nexus 4 óta nem valószínű, hogy Nexus-on kívül vennék másfajta telefont, tabletekből is csak a Nexus jöhet szóba, de ez nem jelenti azt, hogy nincs olyan telefon, ami bizonyos téren jobb az N5-nél.

2014. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a nexus 5 annyiban jobb, hogy erősebb a hardvere, valószínűleg tovább fog frissítés érkezni rá , stock android van rajta. a többiben kiegyezhetnek egy D-be 3,2-es szorzóért, oszt kész
2014. márc. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszi szépen és jelenleg megéri megvenni 120k ért egy 32gb nexus 5 őt? itt az oldal:

[link]


esetleg azt is megkérdzeném, hogy innen érdemes lenne-e megrendelni?

2014. márc. 8. 16:15
 10/13 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképp megéri.

120 ezerért kapsz egy telefont, ami hardveresen a Galaxy S5 szintjén van, amiből a 16 gigás változat 200-ról fog indulni, ez meg 32 gigás és csak 120. Arról nem is beszélve, hogy szoftveresen még milliószor jobb is.

2014. márc. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!